Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Wymiana klawiatury w laptopie Poznań
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 10.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Wymiana klawiatury w laptopie Poznań

Naprawa klawiatury laptopa wymaga pełnej i dokładnej diagnostyki w celu ustalenia przyczyny problemu oraz odpowiednich napraw potrzebnych do przywrócenia działania klawiatury. Zablokował się spacja? Brakuje Ci klawiszy na klawiaturze? Nie martw się. Po pełnej diagnostyce nasi doświadczeni technicy mogą wymienić klawiaturę.
 
Wymiana klawiatury

Szczegóły naprawy klawiatury
Usługa dotyczy wymiany uszkodzonej klawiatury w Twoim laptopie po przeprowadzonej i wykonanej diagnostyce
Diagnostyka jest przeprowadzana za pomocą wbudowanej diagnostyki, oprogramowania układowego UEFI lub specjalistycznego programu w celu ustalenia przyczyny problemu
Jeśli klawiatura zostanie potwierdzona jako uszkodzona, obudowa jest otwierana na tyle, aby wyjąć klawiaturę - jeśli jest zintegrowana z górnym panelem, wszystkie elementy wewnętrzne zostaną usunięte, a zespół ekranu zostanie odłączony na zawiasach
Zespół ekranu jest mocowany do nowego górnego pokładu, a komponenty są ponownie instalowane zgodnie z kolejnością wcześniejszego demontażu - gwarantuje to, że wszystkie komponenty zostaną ponownie zainstalowane w nowej obudowie zgodnie z wytycznymi OEM
Oryginalne elementy złączne i śruby są używane wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, na nowym górnym pokładzie i zastępowane w razie potrzeby zamiennikami kompatybilnymi z OEM — po zainstalowaniu system jest włączany w celu przeprowadzenia autotestu po włączeniu zasilania, a jeśli przejdzie pomyślnie, system jest uruchamiany w UEFI na czas wstępny test klawiatury
Jeśli wynik jest pozytywny, ponowny montaż jest zakończony, a sprawa zamknięta — system zostaje uruchomiony w programie diagnostycznym w celu sprawdzenia, czy wszystkie komponenty działają poprawnie
Na koniec system jest uruchamiany w systemie Windows w celu przeprowadzenia pełnego testu klawiatury
Będziemy Cię informować na bieżąco
Kiedy zostawisz u nas swój sprzęt, szybko sprawdzimy, czy wszystko jest w porządku, a następnie wyślemy Ci SMS-a lub zadzwonimy aby dać Ci możliwość odpowiedzieć na wszelkie pytania podczas diagnostyki i naprawy
Po zakończeniu diagnostyki (zazwyczaj tego samego dnia) skontaktujemy się z Tobą SMS-em lub telefonicznie, podając wyniki naszej diagnostyki i koszt naprawy komputera
Jeśli będziemy musieli zamówić jakiekolwiek części od dostawcy (zwykle tylko laptopy), w tym momencie podamy ramy czasowe
Instalacja nowej klawiatury trwa zwykle od dwóch do czterech godzin
Jeśli będziemy musieli się z Tobą skontaktować z powodu niezgodności lub problemów, Twój technik zadzwoni lub napisze do Ciebie z aktualizacjami w miarę postępów, aby ustalić najlepszy sposób postępowania
Po zakończeniu prac zadzwonimy, wyślemy SMS-a lub e-maila, gdy komputer będzie gotowy do odbioru i z ostatecznymi kosztami
Jak usunąć lub wymienić klawiaturę laptopa
Usunięcie klawiatury w laptopie nie jest prostym zadaniem. Niemal wszystkie komponenty laptopa wymagają więcej czasu lub wiedzy, aby je zmienić niż komponenty komputera stacjonarnego, w tym klawiatura. Jeśli nie masz doświadczenia w rozkładaniu laptopa, zalecamy wymianę klawiatury przez serwis komputerowy Poznań. Jeśli masz doświadczenie lub nalegasz na zrobienie tego samodzielnie, przejrzyj informacje w poniższych sekcjach, aby uzyskać wskazówki.
Demontaż klawiatury laptopa
Odkręć śruby na spodzie laptopa
Pierwszym krokiem jest odkręcenie kilku śrub na spodzie laptopa. Niektóre laptopy wyświetlają małą ikonę klawiatury obok śrub, które należy odkręcić. Inne laptopy nie mają ikony klawiatury, więc musisz się dobrze przyjrzeć, aby znaleźć odpowiednie śruby. Śruby w większości laptopów są zagłębione w dolnej części obudowy i mają okrągłe otwory. Jednak niektóre laptopy mają gumowe elementy zakrywające śruby. Jeśli masz tego typu laptopa, musisz usunąć gumowe elementy, aby uzyskać do nich dostęp.
Po znalezieniu śrub wyjmij je i odłóż w bezpieczne miejsce, aby ich nie zgubić.

Zdejmij klawiaturę lub górną część obudowy laptopa
Po wykręceniu śrub odwróć laptopa i otwórz pokrywę, aby zobaczyć klawiaturę. W zależności od marki i modelu, możesz wyjąć klawiaturę bezpośrednio lub przed kontynuowaniem może być konieczne zdjęcie górnej obudowy wokół klawiatury.

Najpierw spróbuj podnieść klawiaturę. Do podniesienia krawędzi może być potrzebny mały, płaski śrubokręt. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do krawędzi klawiatury, ponieważ obudowa to uniemożliwia, musisz zdjąć obudowę (jak wspomnieliśmy powyżej). Jeśli możesz podnieść klawiaturę, przejdź do sekcji dotyczącej odłączania kabla laptopa .
Aby zdjąć obudowę klawiatury, zacznij od krawędzi laptopa i znajdź szew między obudową wokół klawiatury a dolną częścią obudowy. Ostrożnie podnieś górną część, aby odczepić ją od laptopa. Postępuj delikatnie, aby uniknąć pęknięcia obudowy, jednocześnie stosując wystarczającą siłę, aby ją podnieść i zdjąć. Należy również pamiętać o wszelkich plastikowych zaczepach służących do mocowania obudowy, aby ich nie uszkodzić.

Dokładna metoda potrzebna do zdjęcia obudowy różni się w zależności od marki i modelu laptopa, więc sprawdź w instrukcji obsługi konkretne kroki.

Usuń śruby klawiatury i klawiaturę
Po zdjęciu obudowy laptopa wokół klawiatury zlokalizuj śruby mocujące klawiaturę od góry. Chociaż może być ich więcej, w większości przypadków jest to od trzech do pięciu śrub, jeśli takie istnieją. Jeśli nie znajdziesz żadnych śrub, przejdź do następnej sekcji.

Odkręć śruby klawiatury i odłóż je w bezpieczne miejsce, aby ich nie zgubić. Następnie unieś klawiaturę znad reszty laptopa.
Odłącz kabel klawiatury
Gdy klawiatura jest podniesiona, musisz odłączyć kabel łączący klawiaturę z płytą główną . Zachowaj ostrożność; ostrożnie odłącz kabel od płyty głównej, delikatnie pociągając.
Po odłączeniu kabla klawiatury odłóż klawiaturę na bok.

Zainstaluj nową klawiaturę laptopa
Podłącz kabel klawiatury
Najpierw podłącz kabel klawiatury do płyty głównej, ostrożnie wkładając kabel do złącza. Lekko dociśnij, aż zablokuje się na swoim miejscu.
Umieść klawiaturę w obudowie laptopa
Po podłączeniu kabla taśmowego klawiatury włóż klawiaturę do obudowy. Najpopularniejsza metoda wymaga uprzedniego włożenia górnej lub dolnej krawędzi klawiatury. Krawędź może wskoczyć na swoje miejsce lub zrównać się z metalowymi wypustkami, które pomagają zabezpieczyć klawiaturę. Następnie włóż i zatrzaśnij drugą krawędź klawiatury na swoim miejscu lub wyrównaj metalowe zaczepy.
Dodaj śruby, aby zabezpieczyć klawiaturę
Jeśli wykręciłeś śruby mocujące klawiaturę, wkręć je z powrotem w klawiaturę. W przeciwnym razie przejdź do następnej sekcji.

Zamocuj górną obudowę wokół klawiatury
Jeśli zdejmowałeś obudowę wokół klawiatury, ostrożnie załóż ją ponownie, zatrzaskując się na miejsce, jeśli to konieczne. Delikatnie dociśnij obudowę, aby uniknąć jej pęknięcia lub złamania.

Dodaj śruby do dolnej części laptopa
Na koniec wkręć śruby z powrotem w dolną część obudowy laptopa. Upewnij się, że wkręcono taką samą liczbę śrub, jak pierwotnie wykręcono. Nie dokręcaj śrub zbyt mocno.
Naprawa komputerów Poznań Yeto specjalizuje się w wymianach klawiatur laptopów Dell, Lenovo, Asus, Acer, MSI, Microsoft, Toshiba, Samsung, Sony i innych.


 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu