Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Komputer nie włącza się
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Komputer nie włącza się

Zrozumienie, dlaczego komputer się nie włącza

 
Komputer się nie włącza naprawa
Komputer nie włącza się
 

Niemile widziany pusty ekran: wprowadzenie

Wyobraź sobie taką sytuację: siadasz z kawą w dłoni, gotowy do rozpoczęcia dnia pracy. Naciskasz przycisk zasilania na komputerze, ale zamiast znajomego ekranu startowego wita cię nic. Tylko pusty, martwy ekran. Wszyscy tam byliśmy - i wszyscy czuliśmy ukłucie frustracji, gdy technologia nie współpracuje.

O serwisie komputerowym Yeto w Poznaniu

W Yeto Serwis Komputerowy w Poznaniu naszą misją jest pomoc w pokonywaniu tych przeszkód technologicznych. Każdego dnia nasi eksperci pomagają wielu klientom rozwiązywać takie problemy na wszystkich ich ulubionych urządzeniach, od diagnozowania awarii komputerów po usuwanie wirusów. Kiedy technologia się psuje, jesteśmy tutaj, aby to naprawić.

Potencjalni winowajcy

Gdy komputer odmawia uruchomienia, przyczyny można ogólnie podzielić na dwa rodzaje: fizyczne i logiczne.

Fizyczne przyczyny awarii komputera

Problemy z monitorem

Czasami problem wcale nie dotyczy komputera — dotyczy monitora. Uszkodzony kabel lub wadliwy ekran może być przyczyną, dla której komputer nie chce się włączyć.

Uszkodzony dysk twardy

Uszkodzony dysk twardy to kolejna częsta przyczyna fizyczna. Jeśli dysk twardy jest uszkodzony, komputer może nie mieć dostępu do danych niezbędnych do uruchomienia.

Problemy z zasilaniem lub baterią

Problemy z zasilaczem lub baterią mogą również uniemożliwić włączenie komputera. Może to być tak proste, jak luźny kabel lub tak skomplikowane, jak całkowita awaria akumulatora.

Logiczne przyczyny awarii komputera

Infekcja wirusem lub złośliwym oprogramowaniem

Z logicznego punktu widzenia winą może być infekcja wirusem lub złośliwym oprogramowaniem. Te złośliwe programy mogą uszkodzić ważne pliki systemowe, uniemożliwiając uruchomienie komputera.

Problematyczne aktualizacje systemu Windows

Czasami problematyczna lub zawierająca błędy aktualizacja systemu Windows może powodować problemy. Jeśli aktualizacja nie zostanie poprawnie zainstalowana, może pozostawić system w niestabilnym stanie.

Awarie systemu

Ogólne awarie systemu, takie jak awaria systemu operacyjnego, również mogą uniemożliwić uruchomienie komputera.

Uszkodzone problemy z MBR i BIOS-em

Problemy z głównym rekordem rozruchowym (MBR) lub systemem BIOS mogą uniemożliwić komputerowi zlokalizowanie niezbędnego urządzenia rozruchowego, powodując błąd uruchamiania.

Rozpoznawanie objawów awarii komputera

Odróżnienie problemu fizycznego od logicznego może być trudne. Oto kilka symptomów, które mogą Cię naprowadzić:

Problemy związane z zasilaniem


Komputer jest zasilany, ale się nie włącza lub zasilacz jest zielony, ale komputer pozostaje wyłączony. Lampka płyty głównej może się świecić, ale mimo to komputer nie uruchamia się. To wszystko oznaki potencjalnych problemów związanych z zasilaniem.

Problemy z systemem operacyjnym

Jeśli komputer nie uruchamia się po aktualizacji lub przebudowie systemu operacyjnego, wyświetla czarny ekran lub wyświetla komunikat „Nie znaleziono urządzenia rozruchowego”, może to wskazywać na problemy z systemem operacyjnym.

Błędy z usługami systemu Windows

Istnieje wiele usług systemu Windows, których nieprawidłowe uruchomienie może spowodować awarię komputera. Obejmuje to usługi Windows Time, Windows Firewall i Windows Event Log, żeby wymienić tylko kilka. Możesz napotkać komunikaty, takie jak „Usługa nie odpowiedziała na żądanie uruchomienia lub kontroli w odpowiednim czasie” lub „Dostawca usług kryptograficznych zgłosił błąd”. Takie komunikaty często wskazują na podstawowe problemy, które uniemożliwiają uruchomienie komputera.

Inne różne błędy i objawy które powodują, że komputer nie uruchamia się


Infekcja wirusem lub złośliwym oprogramowaniem
Problematyczna lub błędna aktualizacja systemu Windows
Awaria systemu
Uszkodzony MBR
W systemie BIOS nie wykryto dysku rozruchowego
Najczęściej występujące objawy uszkodzenia komputera:

Komputer ma zasilanie, ale nie chce się włączyć
Komputer nie włącza się ani nie ładuje
Zasilacz świeci się na zielono, ale komputer się nie włącza
Komputer się nie włącza, ale świeci się kontrolka płyty głównej
Komputer nie uruchamia się z czarnym ekranem
Komputer nie włącza się mimo, że jest podłączony

Dlaczego komputer się nie włącza
Komputer nie włącza się, mimo że jest podłączony
Komputer nie uruchamia się po aktualizacji/odbudowie systemu operacyjnego
Komputer nie włącza się z czarnym ekran.
Nie znaleziono urządzenia rozruchowego
Twój komputer napotkał problem i wymaga ponownego uruchomienia
Ekran laptopa jest czarny, ale nadal działa
Windows 11/10/8/7 nie uruchamia się z dysku SSD
Odzyskaj dane z komputera PC/laptopa, którego nie można uruchomić

Wniosek

Komputer, który się nie włącza, może być frustrujący, zwłaszcza gdy przeszkadza ci w ciągu dnia. Podstawowa przyczyna może być fizyczna lub logiczna, a rozróżnienie między nimi często może być złożonym zadaniem. Na szczęście z pomocą ekspertów, takich jak Serwis Komputerowy Yeto w Poznaniu, takie technologiczne przeszkody można pokonać i wrócić na właściwe tory dnia.

Często Zadawane Pytania

Co powinienem zrobić, jeśli mój komputer się nie włącza?

Zacznij od sprawdzenia oczywistych problemów fizycznych, takich jak podłączenie zasilania lub monitora. Jeśli problem będzie się powtarzał, być może warto poszukać profesjonalnej pomocy.

Czy wirus może uniemożliwić włączenie komputera?

Tak, wirusy lub złośliwe oprogramowanie mogą uszkodzić pliki systemowe, powodując awarie uruchamiania.

Czy ostatnia aktualizacja systemu Windows może spowodować, że mój komputer się nie uruchomi?

To jest możliwe. Jeśli aktualizacja systemu Windows nie zostanie poprawnie zainstalowana, może pozostawić system w niestabilnym stanie.

Jak Serwis Komputerowy Poznań może pomóc, jeśli mój komputer się nie włącza?

Nasi eksperci mogą zdiagnozować zarówno problemy fizyczne, jak i logiczne, pomagając zidentyfikować problem i wdrożyć rozwiązanie.

Jakie są objawy awarii komputera?

Objawy mogą obejmować problemy z zasilaniem, błędy podczas uruchamiania, problemy z usługami systemu Windows i wiele innych.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu