Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Wolne działanie laptopa
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 10.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Wolne działanie laptopa

Użytkownicy, zazwyczaj przyzwyczajeni do tego, że ich nowy laptop chodzi bardzo szybko, łatwo dostrzegają momenty, kiedy jego praca się wydłuża. Ciągnące się ładowanie systemu, powolne odpalanie poszczególnych aplikacji, a w końcu częste zawieszanie się nawet w momencie, gdy otwarta jest sama przeglądarka internetowa, mogą być objawem więcej niż jednego problemu.

Aby trafnie poznać przyczyny, dlaczego komputer wolno chodzi, czy to po włączeniu, czy po dłuższym czasie pracy, warto zgłosić się do serwisantów Yeto. Nasz serwis laptopów zatrudnia specjalistów, którzy mają wiedzę i doświadczenie, umożliwiające precyzyjnie określenie powodów, skąd wzięło się tak powolne działanie komputera. Znają też sposoby na zaradzenie temu kłopotowi.

Przyczyny zwolnienia pracy laptopa

Jedną z podstawowych przyczyn, dlaczego notebook wolno chodzi, jest zabrudzenie układu chłodzenia. Widać to szczególnie w chwili, gdy odpalone są bardziej obciążające sprzęt aplikacje, takie jak np. gry komputerowe. Często wówczas dochodzi do throttlingu, czyli nagłego obniżenia taktowania procesorów graficznego i CPU, by uchronić je przed uszkodzeniem.

W innych przypadkach, co widać m.in. po włączeniu systemu, problem stanowi mocna fragmentacja plików, a to wymaga od komputera „odszukania” ich przed załadowaniem. Najczęściej w takich przypadkach ładowanie się OS jest strasznie wolne i trwa nawet kilkanaście minut.

Spowolniona praca laptopa może wynikać z uszkodzenia lub zestarzenia się dysku twardego. Tradycyjne talerzowe HDD-ki, jeśli są mocno eksploatowane, mają ograniczoną żywotność i najzwyczajniej z biegiem czasu znacznie zwalniają. Ostatecznie – jeśli komputer ma swoje lata – wolne działanie wynika z faktu, że nawet najprostsze aplikacje, jak np. przeglądarki internetowe, stale są aktualizowane i dostosowywane do możliwości współczesnych maszyn.

Zaradzimy problemowi wolnego działania

Nasi specjaliści mogą zaradzić większości kłopotów z wolnym działaniem komputera. Wyczyścimy układ chłodzenia, co zdecydowanie odciąży podzespoły. Jeśli zajdzie taka potrzeba – przeinstalujemy system, dzięki czemu pliki nie będą pofragmentowane. Natomiast w przypadku uszkodzenia dysku proponujemy jego wymianę na nowy HDD lub, jeśli urządzenie taką możliwość, SSD, który charakteryzuje się najwyższą wydajnością.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu