Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Wymiana, rozbudowa pamieci RAM Poznań
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 10.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Wymiana, rozbudowa pamieci RAM Poznań

Wymiana pamięci RAM
Niezależnie od tego, czy Twój starszy laptop działa wolno, czy nowszy system zaczyna grzęznąć, gdy otwartych jest zbyt wiele kart, dodanie większej ilości pamięci RAM może rozwiązać problem. Jeśli Twój komputer nie ma wystarczającej ilości pamięci fizycznej, zaczyna wymieniać dane na dysk twardy lub dysk SSD , co jest procesem nieskończenie wolniejszym (nawet przy najwolniejszych układach pamięci RAM). Chociaż nie wszystkie nowoczesne laptopy zapewniają dostęp do pamięci RAM, wiele z nich zapewnia sposób na aktualizację pamięci.

 
Wymiana RAM


Największą przeszkodą, z którą trzeba się zmierzyć, jest to, czy Twój laptop umożliwia aktualizację pamięci RAM. Jeśli możesz zaktualizować pamięć swojego laptopa, nie będzie to kosztować dużo pieniędzy ani czasu. Szybkie wyszukanie nazwy modelu laptopa powinno powiedzieć, czy możesz kontynuować ten proces.
1. Sprawdź, ile pamięci RAM używasz

Mała ilość pamięci jest często przyczyną wąskich gardeł na dowolnym komputerze i może prowadzić nie tylko do niskiej wydajności, ale także do problemów ze stabilnością. Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem — wielozadaniowym w kilku intensywnych programach lub mając jednocześnie otwartych około 30 kart przeglądarki — więcej pamięci prawdopodobnie sprawi, że Twój system będzie działał płynniej.

Wykorzystanie pamięci laptopa można sprawdzić w Menedżerze zadań systemu Windows. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań i wybierz Menedżer zadań. Następnie na karcie wydajności Menedżera zadań sprawdź, ile pamięci jest używane z całkowitej dostępnej pamięci. Zobaczysz również, ile gniazd pamięci fizycznej jest w użyciu, a tym samym ile jest dostępnych do dodania większej ilości pamięci.
Jeszcze bardziej szczegółowy widok uzyskasz, klikając opcję „Otwórz Monitor zasobów” u dołu okna Menedżera zadań i przechodząc do karty Pamięć. Jeśli zbliżasz się lub przekraczasz ilość pamięci fizycznej, wiesz, że potrzebujesz więcej.
2. Dowiedz się, czy możesz uaktualnić

Niestety, wiele laptopów ma uszczelnione dno lub pamięć przylutowaną do płyty głównej; obie sytuacje uniemożliwiają aktualizację pamięci RAM bez pomocy serwisu komputerowego. (Możliwe jest również, że system ma ograniczony próg rozpoznawania pamięci RAM.) Aby dowiedzieć się, czy możesz zaktualizować pamięć RAM, wypróbuj  narzędzia dostępne w internecie. Po wpisaniu marki i dokładnego modelu laptopa powinieneś otrzymać ekran z informacją o maksymalnej ilości pamięci oraz ile slotów posiada Twój laptop.
Zanotuj szybkość i typ potrzebnej pamięci RAM, zwykle jest to DDR2, DDR3 lub DDR4 z określoną szybkością obok (np. „DDR3 PC3-12800”).
Serwis komputerowy Poznań Yeto oferuje pomoc w wymianie i rozbudowie pamięci RAM do każdego rodzaju komputera. Zadzwoń już dziś 732 900 555


 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu