Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Naprawa laptopów Poznań
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 10.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Naprawa laptopów Poznań

Naprawa laptopów

Yeto oferuje szybką, skuteczną i niezawodną naprawę i serwis laptopów. Serwis laptopów Poznań współpracuje ze wszystkimi głównymi markami laptopów i notebooków, w tym Lenovo, Sony, HP, Dell, Asus, Toshiba, Acer, Samsung, MSI, Huawei, IBM, Gigabyte, Microsoft, Xiaomi, Razer i innymi.


 

Serwis laptopów
Czy Twój laptop jest wolny, uszkodzony lub zawodny? Czy programy zawieszają się lub mulą? Czy słaba wydajność Twojego laptopa wpływa na Twoją zdolność do wykonywania codziennych zadań?

Jeśli tak, Twój laptop prawdopodobnie wymaga profesjonalnej naprawy. A jeśli korzystasz z laptopa na co dzień, naprawa będzie konieczna jak najszybciej. Nie czekaj, skorzystaj z pomocy, który oferuje specjalistyczny serwis laptopów Poznań Yeto.

Naprawiamy wszystkie problemy z laptopami
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz laptopa do wysyłania i odbierania wiadomości e-mail, edytowania filmów, sprawdzania wiadomości lub grania w gry, poniższe problemy z laptopem mogą powodować wiele problemów.

Martwy laptop, brak zasilania
Bardzo wolny czas uruchamiania – może wynosić 5 minut lub więcej
Programy nie ładują się
Dziwne błędy niebieskiego ekranu
System Windows losowo zawiesza się lub wyłącza
Laptop jest gorący w dotyku
Nie można zainstalować najnowszego oprogramowania
Wi-Fi w laptopie ciągle się gubi
Napęd DVD nie działa prawidłowo
Uszkodzony zasilacz sieciowy
Wadliwa sieć bezprzewodowa lub Bluetooth
Wadliwe baterie do laptopów
Wadliwe gniazdo zasilania / gniazdo prądu stałego
Zepsute klawiatury
Infekcja wirusem i złośliwym oprogramowaniem
Zepsute, wadliwe lub pełne dyski twarde
Odzyskiwanie danych z laptopaNaprawy laptopów: aktualizacje i konserwacja
Regularne aktualizacje i właściwa konserwacja są niezbędne do zapobiegania częstym problemom i przedłużania żywotności laptopa. Możemy pomóc w:


Naprawa wszystkich wyżej wymienionych problemów i regularna konserwacja
Modernizacja dysku twardego, jeśli ciągle brakuje miejsca
Zakup nowego laptopa i konfiguracja
Przeniesienie wszystkich starych danych osobistych i biznesowych, dokumentów, zdjęć i kont e-mail na nowy laptop
Bezpieczna utylizacja starego laptopa poprzez całkowite wyczyszczenie starego dysku twardego
Wymiana baterii w laptopie.
Jeśli Twojego problemu z laptopem nie ma na tej liście, zadzwoń do nas. Chętnie porozmawiamy o napotkanych problemach i dołożymy wszelkich starań, aby zdiagnozować prawdopodobną przyczynę i zaproponować rozwiązanie.


Tło i identyfikacja

Laptop to rodzaj komputera, który jest wystarczająco przenośny, aby można go było używać podczas podróży. Większość laptopów ma podobną obudowę z klapką , w której górna pokrywa laptopa zawiera wyświetlacz, a dolna część zawiera klawiaturę i gładzik . Dwie sekcje są połączone zawiasem, a podczas podróży możesz złożyć obie połówki, aby chronić ekran i klawiaturę.

Producenci opracowali również kilka innych typów laptopów, które oferują inne funkcje niż „tradycyjny laptop” opisany powyżej. Typowe laptopy mają zwykle ekran o przekątnej od około 11 cali (28 cm) do 17 cali (43 cm). Dostępne są jednak mniejsze, lżejsze laptopy, często określane jako „subnotebooki” lub ultraprzenośne . Podczas gdy zawiasy w większości tradycyjnych laptopów mogą się wyginać tylko do pewnego stopnia, niektóre laptopy — zwane konwertowalnymi , hybrydowymi lub 2 w 1 — można całkowicie złożyć. Te laptopy zwykle mają ekran dotykowy, dzięki czemu można sterować urządzeniem palcami, gdy klawiatura jest odwrócona do tyłu. Odłączane laptopy rozwijają tę koncepcję, umożliwiając użytkownikowi całkowite usunięcie klawiatury. Niektóre godne uwagi wczesne przykłady obejmują Surface Pro i Surface Book.

Laptopy różnią się od komputerów stacjonarnych, które zazwyczaj stoją w jednym miejscu w domu lub biurze. W porównaniu z tymi większymi maszynami laptopy generalnie zużywają mniej energii, ale zapewniają niższą ogólną wydajność, ponieważ nie radzą sobie również z ciepłem. Podczas gdy niektóre laptopy można aktualizować i naprawiać, komputery stacjonarne zapewniają prostszą obsługę, ponieważ części są powszechnie dostępne i wymienne.

Zazwyczaj producenta laptopa można zidentyfikować, szukając jego logo na zewnętrznej stronie laptopa, z tyłu wyświetlacza, pod wyświetlaczem lub na spodzie urządzenia. Nazwa konkretnego modelu jest zwykle nadrukowana na spodzie laptopa bezpośrednio na obudowie lub na dołączonej naklejce. W przeciwnym razie numer seryjny/znacznik serwisowy często można znaleźć w pobliżu. Wyszukaj w Internecie stronę „pomoc techniczna” lub „sprawdź gwarancję” dla konkretnego producenta i wprowadź numer seryjny, aby uzyskać więcej informacji o swoim urządzeniu.

Najczęściej wymieniane części do laptopów PC to bateria, ekran , płyta główna i wentylatory .

Rozwiązywanie problemów
Wyjaśnienie, co robi każda część komputera, można znaleźć w poniższej sekcji zatytułowanej „Jak działa laptop”.

Laptop się nie włącza
Czasami laptop jest całkowicie martwy. Czasami jest to po prostu prosta sprawa. Wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać kilka pomysłów na rozwiązanie problemu. Ta strona porady komputerowe zawiera więcej wskazówek.

Pierwszą kwestią do sprawdzenia jest bateria. Czy laptop działa normalnie, jeśli jest podłączony do gniazdka za pomocą niezawodnej ładowarki? Jeśli tak, twój laptop prawdopodobnie ma słabą baterię. Możesz znaleźć przewodniki wymiany baterii tutaj na stronach Yeto lub gdzie indziej, jeśli nikt jeszcze tego nie zrobił (być może możesz stworzyć swój własny przewodnik ).

Upewnij się, że zasilacz, którego używasz, działa z Twoim komputerem i ma wystarczającą moc, aby zasilić Twój konkretny model. Nie chcesz być osobą, która idzie do sklepu w celu naprawy tylko po to, aby dowiedzieć się, że używasz niewłaściwej ładowarki. Wskazówka: daj laptopowi trochę czasu po podłączeniu, zanim spróbujesz go włączyć.Czy laptop daje znaki życia? Należą do nich obracające się wentylatory, migające światła lub sygnały dźwiękowe. Te sygnały dźwiękowe lub migające światła często odpowiadają konkretnemu problemowi, który można naprawić. Na przykład dwa sygnały dźwiękowe podczas uruchamiania laptopa firmy Dell zazwyczaj wskazują na problem z pamięcią RAM.


Sprawdź problemy z matrycą. Łatwo jest pomyśleć, że laptop nie działa, nawet jeśli problem jest całkowicie spowodowany ekranem. Jeśli ekran się nie włącza, spróbuj oświetlić go latarką i poszukać obrazów. Jeśli widzisz słabe obrazy, podświetlenie ekranu jest wyłączone i konieczna będzie wymiana wyświetlacza. Upewnij się również, że nie wyłączyłeś całkowicie jasności. Ups!


Czy można wejść do BIOS? BIOS to podstawowe oprogramowanie układowe uruchamiane przy pierwszym uruchomieniu komputera. Czasami możesz wejść do konfiguracji systemu BIOS podczas uruchamiania laptopa, przytrzymując klawisze F2, F10 lub klawisz usuwania na klawiaturze po naciśnięciu przycisku zasilania. Jeśli możesz uzyskać dostęp do systemu BIOS, ale nie możesz uzyskać więcej przy zwykłym rozruchu (czyli próbie włączenia komputera, na którym nie trzymasz klucza BIOS), Twój laptop prawdopodobnie działa dobrze, ale masz problem z działaniem systemu.

Zapoznaj się z tymi dodatkowymi przewodnikami rozwiązywania problemów na naszych stronach, aby dowiedzieć się, co zrobić, gdy system Windows nie uruchamia się (lub Linux , jeśli masz go zainstalowanego).


Jeśli żaden z tych kroków nie zadziała, może być konieczna wymiana płyty głównej lub przekazanie jej do serwisu komputerowego, który może rozwiązać problem z płytą główną. Jeśli laptop ma oddzielną płytkę wejścia zasilania, która jest podłączona kablem do płyty głównej, możesz najpierw spróbować wymienić tę część. Czasami płyta główna działa dobrze, ale nie otrzymuje zasilania z powodu złego portu zasilania.

Ogólną praktyczną zasadą rozwiązywania problemów jest wykluczenie wszystkich innych problemów przed podjęciem decyzji o wymianie/naprawie płyty głównej, ponieważ jest to jeden z droższych komponentów.


Ekran pękniety lub ma martwe piksele
Martwe piksele na ekranie laptopa wyglądają jak kropki, które nie zmieniają koloru bez względu na to, co „powinny” wyświetlać. Zwykle utknęły całkowicie białe, czarne, czerwone, zielone lub niebieskie. Czasami możesz zignorować te pryszcze na ekranie, ale duża grupa może bardzo rozpraszać. Porady jak wymienić ekran znajdziesz na naszych stronach lub skorzystaj z pomocy naszego serwisu.

Laptop się przegrzewa
Jak wyjaśniono w sekcji „Jak działa laptop” poniżej, komputer wytwarza ciepło, które MUSI odprowadzić. Jeśli komputer jest gorący, niekoniecznie jest to złe; ważną statystyką jest temperatura procesora. Jeśli temperatura osiągnie około 100 stopni Celsjusza, komputer automatycznie się wyłączy, aby się chronić. Możesz monitorować temperaturę procesora w systemie Windows za pomocą narzędzi dostępnych w internecie lub w systemie Linux za pomocą polecenia terminala „ czujniki ”.

Procesor może być bardzo gorący, jeśli radiator lub przymocowany do niego wentylator są zatkane kurzem. Najlepszym rozwiązaniem jest otwarcie komputera i wdmuchnięcie sprężonego powietrza do wentylatora, aby wzbić kurz, który gromadzi się przez lata użytkowania. Możesz także użyć niestrzępiącej się szmatki lub szczotki antystatycznej, jeśli nie chcesz szkodzić środowisku.

Bateria szybko umiera
Możesz potrzebować nowej baterii. Zobacz instrukcje wymiany baterii na stronach Yeto lub gdzie indziej w Internecie, aby uzyskać instrukcje dotyczące wyjmowania baterii z laptopa.

Alternatywnie możesz po prostu uruchamiać intensywne oprogramowanie na swoim laptopie, takie jak gra, pakiet do edycji wideo lub program symulacyjny. Te aplikacje zjedzą twoją baterię jak nastolatek po poście. Możesz sprawdzić aktualną maksymalną pojemność baterii w porównaniu z jej oryginalną maksymalną pojemnością za pomocą polecenia „powercfg” w systemie Windows lub polecenia „acpi” w systemie Linux.
Jak działa laptop
Komputery nie są magiczne, chociaż moc, którą zapewniają, jest dość magiczna. Jeśli znasz już tajniki technologii komputerowej, możesz pominąć tę sekcję, ale dla reszty osób te informacje mogą być pomocne w przypadku wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów i napraw przedstawionych w powyższej sekcji. Wiele z tych informacji jest wyjaśnionych na stronach naszego serwisu laptopów.


Ekran
Zacznijmy od zewnętrznej części laptopa. Ekran składa się z szeregu pikseli, z których każdy może indywidualnie zmieniać kolor. Rozdzielczość ekranu jest mierzona jako liczba pikseli na całej szerokości i wysokości wyświetlacza (np. 1920x1080 pikseli). Z pewnymi wyjątkami piksele na wyświetlaczu nie emitują żadnego światła; zamiast tego zmieniają kolor światła emitowanego przez podświetlenie , które znajduje się za pikselami. Jeśli którakolwiek z tych części ulegnie awarii, należy je w całości wymienić.

procesor
Wewnątrz laptopa CPU (czasami nazywany po prostu „procesorem”) działa jak mózg maszyny. Wykonuje cały kod składający się z programów, z których korzystasz na co dzień. Procesor generuje ciepło, które trzeba jakoś rozproszyć — w przeciwnym razie komputer się przegrzeje i wyłączy. Wiele laptopów ma radiator pochłaniający ciepło z procesora i wentylator, który nadmuchuje chłodne powietrze na ten radiator i usuwa ciepłe powietrze z tyłu/z boku urządzenia. Jeśli usuniesz radiator, MUSISZ nałożyć nową pastę termoprzewodzącą na procesor, aby umożliwić odpowiednią wymianę ciepła.

Płyta główna
Podczas gdy procesor działa jak mózg laptopa, płyta główna jest układem nerwowym. Płyta główna to cienka płyta, która zajmuje większość miejsca w komputerze i jest na ogół największym elementem. Wykonany jest z włókna szklanego z osadzonymi w nim drobnymi miedzianymi liniami, które przecinają powierzchnię. Linie te, zwykle nazywane „śladami”, umożliwiają procesorowi bezpośrednią komunikację z innymi elementami komputera, takimi jak pamięć RAM i pamięć masowa (patrz poniżej). Podczas gdy niektóre grube, starsze laptopy mają gniazdo na procesor, które umożliwia jego wymianę, te dwie części są często lutowane razem i nie można ich wymieniać osobno.

RAM
Przed wykonaniem kod używany przez procesor znajduje się w tymczasowym miejscu przechowywania zwanym RAM . Komponenty pamięci RAM są albo lutowane bezpośrednio do płyty głównej, albo wkładane do gniazda na płycie głównej (to cieszy osoby zajmujące się naprawami). W drugim scenariuszu możesz wymienić zepsutą pamięć RAM lub dodać więcej pamięci RAM do komputera; Pamięć RAM przylutowana do płyty głównej nie może być łatwo naprawiona, chyba że przez profesjonalistę.

Dysk twardy
Twoje programy i dokumenty są przechowywane na dysku twardym HDD lub dysku SSD wewnątrz laptopa. Ponieważ dyski twarde składają się dosłownie z talerzy obracających się z dużą prędkością w twoim laptopie, mogą w końcu umrzeć lub pęknąć z ostrym uderzeniem. Dyski SSD nie mają tych samych problemów i są szybsze niż dyski twarde, więc wymiana może mieć duże znaczenie dla Twojej maszyny. Niektóre dyski SSD są jednak przylutowane bezpośrednio do płyty głównej, co utrudnia naprawę bez pomocy specjalisty.

Bateria
Ostatnim elementem, o którym tu wspomnę, jest bateria. Bateria zapewnia zasilanie laptopa, gdy nie jest on podłączony do gniazdka. Akumulator dostarcza tę dodatkową energię jako produkt reakcji chemicznej zachodzącej w środku. Z biegiem czasu reakcja ta wytwarza niezamierzone produkty uboczne i bateria zużywa się. W związku z tym bateria jest zasadniczo częścią eksploatacyjną i po pewnym czasie należy ją wymienić. Niektórzy producenci sklejają swoje akumulatory, co utrudnia ich wymianę. Jeśli czujesz się na siłach, możesz użyć środka do usuwania kleju , aby usunąć tę lepką sztuczkę produkcyjną.
 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu