Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Nie działa klawiatura w laptopie
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 8.00 - 20.00. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu

Nie działa klawiatura w laptopie

Jednym z najważniejszych elementów w laptopie jest jego klawiatura. Bez niej praca na komputerze staje się praktycznie niemożliwa. Owszem, można próbować wprowadzać dane jedynie z użyciem myszki, jednak to żmudny i nawet na krótką metę niesamowicie uciążliwy proces. Awarie klawiatury zazwyczaj zaczynają się od tego, że jeden lub grupa przycisków działa nieprawidłowo albo wcale nie reaguje na wciskanie. Z czasem jednak problem ten z pewnością będzie się rozszerzać.

Kiedy zauważysz, że niektóre klawisze działają wadliwie, pora zwrócić się do specjalistów od sprzętu komputerowego. Zapraszamy do kontaktu z naszymi serwisantami – wiedza, doświadczenie i umiejętności pozwalają szybko rozpoznać przyczyny usterki, a także na błyskawiczne rozprawienie się z nimi.

Dlaczego klawiatura przestaje działać?

Przyczyny mogą być różne. Problemy z działaniem klawiatury to zazwyczaj efekt eksploatacji. Szczególnie gdy dotyczy to klawiszy najczęściej używanych (np. w przypadku graczy to kombinacja WSAD) lub sytuacji, kiedy komputer jest intensywnie wykorzystywany np. do pisania tekstów. Uszkodzeniu mogą ulec albo specjalne uchwyty poszczególnych przycisków, albo cały mechanizm, odczytujący, że któryś z nich został wciśnięty.

Bywa jednak, że klawiatura nie działa po zalaniu laptopa. Jeśli nie został on po tym wydarzeniu odesłany do serwisu, to jest to tylko jedna z wielu konsekwencji, jakie mogą się zdarzyć.

Natomiast gdy zauważysz, że klawiatura numeryczna nie reaguje na działanie, sprawdź przede wszystkim, czy nie została ona zablokowana. Wystarczy wcisnąć przycisk „Num Lock”, a następnie użyć jednego z klawiszy na niej, by się przekonać, czy problem został rozwiązany.

Naprawimy Twoją usterkę!

Jeśli niektóre przyciski nie działają prawidłowo albo wcale – skorzystaj z naszej pomocy. Serwisanci szybko rozwiążą kłopot z klawiaturą. W części przypadków może pomóc dobranie nowych klawiszy. Natomiast jeśli wcześniej została ona zalana napojem – konieczne będzie wyczyszczenie laptopa z zabrudzeń oraz niewykluczone, że wymiana klawiatury. Wybierając serwis Yeto, masz pewność precyzyjnej diagnozy i najlepszego rozwiązania problemu. Jednocześnie gwarantujemy atrakcyjne ceny.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu