Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Wymiana ekranu laptopa Poznań
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 10.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Wymiana ekranu laptopa Poznań

Jesteśmy ekspertami w wymianie uszkodzonych ekranów laptopów i przemysłowych ekranów LCD. Serwis laptopów Poznań zapewnia najwyższej jakości nowy lub zamienny wyświetlacz LCD klasy A+++ do wszystkich głównych marek laptopów Dell, Asus, Acer, HP, MSI, Microsoft, Huawei, Xiaomi, Samsung, Sony, Gigabyte i innych.
 

Jeśli ekran LCD Twojego laptopa jest uszkodzony lub pęknięty podczas użytkowania, lub ma martwe piksele, linie lub ostrość obrazu jest zmniejszona i podświetlenie nie działa, nie panikuj. Możemy zapewnić doskonałą jakość zamiennika ekranu LCD w bardzo rozsądnych cenach.

 Jesteśmy dumni z naszej jakości i ceny. Nie musisz kupować nowego laptopa, jeśli ekran LCD jest uszkodzony, ponieważ możesz wymienić matryce w naszym serwisie laptopów, lub zakupić ekran samodzielnie wykonując te proste czynności.

 Aby mieć pewność, że kupisz odpowiedni ekran do swoich potrzeb, z przyjemnością pomożemy Ci w identyfikacji odpowiedniego ekranu do Twojego notebooka, tabletu, komputera przenośnego itp. Możesz skontaktować się z nami w dowolnym momencie .
Jak znaleźć rozdzielczość ekranu.
WAŻNE! Przed zakupem sprawdź rozdzielczość ekranu! Rozdzielczość ekranu może być różna dla tego samego modelu laptopa. Upewnij się, że kupowany ekran ma odpowiednią rozdzielczość.

Rozdzielczość - to maksymalna liczba pikseli twojego ekranu.
Kilka sposobów sprawdzenia rozdzielczości ekranu:
- Zapoznaj się z instrukcją obsługi notebooka. Z reguły powinien znajdować się w sekcji specyfikacji.
- Jeśli instrukcja nie jest dostępna, zajrzyj na stronę internetową producenta i wyszukaj specyfikację laptopa w sekcji wsparcia, korzystając z numeru seryjnego i modelu laptopa.
- Jeśli komputer jest uruchomiony, możesz sprawdzić rozdzielczość online.
- I wreszcie, najbardziej niezawodnym sposobem upewnienia się, jaki ekran jest dla Ciebie odpowiedni, jest numer modelu starego ekranu, który jest zapisany na jego odwrocie.
Każda standardowa rozdzielczość ma swoje oznaczenie, poniżej znajduje się lista niektórych stosowanych w laptopach:

XGA 1024x768

SXGA 1280x1024

SXGA + 1400x1050

UXGA 1600x1200

QXGA 2048x1536

WXGA 1280x720; 1280x768; 1280x800; 1366x768

WXGA + 1440x900

WSXGA + 1680x1050, 1680x945

WUXGA 1920x1200, 1920x1080 (1080p)

4K 3840 x 2160

"W" - oznacza szerokoekranowy współczynnik proporcji 16:10 lub 16:9.

Rozmiar ekranu notebooka. Jak zmierzyć?
Rozmiar ekranu jest mierzony w calach po przekątnej od rogu do rogu
Ten sam rozmiar można określić w instrukcji laptopa lub z tyłu ekranu, ale w tym celu trzeba będzie zdjąć ekran z laptopa.

Laptopy mają różne rozmiary ekranów.

 
Wymiary matryc


Matowe i błyszczące ekrany laptopów. Który wybrać?
Ekran - to główna część laptopa. To jest coś, co wizualnie przekazuje nam informacje, na co patrzymy i z czym pracujemy.
Błyszczący lub matowy - to kwestia gustu, więc to Twoje preferencje. Możesz wymienić matowy ekran na błyszczący i odwrotnie (w tym samym modelu laptopa), ponieważ są one identyczne w specyfikacji technicznej, ale różnią się funkcjonalnością i transmisją obrazu. Wszystko zależy od tego, do czego używasz laptopa.

Wszystkie ekrany opuszczają taśmę produkcyjną tak błyszczące jak kawałek szkła (dosłownie). Na końcowych etapach produkcji nakładany jest przezroczysty arkusz polaryzującego tworzywa sztucznego, a wykończenie powierzchni produktu końcowego będzie zależeć od tej konkretnej warstwy tworzywa sztucznego. W przeszłości laptopy były wyposażone w matowe wykończenie ekranu, a w ostatnich latach, wraz z pojawieniem się technologii podświetlenia, stało się możliwe wypuszczenie paneli o wysokim połysku, które emitują wystarczającą ilość światła, aby zniwelować światło zewnętrzne odbijające się od ekranu. Obecnie tylko laptopy biznesowe są domyślnie dostarczane z matowymi ekranami — zakłada się, że laptopy biznesowe będą używane w dobrze oświetlonym środowisku dziennym, w przeciwieństwie do laptopów przeznaczonych dla konsumentów, które zwykle są używane wieczorem i dlatego są dostarczane z błyszczącymi ekranami .

Porównaj różnicę między błyszczącym i matowym ekranem:

Błyszczący (lustrzany):
Zalety: wzmocnienie kontrastu, zauważalna ostrość i jasność koloru.

Wady: Jeśli używasz ekranu w bezpośrednim świetle słonecznym lub w pobliżu jasnych lamp, odbicia będą powodować silne odblaski, które będą miały wpływ na widoczność.

Wniosek: Błyszczące ekrany najlepiej nadają się do użytku w pomieszczeniach. Idealny dla Ciebie, jeśli używasz laptopa do przeglądania stron internetowych, filmów, zdjęć i grania w ciemnym lub półmrocznym otoczeniu z kontrolowanym odblaskiem.

Większość producentów laptopów oznacza swoje błyszczące ekrany pod różnymi nazwami:

Acer - CrystalBrite
Acorn - Vybrio
AG Neovo - NeoV Optical Filter
Ahtec - Glare
Alienware - Clear View
Apple - Glossy
ASUS — Color Shine
Averatec — Avera Brite
Dell — True Life
Everex — Diamond Brite
Fujitsu — Crystal View, SuperFine
Gateway — Ultra Brite
HP-Compaq Bright View
IBM-Lenovo Vibrant View
LG — Fine Brite
NEC OptiClear, SuperShine
Packard Bell — Diamond View
Sager - Super Clear
SONY - XBRITE, X-black, Clear Bright, Clear Photo LCD
Toshiba - Clear SuperView


Matte
Zalety: Nie odbija światła, więc nie ma odblasków. Ten ekran nie brudzi się tak szybko jak błyszczący. Przekazuje bardziej rozproszony naturalny obraz. Powoduje mniejsze zmęczenie oczu.

Wady: Rozprasza ostre krawędzie, wyrównuje lub normalizuje kolory, obniża jasność i wyrazistość obrazu.

Jeśli kontrast i jasność nie są dla Ciebie tak ważne, zależy Ci na bardziej naturalnym kolorze, pracujesz z tekstem lub arkuszami kalkulacyjnymi, spędzasz dużo czasu przy komputerze, lepszy będzie matowy ekran. Matowy ekran jest idealny do użytku na zewnątrz lub w pobliżu jasnego światła.
Typ podświetlenia ekranu. Jak znaleźć, który jest w twoim laptopie.
Ekrany CCFL są już przestarzałe. Jeśli masz laptopa wyprodukowanego po 2011 roku, najprawdopodobniej jest on wyposażony w ekran LED.

Trzy sposoby, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj podświetlenia jest na ekranie Twojego laptopa.

1. Wyjmij ekran z laptopa i zobacz go z tyłu: jeśli jest kabel i złącze do falownika, masz ekran CCFL, jeśli nie ma złącza, ekran jest LED.
2. Zapoznaj się z instrukcją obsługi laptopa.
3. Skontaktuj się z producentem laptopa lub znajdź informacje na jego stronie internetowej.

Panele LCD dzielą się na dwa typy w zależności od typu podświetlenia CCFL i LED.
Te dwa rodzaje ekranów mają zupełnie inne złącza i zasilacze. Nie są kompatybilne.

CCFL (światło fluorescencyjne z zimną katodą - lampy wyładowcze o dużej intensywności)

- Ten rodzaj oświetlenia jest używany w starszych laptopach. Zwykle jest dostarczany z jedną lampą, rzadziej z dwiema, ten typ podświetlenia wymaga inwertera (transformatora wysokiego napięcia) do zasilania swojej lampy (lamp)
Pojedyncza lampa CCFL ma tylko jedną wtyczkę zasilania, a tego typu ekrany CCFL są bardziej rozpowszechnione
CCFL z dwoma lampami ma dwa złącza zasilania i jest znacznie rzadszy niż pojedyncza żarówka
LED (Light Emitting Diodes - LED Backlight)

- Ten rodzaj oświetlenia był szeroko stosowany na początku 2010 roku. Składa się z diod elektroluminescencyjnych i jest uważany za bardziej energooszczędny. Takie ekrany nie potrzebują inwertera, dlatego mają tylko złącze wideo.
Jak znaleźć numer modelu ekranu laptopa?

W przypadku wszystkich innych ekranów najbardziej niezawodnym sposobem ustalenia numeru modelu jest wyjęcie go z laptopa i przeczytanie naklejek z tyłu.

Numer modelu ekranu jest zapisany na naklejce znajdującej się z tyłu ekranu.
Kilka pierwszych liter numeru modelu odpowiada producentom wymienionym poniżej:

Acer - L
AU Optronics - B
Chi Me - N
Chunghwa - CLAA
HannStar - HSD
Hitachi - TX
IBM ( IDTech) - IT lub IA
LG Philips - LP
LG Display - LP
Matsushita - ED
Mitsubishi - AA
NEC - NL
Quanta - QD
Samsung - LT lub LTN
Sharp - LQ lub LM
Sanyo / Torisan - TM lub LMJK Toshiba
- LTM lub LTD Producentem ekranu jest Acer, model ekranu zaczyna się na literę L. Jeśli nie możesz znaleźć modelu swojego ekranu lub nie jesteś pewien jaki ekran wybrać, skontaktuj się z nami , w miarę możliwości prosimy o załączenie zdjęcia tylnej części ekranu ekranu z Twoim postem (upewnij się, że zdjęcie jest odpowiedniej jakości, abyśmy mogli odczytać cyfry na naklejkach). Szybko zareagujemy i pomożemy w doborze odpowiedniego ekranu.

 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu