Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Laptop nie ładuje baterii
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 8.00 - 20.00. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu

Laptop nie ładuje baterii

Notebooki są przede wszystkim stworzone po to, by funkcjonować jako komputery przenośne. Te zaś powinny charakteryzować się sprawnie działającym akumulatorem, gwarantującym dostatecznie długi czas pracy. To pozwala pracować na laptopie w dowolnym miejscu. Bywa jednak tak, że bateria się nie ładuje, a notebook, bez podłączenia do stałego źródła zasilania, nawet się nie odpali.

Przyczyny takich kłopotów mogą być różne. Aby je poprawnie zdiagnozować, najlepiej zwrócić się do profesjonalnego serwisu. Jeśli zauważyłeś brak ładowania baterii w laptopie, skorzystaj z pomocy serwisu Yeto.

Trafna diagnoza problemu z układem zasilania

Jedną z najczęstszych przyczyn, przez które notebook nie ładuje akumulatora, jest wyeksploatowanie jego ogniw. Bateria, jak każdy sprzęt elektroniczny, z czasem ulega zużyciu, co przejawia się m.in. w skróceniu jej żywotności. Szczególnie niekorzystnie działają na to takie czynniki jak utrzymywanie stałego naładowania do 100%, jak i pozostawianie nieużywanego akumulatora w stanie rozładowania. Dlatego wielu producentów wprowadza rozwiązania mające zapewnić przedłużenie żywotności ogniw (np. laptop ładuje je tylko do 60–80% ich pojemności). Jeśli jednak bateria uległa wyeksploatowaniu – pozostaje tylko jej wymiana.

Z drugiej strony kłopot może dotyczyć samego zasilacza. Ładowarki zazwyczaj ulegają uszkodzeniu na skutek przegrzania, przerwania kabla lub upadku. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana tego elementu na nowy, dobrany odpowiednio do parametrów danego laptopa.

Bardziej skomplikowana jest awaria układu zasilania, zamkniętego w obudowie komputera. Usterka może dotyczyć np. gniazda ładowania, które obluzowało się i przez to nie łączy baterii z zasilaczem. Warto mieć na uwadze fakt, że tego typu uszkodzenie negatywnie wpływa na żywotność akumulatora.

Fachowa pomoc? Tylko w Yeto

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego laptop nie ładuje baterii – zgłoś się do nas! Szybko zdiagnozujemy przyczynę i naprawimy usterkę, niezależnie, co jest jej powodem. Oferujemy też atrakcyjnie niskie ceny.

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu