Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Windows 11 23H2 za pomocą Rufusa z pendrive
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Windows 11 23H2 za pomocą Rufusa z pendrive

Data dodania: 30-11-2023


Jak utworzyć niestandardowy rozruchowy USB systemu Windows 11 23H2 za pomocą Rufusa

 

Rufus
Rufus instalacja Windowsa

 


Rufus to małe i bezpłatne narzędzie do tworzenia rozruchowych dysków USB, polecane przez nasz serwis laptopów do instalowania różnych systemów operacyjnych. W przeciwieństwie do aplikacji Media Creation Tool (MCT) firmy Microsoft , która obsługuje tylko Windows 10 i 11, Rufus działa również z Windows 7, 8.1, 10, 11, Linux i innymi systemami operacyjnymi.

Oprócz lepszej obsługi systemu operacyjnego Rufus zapewnia kilka ulepszeń poprawiających jakość życia, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zainstalować system Windows 11. Na początek Rufus może ominąć wymagania TPM 2.0 i Secure Boot, aby utworzyć nośnik instalacyjny zgodny ze starszym i oficjalnie nieobsługiwanym sprzętem. Inne ciekawe funkcje obejmują:

Automatyczne tworzenie profilu offline.
Pominięcie wymogu posiadania konta Microsoft .
Wyłączenie opcji „zbierania danych” podczas wstępnej konfiguracji.
Migracja ustawień w celu przyspieszenia procesu wstępnej konfiguracji.
Wyłączanie domyślnego szyfrowania dysku funkcją BitLocker.
Użytkownicy mogą połączyć Rufusa i narzędzie Media Creation Tool podczas tworzenia rozruchowego dysku USB z systemem Windows 11. Na przykład pobierz oficjalny plik ISO za pomocą MCT, a następnie sflashuj go za pomocą Rufusa. Alternatywnie możesz pobrać oryginalne pliki ISO systemu Windows bezpośrednio w Rufusie (obsługiwane wersje obejmują Windows 11, 10 i 8.1). Warto zauważyć, że Microsoft nie zaktualizował jeszcze swojej oficjalnej aplikacji Media Creation Tool za pomocą niedawno wprowadzonych obrazów 23H2 systemu Windows 11 , więc Rufus i podobne aplikacje innych firm to jedyna opcja, aby utworzyć nośnik instalacyjny systemu Windows 11 23H2.

Uwaga : chociaż Rufus umożliwia utworzenie bootowalnego nośnika USB ze starymi i nieobsługiwanymi wersjami systemu Windows, aplikacja działa tylko w systemach Windows 8, 8.1, 10 i 11. Niestety, system Windows 7 nie jest już obsługiwany
Utwórz USB instalacyjne systemu Windows 11 za pomocą Rufusa
Zacznij od pobrania Rufusa z oficjalnej strony aplikacji . Rufus jest darmowy i dostępny w wersjach instalowalnych i przenośnych.
Podłącz dysk USB (minimalne wymaganie to 8 GB) i uruchom Rufusa. Jeśli chcesz zmienić język aplikacji, kliknij przycisk z ikoną globusa.
 

Instalacja Windows 11
Windows 11 z pendriveZ listy rozwijanej Urządzenie wybierz napęd USB .
Jeśli masz już obraz ISO systemu Windows 11, wybierz opcję Dysk lub obraz ISO i kliknij Wybierz , a następnie przejdź do kroku 9 .
 

Windows 11 z pendive
Windows 11 z pendriveMożesz pobrać oryginalny plik ISO systemu Windows 11 za pomocą Rufusa, jeśli go nie masz. Aby to zrobić, kliknij przycisk strzałki w dół obok przycisku Wybierz i naciśnij Pobierz . Pamiętaj, że musisz pozwolić aplikacji na sprawdzanie dostępności aktualizacji; w przeciwnym razie opcja pobierania nie pojawi się.
Kliknij ponownie przycisk Pobierz i poczekaj kilka sekund, aż Rufus uruchomi potrzebny skrypt. Uwaga : Rufus używa skryptu innej firmy do łączenia się z serwerami Microsoft i pobierania oryginalnych plików ISO.
 

Windows 11 z pendrive
Windows 11 z pendriveWybierz potrzebną wersję systemu Windows i kliknij Kontynuuj . Aplikacja poprosi Cię o wybranie wersji, SKU (edycji), języka i architektury.
Gdy wszystko zostanie ustawione, kliknij Pobierz , określ, gdzie Rufus powinien zapisać plik ISO i poczekaj, aż aplikacja zakończy swoje zadanie.
 

Windows 11 z pendrive
Windows 11 z pendriveTeraz możesz zapisać plik ISO na dysku USB. Możesz pozostawić etykietę woluminu bez zmian lub zmienić jej nazwę na bardziej znośną, na przykład Windows11_Install .
Kliknij przycisk Start
 

Windows 11 z pendrive
Windows 11 z pendrivePo kliknięciu przycisku Start Rufus zaproponuje dostosowanie instalacji za pomocą następujących opcji (umieść znaczniki wyboru obok tych, których potrzebujesz):
Usuń wymaganie dla 4 GB+ RAM – zaznacz tę opcję, jeśli chcesz zainstalować system Windows 11 na komputerze z nieobsługiwanym sprzętem.
Usuń wymagania dotyczące konta Microsoft online — wybierz tę opcję, aby pominąć wymagania dotyczące konta Microsoft. Podczas początkowej konfiguracji system Windows 11 nie poprosi Cię o zalogowanie się na konto Microsoft.
Utwórz konto lokalne — możesz podać nazwę swojego konta, na przykład Neowin.
Ustaw opcje regionalne, używając tych samych wartości, co ten użytkownik – Rufus skopiuje bieżące ustawienia regionalne do nowej instalacji.
Wyłącz gromadzenie danych – system Windows 11 nie poprosi Cię o przesłanie danych diagnostycznych, włączenie lokalizacji, identyfikatora reklamy i innych rzeczy, które niektórzy użytkownicy uważają za naruszające prywatność.
Wyłącz automatyczne szyfrowanie urządzenia funkcją BitLocker — dzięki temu funkcja BitLocker nie będzie domyślnie włączona.
 

Windows 11 z pendrive
Windows 11 z pendriveKliknij OK i poczekaj, aż Rufus utworzy instalacyjny dysk USB systemu Windows 11. Postęp możesz sprawdzić w sekcji Status.
Teraz możesz użyć dysku USB, aby zainstalować system Windows 11 od zera. Uruchom ponownie komputer i uruchom komputer z nowo utworzonej instalacji USB systemu Windows 11.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu