Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Wymiana baterii w laptopie Poznań
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Wymiana baterii w laptopie Poznań

Wymiana baterii laptopa Poznań
 

Wymiana baterii w laptopie Poznań
Wymiana baterii laptopa


Serwis komputerowy Poznań Yeto Sp. z o.o. oferuje szeroką gamę oryginalnych i zamiennych, nowych baterii do laptopów. Nasi doświadczeni technicy serwisowi posiadający certyfikaty mogą zainstalować wewnętrzną baterię laptopa tego samego dnia, jeśli posiadamy baterię w magazynie. Jeśli z jakiegoś powodu nasz sklep z akcesoriami komputerowymi Poznań nie posiada Twojej baterii, możemy specjalnie zamówić dla Ciebie dowolną baterię zastępczą do laptopa w naszym dziale serwisowym. Posiadamy zaufane marki baterii do laptopów Dell, Asus, Lenovo, HP, Acer, MSI, Toshiba i innych, aby zapewnić najwyższą jakość baterii i co najważniejsze – Twoje bezpieczeństwo.
 

Szczegóły usługi wymiany baterii w laptopie

Najpierw testujemy sprzęt pod kątem integralności
Następnie badamy i wybieramy odpowiednią baterię wewnętrzną - jeśli musimy złożyć specjalne zamówienie, zrobimy to za Ciebie
Po uzyskaniu odpowiedniej baterii ostrożnie wyjmiemy oryginalną baterię wewnętrzną z komputera
Następnie ostrożnie zainstalujemy nową baterię wewnętrzną i przetestujemy komputer, aby upewnić się, że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami

 

Czy powinienem wymienić laptopa, czy tylko baterię?


Wiele osób przechowuje swoje laptopy przez cztery, pięć lub nawet więcej lat i nadal uważa je za wystarczająco wydajne i funkcjonalne do codziennego użytku. Ale czy wiesz, że większość baterii do laptopów jest oceniana na okres od jednego do dwóch lat? Zgadza się! Bez względu na to, jak dobrze dbasz o swojego laptopa , w końcu będzie potrzebował nowej baterii. Nawet jeśli Twój komputer ma więcej niż 2 lata, bateria nadal może być w porządku.
 

Skąd wiesz, czy potrzebujesz nowej baterii do laptopa ?


Z biegiem czasu i podczas użytkowania baterie laptopów ulegają degradacji. Za każdym razem, gdy są ładowane, ładują się nieco mniej niż wcześniej.
 

Istnieje kilka wyraźnych znaków wskazujących na to, że bateria laptopa jest przyczyną problemów z komputerem:

 

1. Przegrzanie

Trochę zwiększonego ciepła jest normalne, gdy bateria jest uruchomiona. Twój laptop ma wentylatory i radiatory do zarządzania i rozpraszania nadmiaru ciepła. Kiedy bateria wyczerpuje się, komputer może zacząć ciężej pracować, a to wytwarza więcej ciepła, a wentylatory nie nadążają.

Możesz zauważyć, że Twój laptop staje się głośny, ponieważ wentylatory pracują po godzinach, próbując go ochłodzić. Jeśli zauważysz głośny dźwięk wentylatora, delikatnie poczuj spód laptopa i sprawdź, czy jest gorący w dotyku. Lekkie ciepło jest normalne, ale laptop nie powinien parzyć.

Jeśli zauważysz, że Twój laptop jest coraz gorętszy, może to oznaczać, że bateria się wyczerpuje. Jeśli zauważysz, że komputer jest gorący w dotyku, natychmiast wyłącz go i odłącz, aby uniknąć dalszych uszkodzeń.

W tym momencie dobrym pomysłem może być zabranie go do profesjonalnego serwisu komputerowego Poznań, aby mógł przetestować baterię i sprawdzić, czy potrzebujesz nowej. Pozostawianie komputera wyłączonego po tym, jak wykazuje oznaki przegrzania, jest lepsze niż ryzyko uszkodzenia.

 

2. Brak ładowania

Bateria laptopa nie ładuje się po podłączeniu, co może oznaczać, że wymaga wymiany. Jest kilka innych rzeczy, które mogą to spowodować, a którym warto się przyjrzeć:

Jeśli jesteś podłączony do listwy przeciwprzepięciowej lub UPS i jest uszkodzony, może to być problem, a nie bateria laptopa. Podłącz bezpośrednio do ściany, aby wyeliminować zmienną wadliwą listwę zasilającą lub inne urządzenia.

Jeśli masz baterię zewnętrzną, wyjmij ją za pomocą suwaka blokady na spodzie komputera i sprawdź, czy połączenie działa. Sprawdź, czy nie nagromadził się kurz i wytrzyj do czysta suchą, miękką szmatką. Następnie włóż baterię z powrotem, upewniając się, że jest dobrze włożona i że styki są połączone.

Jeśli bateria nadal nie będzie się ładować po tych czynnościach, może być konieczna wymiana baterii.

 

3. Krótki czas pracy i wyłączenia

Jeśli często wracasz do ładowarki lub jesteś przywiązany do biurka, ponieważ nie możesz wykonać żadnej pracy z częstotliwością ładowania komputera, prawdopodobnie potrzebujesz nowej baterii.

Normalnie w pełni naładowana bateria laptopa powinna działać przez około 6 godzin. Są rzeczy, które wpływają na to, jak długo bateria będzie działać między ładowaniami. Jasność ekranu, liczba otwartych programów i to, czy słuchasz dźwięku, czy oglądasz wideo, ma wpływ na czas pracy baterii.

Robienie dużo na raz spowoduje, że komputer będzie zużywał więcej energii, a bateria szybciej się wyczerpie. Jeśli jednak zauważysz, że pełne naładowanie jest tylko pół godziny lub mniej, oznacza to problem.

Jeśli komputer wyłączy się bez ostrzeżenia, może to być również oznaką wadliwej baterii. Chociaż wadliwe baterie nie są jedyną rzeczą, która może powodować awarie komputera, nagła utrata zasilania jest zdecydowanie wskazówką, że powinieneś bliżej przyjrzeć się swojej baterii.

 

Czy warto wymienić baterię laptopa?

Jeśli Twój komputer ma mniej niż 2 lata i masz problemy z baterią, warto wymienić baterię, ponieważ będzie to bardziej opłacalne niż wymiana laptopa.

Jeśli twój komputer ma baterię zewnętrzną, jej wymiana jest bardzo prosta. Wystarczy sprawdzić numer seryjny baterii i zamówić baterię zastępczą.

Jeśli twój komputer ma wewnętrzną baterię, powinieneś oddać ją do naprawy przez kogoś, kto wie, co robi. Bardzo łatwo jest uszkodzić delikatne mechanizmy wewnątrz komputera, więc nigdy nie powinieneś go otwierać, jeśli nie wiesz, co robisz.

Jeśli oryginalna bateria do laptopa lub nowa bateria zastępcza nie ładuje się do 100%
Zadzwoń do nas pod numer 732 900 555

 

Czy Twoja oryginalna bateria rozładowuje się prawidłowo, ale nigdy nie ładuje się w większym stopniu?


Jeśli bateria w ogóle się nie ładuje, ale nadal rozładowuje się prawidłowo, prawdopodobnie wystąpił problem z systemem ładowania. Najczęściej oznacza to awarię zasilacza lub uszkodzenie gniazda zasilania z boku komputera, do którego podłącza się ładowarkę. W rzadszych przypadkach może wystąpić awaria obwodu ładowania na płycie głównej.


 

Czy bateria prawidłowo się rozładowuje i ładuje, mimo że nie osiąga 100%?


Jeśli bateria rozładuje się i naładuje, ale utknie w procentach poniżej 100%, może to oznaczać uszkodzoną komórkę baterii, problem z ustawieniami zarządzania energią lub problem z kalibracją oprogramowania
 

Raport o stanie baterii:

system Windows może wygenerować "Raport o stanie baterii", który pokaże pojemność projektową i aktualną pojemność baterii. Użytkownicy Apple mogą znaleźć statystyki kondycji baterii w Ustawieniach systemu > Sprzęt > Zasilanie. Te dwie liczby prawie zawsze będą się nieco różnić, ale będziesz mógł zobaczyć, czy nastąpiło znaczne zmniejszenie pojemności. Jeśli rozbieżność jest wystarczająco duża, komputer zaleci wymianę baterii. Jeśli krótki czas pracy Ci przeszkadza, pomoże Ci nowa bateria.
 

Zarządzanie energią:

Niektóre badania wykazały, że całkowity okres użytkowania akumulatora można wydłużyć przez niepełne ładowanie i rozładowywanie akumulatora. W niektórych przypadkach twój laptop będzie wyposażony w narzędzie do zarządzania energią, które można ustawić tak, aby ograniczało ilość ładowania, jaką komputer dostarcza baterii. Jeśli Twój komputer oferuje tę funkcję, dobrym pomysłem jest upewnienie się, że ustawienia nie zostały zmienione, aby ograniczyć wartość do niższego procentu.
 

Kalibracja oprogramowania:

Istnieje również szansa, że ​​oprogramowanie baterii komputera nie jest już poprawnie skalibrowane. Może to być wynikiem częstej wymiany baterii, niewystarczającego ponownego uruchamiania komputera lub po prostu instalowania nowej baterii. Czasami Twój laptop może mieć problem z odróżnieniem nowej baterii zastępczej od starszej zużytej baterii. Nowa bateria zwykle ładuje się do 100%, mimo że oprogramowanie miernika mocy nie przedstawia tego prawidłowo.

Często przy nowych bateriach system operacyjny nie jest w stanie prawidłowo zmierzyć naładowania nowej baterii. Twoja bateria może być w pełni naładowana, ale wskaźnik mocy podaje fałszywy odczyt. Może to być spowodowane niektórymi przechowywanymi danymi dotyczącymi poprzedniej baterii. Jeśli bateria laptopa nie ładuje się do 100%, może być konieczna kalibracja baterii.

 

Cykl zasilania baterii laptopa:


Wyłącz komputer.
Odłącz zasilacz sieciowy.
Wyjmij baterię.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 30 sekund.
Zainstaluj ponownie baterię.
Podłącz zasilacz sieciowy.
Włącz komputer.

Jeśli „cykl zasilania” nie pomógł, może być potrzebna pełna „ponowna kalibracja”. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące kalibracji oprogramowania baterii:

Uwaga: Jeśli komputer w ogóle nie naładuje baterii, ta kalibracja nie pomoże. Proces ten może spowodować trwałą awarię baterii, jeśli nie można jej naładować bezpośrednio po rozładowaniu.


 

Kalibracja baterii laptopa dla Windows:


Celem jest rozładowanie baterii do zera procent i wyłączenie komputera bez przechodzenia w tryb uśpienia lub hibernacji.
Odłącz laptopa od ściany.
Zmień ustawienia „Plan zasilania” > „Na baterii” > „Uśpij komputer” na „Nigdy”.
Jeśli nie możesz znaleźć tych ustawień, możesz włączyć internetową stację radiową i odtwarzać ją, dopóki komputer się nie wyłączy. (Nie dotyczy to wszystkich wersji systemu Windows)
Po wyłączeniu komputera ponowne włączenie urządzenia powinno wymagać podłączenia zasilacza sieciowego. Po uruchomieniu komputera pojawi się komunikat z pytaniem, czy chcesz uruchomić w „Trybie awaryjnym”. Uruchom ponownie system Windows normalnie.
Pozostaw komputer podłączony i naładuj go od 0% do 100%.
Pamiętaj, aby zmienić ustawienia schematu zasilania na poprzednie.

 

Kalibracja baterii laptopa dla komputerów Mac:


Naładuj baterię do najwyższego dostępnego procentu.
Pozostaw laptop podłączony na 2 godziny po osiągnięciu najwyższego procentu naładowania.
Odłącz zasilacz sieciowy i korzystaj z komputera, dopóki nie wymusi on przejścia urządzenia w tryb hibernacji.
Pozostaw komputer w trybie hibernacji przez 5 godzin.
Naładuj baterię od 0% do 100%.

Jeśli ponowna kalibracja została przeprowadzona poprawnie i NIE rozwiąże problemu, nowa bateria powinna rozwiązać problem.

 

Czy twój laptop mówi, że ładuje się do pewnego procentu, ale wyłącza się, gdy tylko odłączysz zasilacz?


Jeśli komputer wyłączy się natychmiast po odłączeniu zasilacza sieciowego, oznacza to całkowitą awarię baterii. Najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy jest całkowite wyczerpanie baterii. Jeśli bateria laptopa rozładuje się do 0% i nie zostanie od razu naładowana, komputer nie pozwoli na ponowne jej użycie. Baterie do laptopów mają chip komputerowy wewnątrz każdej baterii. Ten chip monitoruje stan baterii i w razie potrzeby żąda ładowania z laptopa. Chip wymaga niewielkiej ilości energii z baterii, aby dalej działać. Gdy bateria całkowicie się rozładuje, komputer nie może już komunikować się z baterią, a ze względów bezpieczeństwa komputer nie pozwoli na przesyłanie energii elektrycznej do baterii. Bez oprogramowania w chipie ograniczającego przepływ energii elektrycznej istniałoby potencjalne zagrożenie pożarowe, więc laptop odmawiający użycia baterii jest funkcją bezpieczeństwa. Niestety jest to stan nie do naprawienia, a jedynym rozwiązaniem jest nowa bateria.

Jeśli oryginalna bateria nadal się ładuje i rozładowuje, ale bateria zastępcza nie, może to oznaczać, że nowa bateria zużyła się do 0% lub może to być wadliwe urządzenie. Może to wskazywać na konieczność wymiany zasilacza sieciowego. Naładowanie nowej baterii jest trudniejsze niż ładowanie starszej baterii zużytej. Jeśli zasilacz prądu zmiennego nie dostarcza odpowiedniej ilości energii, możesz uruchomić komputer i naładować starą baterię, ale naładowanie zupełnie nowej baterii może okazać się niemożliwe.

Jeśli żadna z baterii nie będzie się ładować, najprawdopodobniej wystąpiła awaria systemu ładowania laptopa (zasilacz sieciowy, port ładowania lub obwód ładowania płyty głównej).


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu