Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » ChatGPT
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 10.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

ChatGPT

Co to jest ChatGPT
ChatGPT to narzędzie do przetwarzania języka naturalnego oparte na technologii sztucznej inteligencji, które umożliwia prowadzenie rozmów przypominających ludzi i wiele więcej za pomocą chatbota. Model języka może odpowiadać na pytania i pomagać w zadaniach, takich jak tworzenie wiadomości e-mail, esejów i kodu.
Użytkowanie jest obecnie  ogólnodostępne bezpłatnie, ponieważ ChatGPT jest w fazie badań i zbierania opinii. Płatna  wersja subskrypcji o nazwie ChatGPT Plus  została uruchomiona na początku lutego.

Czym jest ChatGPT
 

Kto stworzył ChatGPT?

ChatGPT został stworzony przez OpenAI, firmę zajmującą się sztuczną inteligencją i badaniami. Firma uruchomiła ChatGPT 30 listopada 2022 r.
OpenAI odpowiada również za stworzenie DALL-E-2 , popularnego generatora grafiki AI oraz Whisper, systemu automatycznego rozpoznawania mowy.

Jak wielką sprawą jest ChatGPT?

To wielka sprawa — według serwis komputerowy Poznań Yeto .

„ChatGPT jest przerażająco dobry. Niedaleko nam do niebezpiecznie silnej sztucznej inteligencji” — powiedział Elon Musk, który przed odejściem był jednym z założycieli OpenAI. Sam Altman, szef OpenAI,  powiedział na Twitterze  , że ChatGPT miał ponad milion użytkowników w ciągu pierwszych pięciu dni po uruchomieniu.

Według analizy przeprowadzonej przez szwajcarski bank UBS, ChatGPT jest najszybciej rozwijającą się aplikacją wszechczasów . Analiza szacuje, że ChatGPT miał 100 milionów aktywnych użytkowników w styczniu, zaledwie dwa miesiące po uruchomieniu. Dla porównania, dotarcie do 100 milionów użytkowników zajęło TikTokowi dziewięć miesięcy.
Jak uzyskać dostęp do ChatGPT?
Możesz uzyskać dostęp do ChatGPT po prostu odwiedzając  chat.openai.com  i tworząc konto OpenAI.

Możesz także nadal używać starego adresu URL chatbota, czyli  chat.openai.com/chat . OpenAI uprościł oryginalny adres URL dla wygody użytkownika.

Po zalogowaniu się możesz rozpocząć czatowanie za pomocą ChatGPT. Rozpocznij rozmowę od zadania pytania. Ponieważ ChatGPT jest wciąż w fazie badań, korzystanie z niego jest bezpłatne i możesz zadawać tyle pytań, ile chcesz.
Ile kosztuje ChatGPT?
Korzystanie z ChatGPT jest bezpłatne, niezależnie od tego, do czego go używasz, w tym do pisania, kodowania i wielu innych.

Istnieje opcja subskrypcji, z której użytkownicy mogą skorzystać, która kosztuje 20 USD miesięcznie. Model płatnej subskrypcji gwarantuje użytkownikom dodatkowe korzyści, takie jak ogólny dostęp nawet przy maksymalnej pojemności i krótsze czasy reakcji.

Jednak darmowa wersja jest nadal solidną opcją, ponieważ ma w większości te same możliwości techniczne, z wyjątkiem dostępu do najnowszej wersji AI, znanej jako GPT-4, którą gwarantuje model abonamentowy.

Próbowałem użyć ChatGPT i jest napisane, że jest wyczerpany. Co to znaczy?
Korzystanie z ChatGPT jest nadal bezpłatne. Ze względu na zamieszanie, jakie wywołały jego zaawansowane możliwości, wiele osób gromadzi się, aby z niego korzystać. Witryna działa na serwerze, a gdy zbyt wiele osób przeskakuje na serwer, przeciąża się i nie może przetworzyć żądania. Nie oznacza to, że nigdy nie będziesz mieć do niego dostępu. Oznacza to po prostu, że powinieneś spróbować odwiedzić witrynę później, gdy mniej osób próbuje uzyskać dostęp do serwera. Możesz także pozostawić kartę otwartą i okresowo ją odświeżać.
Jeśli chcesz pominąć oczekiwanie i mieć niezawodny dostęp, jest dla Ciebie opcja. Pro plan OpenAI ChatGPT, znany jako  ChatGPT Plus , zapewnia użytkownikom ogólny dostęp nawet w godzinach szczytu, krótszy czas reakcji i priorytetowy dostęp do nowych funkcji i ulepszeń, w tym najbardziej zaawansowanego LLM OpenAI, GPT- 4 . Usługi premium kosztują 20 USD miesięcznie.
Jak ludzie używają ChatGPT?
Model ma wiele funkcji oprócz odpowiadania na proste pytania. ChatGPT może pisać eseje , szczegółowo opisywać sztukę, tworzyć sztuczną inteligencję, prowadzić filozoficzne rozmowy, a nawet kodować za Ciebie .
Jak działa ChatGPT?
ChatGPT działa na architekturze modelu językowego stworzonej przez OpenAI, zwanej Generative Pre-trained Transformer (GPT). Konkretny GPT używany przez ChatGPT jest dostrojony z modelu z serii GPT-3.5, zgodnie z OpenAI .

Jednak z subskrypcją ChatGPT Plus możesz uzyskać dostęp do ChatGPT za pomocą GPT-4 , najbardziej zaawansowanego modelu Open AI.
Tego typu  generatywne modele sztucznej inteligencji są szkolone na podstawie ogromnych ilości informacji z Internetu, w tym stron internetowych, książek, artykułów prasowych i nie tylko.

Model językowy został dopracowany za pomocą uczenia nadzorowanego oraz uczenia ze wzmocnieniem. Wykorzystanie uczenia się ze wzmocnieniem na podstawie informacji zwrotnych od ludzi (RLHF) jest tym, co czyni ChatGPT wyjątkowym. Według OpenAI , za pośrednictwem RLHF trenerzy AI dostarczyli modelowi rozmowy, w których odgrywali obie role, użytkownika i asystentów AI  .
Jaka jest różnica między ChatGPT a wyszukiwarką?
ChatGPT to model językowy stworzony do prowadzenia rozmowy z użytkownikiem końcowym. Wyszukiwarka indeksuje strony internetowe w Internecie, aby pomóc użytkownikowi znaleźć informacje, o które prosił. ChatGPT nie ma możliwości wyszukiwania informacji w Internecie. Wykorzystuje informacje, których nauczył się z danych treningowych, do wygenerowania odpowiedzi, co pozostawia miejsce na błąd.
Kolejną ważną różnicą jest to, że ChatGPT ma dostęp do informacji tylko do 2021 roku, podczas gdy zwykła wyszukiwarka, taka jak Google, ma dostęp do najnowszych informacji. Więc jeśli zapytasz ChatGPT, kto wygrał Puchar Świata w 2022 roku, nie będzie w stanie udzielić Ci odpowiedzi, ale Google tak.

Jakie są ograniczenia ChatGPT?

Pomimo imponującego wyglądu, ChatGPT nadal ma ograniczenia. Takie ograniczenia obejmują niemożność odpowiedzi na pytania, które są sformułowane w określony sposób, ponieważ wymaga to przeredagowania, aby zrozumieć pytanie wejściowe. Większym ograniczeniem jest brak jakości odpowiedzi, których dostarcza – które czasami mogą brzmieć wiarygodnie, ale nie mają praktycznego sensu lub mogą być nadmiernie gadatliwe.
Zamiast prosić o wyjaśnienie niejednoznacznych pytań, model po prostu zgaduje, co oznacza Twoje pytanie, co może prowadzić do niezamierzonych odpowiedzi na pytania. To ograniczenie skłoniło już witrynę StackOverflow z pytaniami i odpowiedziami dla programistów do przynajmniej tymczasowego zablokowania odpowiedzi na pytania generowanych przez ChatGPT .

„Głównym problemem jest to, że podczas gdy odpowiedzi generowane przez ChatGPT mają wysoki wskaźnik niepoprawności, zazwyczaj wyglądają  na  dobre   , a odpowiedzi są  bardzo  łatwe do uzyskania” –  napisali moderatorzy Stack Overflow w poście . Krytycy twierdzą, że te narzędzia są po prostu bardzo dobre w układaniu słów w kolejności, która ma sens ze statystycznego punktu widzenia, ale nie mogą zrozumieć znaczenia ani wiedzieć, czy stwierdzenia są poprawne.
Kolejnym poważnym ograniczeniem jest to, że dane ChatGPT są ograniczone do 2021 roku. Chatbot nie ma świadomości wydarzeń ani wiadomości, które miały miejsce od tego czasu. Dlatego niektóre monity nie będą wyświetlać żadnych wyników, na przykład „Kto wygrał mistrzostwa świata w 2022 roku?”

Wreszcie, ChatGPT nie podaje źródeł swoich odpowiedzi. Istnieje jednak obejście. Oto, jak sprawić, by udostępniał swoje źródła i cytaty .
Czy mogę rozmawiać przez ChatGPT?
Chociaż niektóre osoby używają ChatGPT do niektórych skomplikowanych funkcji, takich jak pisanie kodu, a nawet złośliwe oprogramowanie, możesz używać ChatGPT do bardziej przyziemnych czynności, takich jak przyjacielska rozmowa.
Niektóre osoby rozpoczynające rozmowę mogą być tak proste, jak: „Jestem głodny, jakie jedzenie powinienem dostać?” lub tak skomplikowane, jak „Jak myślisz, co dzieje się w życiu pozagrobowym?” Tak czy inaczej, ChatGPT z pewnością będzie miał dla Ciebie odpowiedź.

Dlaczego niektórzy martwią się o ChatGPT?

Ludzie wyrażają zaniepokojenie, że chatboty AI zastępują lub zanikają ludzką inteligencję. Na przykład chatbot może wydajnie (choć niekoniecznie dokładnie) napisać artykuł na dowolny temat w ciągu kilku sekund, potencjalnie eliminując potrzebę udziału pisarza-człowieka.
Chatbot może również napisać cały esej w ciągu kilku sekund, ułatwiając uczniom oszukiwanie lub unikanie nauki poprawnego pisania. Doprowadziło to do tego, że niektóre okręgi szkolne zablokowały do ​​niego dostęp .

Innym problemem związanym z chatbotem AI jest możliwe rozprzestrzenianie się dezinformacji. Ponieważ bot nie jest podłączony do Internetu, może popełniać błędy w udostępnianych informacjach.
Sam bot mówi: „Moje odpowiedzi nie mają być traktowane jako fakty i zawsze zachęcam ludzi do weryfikacji wszelkich informacji, które otrzymują ode mnie lub z jakiegokolwiek innego źródła”. OpenAI zauważa również, że ChatGPT czasami zapisuje „prawdopodobnie brzmiące, ale niepoprawne lub bezsensowne odpowiedzi”.
Czy istnieje narzędzie, które rozpoznaje tekst ChatGPT?
Ze względu na obawy dotyczące uczniów używających ChatGPT do ściągania, potrzeba detektora tekstu ChatGPT staje się coraz bardziej oczywista. OpenAI, firma badawcza AI stojąca za ChatGPT, wydała niedoskonałe, bezpłatne narzędzie do rozwiązania tego problemu. Narzędzie „klasyfikatora” OpenAI może poprawnie zidentyfikować tylko 26% tekstu napisanego przez AI z oznaczeniem „prawdopodobnie napisanym przez AI”. Co więcej, w 9% przypadków generuje fałszywe alarmy, błędnie identyfikując pracę napisaną przez człowieka jako napisaną przez sztuczną inteligencję.
Na rynku dostępne są również inne detektory AI, w tym GPT-2 Output Detector ,  Writer AI Content Detector i Content at Scale AI Content Detection . Jednak ZDNET przetestował wszystkie trzy z tych narzędzi, a wyniki były rozczarowujące. Wszystkie trzy narzędzia okazały się niewiarygodnymi źródłami wykrywania sztucznej inteligencji, wielokrotnie dając fałszywe negatywy. 

Chociaż narzędzia nie są wystarczające do wykrycia pisma generowanego przez ChatGPT, badanie pokazuje, że ludzie mogą być w stanie to wykryć, szukając uprzejmości w tekście. Wyniki badania wskazują, że styl pisania ChatGPT jest niezwykle uprzejmy . I w przeciwieństwie do ludzi, nie może generować odpowiedzi zawierających metafory, ironię lub sarkazm.

Czy ChatGPT to dobra czy zła rzecz?

ChatGPT to zaawansowany chatbot, który może zarówno ułatwić ludziom życie, jak i pomóc w codziennych żmudnych zadaniach, takich jak pisanie e-maili lub przeglądanie sieci w poszukiwaniu odpowiedzi. Jednak zanim zostanie szeroko zastosowany, należy ustalić pewne szczegóły techniczne, aby zapobiec negatywnym skutkom, takim jak rozprzestrzenianie się dezinformacji. Ogólnie rzecz biorąc, modele AI i ML polegają na wielu szkoleniach i dostrajaniu, aby osiągnąć poziom idealnej wydajności.
Czy to oznacza, że ​​AI przejmuje władzę nad światem? Być może jeszcze nie, ale Altman z OpenAI z pewnością uważa, że ​​inteligencja w stylu ludzkim w sztucznej inteligencji nie jest teraz tak daleko. Odpowiadając na komentarz Muska na temat niebezpiecznie silnej sztucznej inteligencji, Altman napisał na Twitterze : „Zgadzam się, że jestem blisko niebezpiecznie silnej sztucznej inteligencji w sensie sztucznej inteligencji, która stwarza np. więc musimy bardzo poważnie podejść do tego ryzyka”.
Zauważył również : „interesujące jest obserwowanie, jak ludzie zaczynają debatować, czy potężne systemy sztucznej inteligencji powinny zachowywać się tak, jak chcą użytkownicy lub ich twórcy. Pytanie, do jakich wartości dostosujemy te systemy, będzie jedną z najważniejszych debat w historii społeczeństwa”.

Co to jest GPT-4?

GPT-4 to najnowsza wersja systemów modeli językowych OpenAI i jest znacznie bardziej zaawansowana niż jej poprzednik GPT-3.5, na którym działa ChatGPT.

GPT-4 to multimodalny model, który akceptuje zarówno tekst, jak i obrazy jako tekst wejściowy i wyjściowy. Może to być przydatne do przesyłania arkuszy kalkulacyjnych, wykresów i wykresów do analizy.
Obecnie możliwości wprowadzania tekstu GPT-4 są jedynymi dostępnymi publicznie. Użytkownicy mogą uzyskać do nich dostęp, subskrybując ChatGPT Plus za 20 USD miesięcznie lub korzystając z czatu Bing.

W dniu, w którym GPT-4 został zaprezentowany przez OpenAI, Microsoft poinformował, że jego chatbot, Bing Chat, działał  na GPT-4 od momentu jego uruchomienia . Korzystanie z tego chatbota jest bezpłatne, ale wymaga od użytkowników  zapisania się na listę oczekujących na dostęp .

GPT-4 ma zaawansowane możliwości intelektualne, które pozwalają mu przewyższyć GPT-3.5 w serii symulowanych egzaminów porównawczych. Zmniejszyło to również liczbę halucynacji wytwarzanych przez chatbota.

Czy warto rozważyć alternatywę dla ChatGPT?
Chociaż ChatGPT jest chatbotem, który obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem, istnieją inne opcje, które są równie dobre, a nawet lepiej dopasowane do Twoich potrzeb.
Pomimo szerokich możliwości ChatGPT, istnieje kilka poważnych wad chatbota AI, w tym to, że darmowa wersja jest często przepełniona. Jeśli chcesz spróbować świata chatbotów i pisarzy AI, istnieje wiele innych opcji do rozważenia, w tym Bing Chat ,  YouChat , Jasper i  Chatsonic . 

Czy ChatGPT jest wystarczająco inteligentny, aby zdać egzaminy porównawcze?
Tak, ChatGPT jest w stanie zdać serię egzaminów porównawczych. Profesor z Wharton, szkoły biznesu Uniwersytetu Pensylwanii, użył ChatGPT do zdania egzaminu MBA, a wyniki były imponujące.

ChatGPT nie tylko zdał egzamin, ale także uzyskał imponującą ocenę od B do B-. Profesor Christian Terwiesch był pod wrażeniem zarządzania podstawowymi operacjami, pytaniami dotyczącymi analizy procesu i wyjaśnieniami. 
OpenAI przetestował również zdolność chatbota do zdania egzaminów porównawczych. Chociaż ChatGPT mógł zdać wiele z tych testów porównawczych, jego wyniki zwykle mieściły się w dolnym percentylu. Jednak dzięki GPT-4 ChatGPT może uzyskać znacznie wyższy wynik.
Czy ChatGPT może być używany do pomocy w ubieganiu się o pracę?
Tak, ChatGPT to świetne źródło pomocy przy aplikacjach o pracę. Poszukiwanie pracy może być żmudne i trudne, a ChatGPT może pomóc Ci odciążyć. ChatGPT może zbudować Twoje CV  i napisać list motywacyjny.

Jeśli Twoja aplikacja oprócz listu motywacyjnego zawiera jakiekolwiek pisemne uzupełnienia, możesz użyć ChatGPT, aby pomóc Ci napisać te eseje lub osobiste oświadczenia .

Czy ChatGPT pojawi się w mediach społecznościowych?

Pierwszym pojawieniem się ChatGPT w przestrzeni mediów społecznościowych jest współpraca ze Snapchatem. 7 lutego Snapchat zaprezentował integrację ChatGPT, która umożliwi subskrybentom Snapchata+ czatowanie z botem w jego aplikacji.
Według The Verge funkcja o nazwie „Moja sztuczna inteligencja” będzie zawierać pewne ograniczenia ChatGPT, w tym odmowę udzielania odpowiedzi na temat polityki, przemocy, przekleństw, a nawet pisania esejów akademickich.

Jakie jest zaangażowanie firmy Microsoft w ChatGPT?
Microsoft był wczesnym inwestorem w OpenAI, firmie badawczej AI stojącej za ChatGPT, na długo przed upublicznieniem ChatGPT. Pierwsze zaangażowanie Microsoftu w OpenAI miało miejsce w 2019 roku, kiedy Microsoft zainwestował 1 miliard dolarów, a następnie 2 miliardy dolarów w kolejnych latach. W styczniu Microsoft rozszerzył współpracę z OpenAI poprzez wieloletnią, wielomiliardową inwestycję.
Żadna z firm nie ujawniła wartości inwestycji, ale źródła ujawniły, że według Bloomberga wyniesie ona 10 miliardów dolarów w ciągu wielu lat. W zamian usługa Microsoft Azure będzie wyłącznym dostawcą usług w chmurze OpenAI, obsługującym wszystkie obciążenia OpenAI w zakresie badań, produktów i usług API.

Microsoft wykorzystał również partnerstwo z OpenAI do przebudowy własnej wyszukiwarki Bing i ulepszenia przeglądarki. 7 lutego firma Microsoft zaprezentowała nową wyszukiwarkę Bing , która działa na dużym modelu językowym OpenAI nowej generacji, dostosowanym specjalnie do wyszukiwania.
Dostęp do chatbota Bing opartego na sztucznej inteligencji, Bing Chat, jest obecnie ograniczony . Jednak ZDNET otrzymał wczesny dostęp i był pod wrażeniem wyników.

Co Bing Chat ma wspólnego z ChatGPT?

Na początku lutego  Microsoft zaprezentował  nową wersję Bing – a jej wyróżniającą się cechą jest integracja z ChatGPT. Kiedy to ogłoszono, Microsoft poinformował, że Bing Chat był obsługiwany przez nową wersję dużego modelu językowego OpenAI, co czyni go „potężniejszym niż ChatGPT”.

Pięć tygodni po premierze Microsoft ujawnił, że od momentu premiery Bing Chat działał na GPT-4, najbardziej zaawansowanym modelu Open AI, jeszcze przed uruchomieniem tego modelu.
Ponieważ ChatGPT Bing jest połączony z Internetem, największą różnicą w stosunku do ChatGPT jest to, że wersja Bing zawiera informacje o bieżących wydarzeniach. Kolejną ważną zaletą nowego Bing jest to, że odsyła do źródeł, z których pobiera informacje, pozostawiając mniej miejsca na dezinformację.

Jak wypada Bing Chat w porównaniu z ChatGPT?
Bing Chat wykorzystuje najbardziej zaawansowany model dużego języka OpenAI, GPT-4, dzięki czemu jest bardziej wydajny i ma większe możliwości niż standardowa, bezpłatna wersja ChatGPT.

Kolejną zaletą Bing Chat nad ChatGPT jest dostęp do internetu. Dostęp do sieci daje Bing Chat wiedzę na temat aktualnych informacji, podczas gdy ChatGPT ogranicza się do wiedzy sprzed 2021 roku.

Bing Chat również pozyskuje informacje z powrotem do stron, z których czerpał informacje, używając przypisów, podczas gdy ChatGPT tego nie robi.

Aby zapoznać się z różnicami i zastanowić się, który chatbot AI jest dla Ciebie lepszy, sprawdź:  ChatGPT vs. Bing Chat: Którego chatbota AI powinieneś użyć?

Co to jest Google Bard i jaki ma związek z ChatGPT?

Bard to usługa czatu AI Google, rywal ChatGPT. 6 lutego Google wprowadził swoją eksperymentalną usługę czatu AI. Ponad miesiąc po ogłoszeniu Google zaczęło udostępniać  Bard za pośrednictwem listy oczekujących
Bard korzysta z uproszczonej wersji Google Language Model for Dialogue Applications (LaMDA) i wykorzystuje wszystkie informacje z sieci, aby odpowiedzieć – co stanowi wyraźny kontrast z ChatGPT, który nie ma dostępu do internetu.

Usługa czatu Google miała trudny start , a wersja demonstracyjna Barda dostarczała niedokładne informacje o Kosmicznym Teleskopie Jamesa Webba (JWST).
Jak Google Bard wypada w porównaniu z ChatGPT?
Zaawansowane możliwości ChatGPT wyrzucają Google Bard z wody. Mimo że Google Bard ma dostęp do Internetu, a ChatGPT nie, nie daje odpowiedzi znacznie częściej niż ChatGPT.
Na przykład Google Bard nie odpowiada na pytanie „Kim są wszyscy prezydenci USA?” i odpowiada: „Jestem tylko modelem językowym, więc nie mogę ci w tym pomóc”. Nie odpowiada również na niektóre pytania dotyczące kodowania i pytania matematyczne
Dyrektor generalny Google, Sundar Pichai, nazwał nawet Barda „podkręconym obywatelem”  wkrótce po jego wprowadzeniu w porównaniu z innymi chatbotami na rynku, takimi jak ChatGPT i Bing Chat.


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu