Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Laptop przegrzewa się
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań lub od Łukaszewicza 43 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 8.00 - 20.00. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 43 vis a vis serwisu

Laptop przegrzewa się

Gdy podczas pracy na laptopie, ten niekontrolowanie się wyłącza, może to wzbudzić niepokój. Przyczyny zwykle są prozaiczne – wentylator, jak i radiator w czasie pracy wciągają i przepuszczają nie tylko powietrze, ale i wszelkie zanieczyszczenia, jakie się w nim znajdują. Najczęściej więc dochodzi do zapchania się układu chłodzenia, którego wydajność w takiej sytuacji spada.

Można to poznać także po tym, że laptop mocno się przegrzewa, wywołując przy tym dyskomfort w czasie pracy. Z drugiej strony – wyraźnie słychać, że wentylator działa cały czas na najwyższych obrotach, głośno hałasując. Spada również wydajność podzespołów i pojawia się zjawisko throttlingu, czyli wymuszonego obniżenia taktowania procesora czy układu graficznego. Przegrzewający się laptop jest jednak nie tylko uciążliwy, ale może również ulec awarii. Wysokie temperatury bowiem doprowadzają do szybszego zużycia podzespołów.

Jeśli więc zauważyłeś, że Twój notebook mocno się grzeje, wentylator działa bardzo głośno, a komputer ostatecznie zaczyna się wyłączać – nie zwlekaj! Skorzystaj z usług naszego serwisu, w którym sprawdzimy, co jest przyczyną nadmiernego nagrzewania się. W przypadku zabrudzenia szybko usuniemy kurz i inne pyłki z układu chłodzenia i najpóźniej na drugi dzień będziesz mógł cieszyć się swoim sprzętem.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu