Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Serwis komputerowy, naprawa laptopów Wilda Poznań
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 8.00 - 20.00. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu

Serwis komputerowy, naprawa laptopów Wilda Poznań

Serwis, naprawa laptopów i komputerów Wilda Poznań


Wilda to część miasta Poznania i jednocześnie jednostka obszarowa, leżąca w centralnej części miasta, której ludność w zakresie napraw komputerowych obsługuje od lat serwis laptopów Poznań Wilda Yeto. Od północy graniczy z obszarem centrum miasta, od zachodu z Łazarzem i Górczynem, od południa z rejonem Dębca, od wschodu z Łęgami Dębińskimi. Pierwsza wzmianka o Wildzie pochodzi z 1253, kiedy to Władysław Odonic oddał poznańskiemu biskupstwu wieś Minikowo wraz z przyległymi gospodarstwami, wśród nich są Wierzbice (pierwotna nazwa Wildy). 31 maja 1488 Wierzbice kupił Jakub Wilda, to od jego nazwiska dzielnica zyskała później swoje miano

Serwis komputerowy, naprawa laptopów Poznań Wilda Yeto Sp. z o.o. to specjalistyczny serwis Lenovo, Dell, Asus, HP, Acer, Toshiba, Sony, Samsung, MSI i innych

Laptopy różnią się od komputerów stacjonarnych, które zazwyczaj pozostają w jednym miejscu w domu lub biurze. W porównaniu z tymi większymi maszynami laptopy zazwyczaj zużywają mniej energii, ale zapewniają mniejszą ogólną wydajność, ponieważ nie radzą sobie również z ciepłem. Podczas gdy niektóre laptopy można aktualizować i naprawiać, komputery stacjonarne zapewniają prostsze działanie, ponieważ części są powszechnie dostępne i wymienne.

Zazwyczaj producenta laptopa można zidentyfikować, szukając jego logo, np. Lenovo, HP, Dell, Asus, Acer itp. na zewnątrz laptopa, z tyłu wyświetlacza, pod wyświetlaczem lub na spodzie urządzenia. Nazwa konkretnego modelu jest zwykle nadrukowana na spodzie laptopa bezpośrednio na obudowie lub na dołączonej naklejce. W przeciwnym razie często można znaleźć w pobliżu numer seryjny/znacznik serwisowy. Wyszukaj w Internecie stronę „wsparcie” lub „sprawdź gwarancję” dla konkretnego producenta i wprowadź numer seryjny, aby uzyskać więcej informacji o urządzeniu.

Wsparcie firmy Dell
Wsparcie Lenovo
Wsparcie Acera
Wsparcie HP
Wsparcie Asusa


Rozwiązywanie problemów

Laptop się nie włącza
Czasami laptop jest całkowicie martwy. Czasami to tylko prosta sprawa. Wykonaj poniższe czynności, aby uzyskać kilka pomysłów na rozwiązywanie problemów.

Pierwszym problemem do sprawdzenia jest bateria. Czy laptop działa normalnie, jeśli jest podłączony do gniazdka za pomocą niezawodnej ładowarki? Jeśli tak, Twój laptop prawdopodobnie ma złą baterię. Przewodniki dotyczące wymiany baterii można znaleźć tutaj. Upewnij się, że używany zasilacz działa z komputerem i zapewnia wystarczającą moc do zasilania określonego modelu. Nie chcesz być osobą, która idzie do sklepu w celu naprawy tylko po to, aby dowiedzieć się, że używasz niewłaściwej ładowarki. Wskazówka: daj laptopowi trochę czasu po podłączeniu, zanim spróbujesz go włączyć.
Czy laptop daje jakieś znaki życia? Należą do nich obracające się wentylatory, migające światła lub sygnały dźwiękowe. Te sygnały dźwiękowe lub migające światła często odpowiadają konkretnemu problemowi, który można naprawić. Na przykład dwa sygnały dźwiękowe podczas uruchamiania laptopa Dell ogólnie wskazują na problem z pamięcią RAM.
Sprawdź, czy nie ma problemów z ekranem. Łatwo jest pomyśleć, że Twój laptop nie działa, nawet jeśli problem spowodowany jest uszkodzoną matrycą. Jeśli ekran się nie włącza, spróbuj zaświecić latarką w ekran i poszukaj dowolnych obrazów. Jeśli widzisz przyciemnione obrazy, podświetlenie matrycy nie działa i musisz wymienić wyświetlacz.
Czy możesz dostać się do BIOS? BIOS to podstawowe oprogramowanie układowe, które uruchamia się po pierwszym uruchomieniu komputera. Czasami możesz wejść do konfiguracji BIOS podczas uruchamiania laptopa, przytrzymując klawisz F2, F10 lub klawisz Delete na klawiaturze po naciśnięciu przycisku zasilania. Jeśli możesz uzyskać dostęp do BIOS-u, ale nie możesz przejść dalej za pomocą zwykłego rozruchu (czyli próby włączenia komputera, na którym nie trzymasz klucza BIOS), twój laptop prawdopodobnie działa dobrze, ale masz problem z działaniem systemu Windows 10, Windows 11 lub innego.
Jeśli żaden z tych kroków nie zadziała, może być konieczna wymiana płyty głównej lub zabranie jej do serwisu komputerowego Wilda w Poznaniu, który może rozwiązać problem z płytą główną. Jeśli laptop ma oddzielną płytkę wejściową zasilania, która jest podłączona do płyty głównej za pomocą kabla, możesz najpierw spróbować wymienić tę część. Czasami płyta główna działa dobrze, ale nie otrzymuje zasilania z powodu uszkodzonego portu zasilania.

Ogólną zasadą rozwiązywania problemów jest wykluczenie wszystkich innych problemów przed podjęciem decyzji o wymianie/naprawie płyty głównej, ponieważ jest to jeden z droższych komponentów.

Ekran ma martwe piksele
Martwe piksele na ekranie laptopa wyglądają jak kropki, które nie zmieniają koloru bez względu na to, co „powinny” wyświetlić. Zazwyczaj pojawiają się w kolorze białym, czarnym, czerwonym, zielonym lub niebieskim. Czasami możesz zignorować te plamki na ekranie, ale duża grupa może być bardzo rozpraszająca. Wymiana matrycy na Wildzie w Poznaniu dokonywana jest przez serwis laptopów Yeto.

Laptop się przegrzewa
Jak już wyjaśniliśmy, komputer wytwarza ciepło, które musi odprowadzić. Jeśli twój komputer jest gorący, niekoniecznie jest zły; ważną statystyką jest temperatura procesora. Jeśli osiągnie około 100 stopni Celsjusza, komputer automatycznie wyłączy się, aby się chronić. Możesz monitorować temperaturę procesora w systemie Windows za pomocą narzędzia takiego jak RealTemp lub w systemie Linux za pomocą polecenia terminala „ czujniki ”.

Procesor może być bardzo gorący, jeśli dołączony do niego radiator lub wentylator są zapchane kurzem. Najlepszym rozwiązaniem jest otwarcie komputera i wdmuchnięcie sprężonego powietrza do wentylatora, aby wyrzucić kurz, który gromadzi się przez lata użytkowania. Możesz również użyć niestrzępiącej się szmatki lub antystatycznej szczotki, jeśli nie chcesz szkodzić środowisku.

Bateria szybko umiera
Możesz potrzebować nowej baterii. Wymiana baterii w laptopie nowej generacji wymaga wiedzy i doświadczenia, gdyż znajduje się w środku komputera. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu komputerowego Yeto.

Alternatywnie możesz po prostu uruchomić na laptopie intensywne oprogramowanie, takie jak gra, pakiet do edycji wideo lub program symulacyjny, gdyż te aplikacje pożerają baterię. Możesz sprawdzić aktualną maksymalną pojemność baterii w porównaniu z oryginalną maksymalną pojemnością za pomocą polecenia „powercfg” w systemie Windows  lub polecenia „acpi” w systemie Linux.
Nasze naprawy komputerów Poznań Wilda obejmują:

Laptop się nie włącza.

Ekran LCD laptopa jest bardzo przyciemniony lub ciemny.

Ekran laptopa się nie włącza.

Ekran laptopa jest pęknięty lub uszkodzony.

Laptop GPU / Graphics Distortion na wyświetlaczu.

Wadliwa płyta główna laptopa.

Laptop przegrzewa się lub wyłącza.

Naprawa klawiatury laptopa.

Naprawy zasilaczy do laptopów.

Naprawy poluzowanych lub uszkodzonych zawiasów.

Wymiana napędu DVD do laptopa.

Naprawy gniazd DC.

Aktualizacje pamięci RAM .

Wymiana uszkodzonych lub pękniętych części plastikowych.

Naprawy płyt głównych na poziomie komponentów.

Wymiana dysku twardego na SSD .

Zapasowe lub zamienne baterie i kable zasilające.

Nasze naprawy oprogramowania obejmują:

Usuwanie wirusów z laptopa .

Usuwanie irytujących wyskakujących okienek i programów szpiegujących z laptopa.

Odzyskiwanie danych i plików (z uszkodzonych dysków twardych laptopów) .

Usługi tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych.

Aktualizacje systemu operacyjnego laptopa.

Przeniesienie danych na nowy komputer.

Rozwiązania dla wolnych laptopów .

Naprawy „niebieskich ekranów śmierci” i innych problemów z systemem Windows.

Instalacja sterowników laptopa.

Wszystkie problemy z Twoim komputerem znikną, gdy zadzwonisz 732 900 555, lub napiszesz serwis@yeto.pl , do Yeto Services serwis laptopów Poznań Wilda.

 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu