Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Naprawa laptopa po zalaniu Poznań
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 10.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Naprawa laptopa po zalaniu Poznań

Do najczęstszych, a przy tym najbardziej niebezpiecznych problemów z laptopem, należy jego zalanie. Wszelkie ciecze, czy to kawa, herbata, napoje wyskokowe, czy woda mogą nieodwracalnie uszkodzić wiele układów. Dlatego w razie wystąpienia takiego wypadku, trzeba działać szybko, aby nie doszło do poważnych uszkodzeń płyty głównej.

Pierwsze kroki należą do właściciela takiego urządzenia. Laptop powinien zostać natychmiastowo odłączony od wszelkich źródeł energii, a także osuszony. Najlepiej po prostu odwrócić go do góry nogami, by klawiatura przylegała płasko do równego blatu (klapa może wówczas zwisać pionowo w dół). W tej pozycji powinien przeleżeć od 1 do 2 dób. Kolejne czynności po zalaniu laptopa podejmuje już profesjonalny serwis.

Usuwanie zalania i czyszczenie laptopa

Wybierając usługi Yeto, masz pewność, że Twój notebook po tym zdarzeniu z dużym prawdopodobieństwem wróci do Ciebie w pełni sprawny. Kiedy już go dostarczysz do naszej siedziby lub wezwiesz serwisanta do swojego domu, pierwszą czynnością, jakiej się podejmiemy, będzie dokładne czyszczenie. Zajmujący się nim specjalista sprawdzi, czy zalany laptop nosi znamiona jakichś uszkodzeń – w takich wypadkach konieczna będzie wymiana podzespołów na nowe. Klawiatura ma pierwsza kontakt z rozlanym napojem. Stąd też może się okazać, że naprawa urządzenia będzie wymagała jej wymiany.

Da się tego uniknąć, jeśli kolejne kroki będą podejmowane jak najwcześniej od momentu zalania. Im szybciej komputer trafi w ręce wykwalifikowanego serwisanta, tym mniejszy będzie koszt naprawy, a notebook będzie działał, jak nowy.

Im szybsza reakcja, tym mniejsze ryzyko

Już niewielka ilość płynu w laptopie często doprowadza do uszkodzenia wielu podzespołów. Jeśli nawet po dokładnym osuszeniu sprzęt uda się uruchomić i na pozór wszystko wydaje się w porządku, to, jak pokazuje praktyka, tylko do czasu. Nierzadko po pewnym okresie okazuje się, że laptop nie działa prawidłowo. Wówczas wymiana może dotyczyć nie tylko klawiatury (co nie zawsze jest regułą), ale i innych, dużo ważniejszych dla sprzętu podzespołów. Za tym zaś idzie wyższa cena usunięcia usterki.

Jeśli więc przypadkowo rozlałeś kawę czy inny napój na swój przenośny komputer – nie zwlekaj. Odłącz go od zasilania, zostaw do góry nogami do osuszenia, a następnie skontaktuj się z serwisem Yeto. Gwarantujemy, że przy szybkiej reakcji naprawa nie będzie kosztowała Cię wiele, a nasi specjaliści skutecznie usuną skutki zalania.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu