Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Jak wybrać kartę graficzną do gier
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Jak wybrać kartę graficzną do gier

Data dodania: 22-06-2023


Jak wybrać najlepszą kartę graficzną do gier komputerowych

 
najlepsze karty graficzne do gier
Najlepsze karty graficzne do gier
 

Chcesz uzyskać najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki przy zakupie następnej karty graficznej? Oto wszystko, co możesz chcieć wiedzieć.
Wraz z jednostką centralną lub procesorem karta graficzna stanowi serce komputera. To urządzenie peryferyjne łączy w sobie jednostkę przetwarzania grafiki (GPU) i różne inne komponenty, aby wyświetlać na ekranie dowolne dane wyjściowe komputera. Dotychczasowa karta graficzna może ulec uszkodzeniu i czasem wystarczy naprawa karty graficznej, lub niezbędna okaże się jej wymiana. Bez odpowiedniej karty graficznej Twój komputer nie będzie działał tak, jak tego potrzebujesz.
Wprowadzenie do kart graficznych do gier


Dotyczy to podwójnie komputerów do gier. Podczas gdy procesor może odgrywać ważną rolę w wydajności gry, większość szybkości i jakości grafiki zależy od karty graficznej. Dla naszych celów porozmawiamy o kartach graficznych, które są kupowane i instalowane w komputerach stacjonarnych. Są one czasami określane jako oddzielne karty graficzne.

Nie mówimy o grafice zintegrowanej w niektórych procesorach ani o dyskretnej grafice w niektórych laptopach. Wiele z tych samych zasad dotyczy oddzielnych kart graficznych laptopów, ale jest to przewodnik dotyczący wyboru i zakupu karty graficznej, czegoś, czego nie można zrobić osobno w przypadku laptopów.
 

Jak działa karta graficzna


Procesor komputera PC przetwarza różne rodzaje informacji podczas wykonywania przypisanych mu zadań. Może to być obliczanie danych w arkuszu kalkulacyjnym, wstawianie słów do dokumentu, przeglądanie stron internetowych, wyświetlanie multimediów – lista jest praktycznie nieskończona. Gry to tylko jedna funkcja, którą może wykonywać komputer, a procesor ma do odegrania rolę w uruchamianiu gry.

Ale całe to przetwarzanie jest bezwartościowe, jeśli nigdy nie zostanie wyświetlone tobie, użytkownikowi. Bez względu na to, z jakiego rodzaju aplikacji korzystasz, w końcu musisz zobaczyć coś na ekranie, aby z tego skorzystać. I właśnie to robi karta graficzna.


Pobiera informacje przeznaczone do spożycia przez ludzi i tłumaczy je na format, który można wyświetlić na pikselach wyświetlacza. Karta graficzna musi dokładnie określać, w jaki sposób te piksele świecą, aby poprawnie wyświetlać informacje. Obejmuje to liczby w arkuszu kalkulacyjnym, słowa w dokumencie, tekst i obrazy w witrynie internetowej oraz klatki wideo, które składają się na program telewizyjny lub film.


Jednak najbardziej wymagające jest przetwarzanie informacji niezbędnych do przeniesienia na ekran tego, co dzieje się w szybkiej grze. Proces ten jest dość złożony i obejmuje miliony obliczeń w celu przełożenia informacji dostarczanych przez procesor na obraz, co obejmuje rasteryzację (rysowanie) obrazu i wypełnienie odpowiednim oświetleniem, teksturą i kolorami.


W grze musi to być wykonywane wiele razy na sekundę, co jest określane jako liczba klatek na sekundę. Każda klatka jest pojedynczym obrazem tego, co dzieje się podczas gry, a – wszystko inne pozostaje niezmienione – liczba klatek, które karta graficzna może wytworzyć w ciągu sekundy, decyduje o tym, jak realistycznie będzie wyglądać gra.


Podstawowa liczba klatek na sekundę (fps), którą karta graficzna powinna być w stanie wytworzyć, to 60 fps, ale im wyższa liczba, tym lepiej. Niektóre karty graficzne mogą osiągnąć 120 fps i więcej, nawet jeśli są obciążone najbardziej wymagającymi tytułami. Dodaj do tego bardziej zaawansowane funkcje, takie jak ray tracing i zawartość o wysokim zakresie dynamicznym (HDR), a nie będzie niespodzianką, że dzisiejsze karty graficzne są potężniejsze niż kiedykolwiek.


Całe to graficzne przetwarzanie odbywa się w GPU przy użyciu danych przekazywanych z procesora do pamięci wideo RAM (VRAM). Następnie powstałe obrazy są przesyłane kablami, HDMI i DisplayPort w nowoczesnych komputerach PC, do wyświetlacza (lub wyświetlaczy w konfiguracjach z wieloma monitorami).
 

Ray Tracing i DLSS prowadzą w wyścigu do ulepszonego realizmu

 

Ray tracing i jego wpływ na wierność wizualną


Starsza technologia gier wykorzystuje rasteryzację do wyświetlania obiektów na ekranie. Bez wchodzenia w szczegóły techniczne, przy rasteryzacji każdy obiekt jest przedstawiany obliczeniowo za pomocą wielokątów lub wirtualnych trójkątów w układzie siatki, który daje zbiór modeli 3D. Następnie GPU oblicza, w jaki sposób te modele 3D powinny być przedstawione na wyświetlaczu 2D, przy czym takie rzeczy jak cieniowanie określają, w jaki sposób światło wpływa na piksele i tekstury, nadając obiektowi ostateczny wygląd.


GPU musi obliczyć każdy piksel dla każdej sceny, która przy wyświetlaczu 1080p wynosi 2 073 600 pikseli, a przy wyświetlaczu 4K 8 294 000 pikseli. Niektóre informacje są przechowywane w buforze dla nadchodzących klatek, a GPU używa „bufora Z” do przechowywania danych, które obiekty znajdują się z przodu, a zatem są widoczne na ekranie, a które powinny pozostać „ukryte”.


Rasteryzacja może zapewnić niesamowity poziom szczegółowości i realizmu, ale istnieje nowsza metoda, która zapewnia jeszcze bardziej realistyczne obrazy, znacznie poprawiając sposób przedstawiania oświetlenia w scenie. Ray tracing w zasadzie odtwarza sposób, w jaki światło podróżuje przez rzeczywisty świat i uderza w różne obiekty, wykorzystując złożone algorytmy do określania, jak scena gry powinna wyglądać dla ludzkiego oka, w tym przedstawiając realistyczne odbicia i cienie.


Ray tracing jest jeszcze bardziej intensywny obliczeniowo niż rasteryzacja, dlatego wymaga jeszcze potężniejszych procesorów graficznych. Linia RTX Nvidii, w szczególności GeForce RTX 2080, wprowadziła rdzenie Ray Tracing (RT) do wykonywania obliczeń ray tracingu, a proces ten jest teraz w trzeciej generacji z linią RTX 4000. AMD wprowadziło ray tracing w swojej linii Radeon RX 6000 i ulepszyło go w swoich procesorach graficznych RX 7000.
 

DLSS (Deep Learning Super Sampling) i jego wpływ na wydajność


Deep Learning Super Sampling (DLSS) to technologia firmy Nvidia, której celem jest poprawa ogólnej wydajności poprzez wykonywanie podstawowych obliczeń renderowania w niższych rozdzielczościach niż ostatecznie zostanie wyświetlona, ​​a następnie skalowanie każdej klatki w górę, aby wyglądała bardziej realistycznie podczas wyświetlania na ekranie. Część nazwy „głębokie uczenie się” odnosi się do sztucznej inteligencji, która jest używana do przeprowadzania procesu skalowania, a rdzenie Tensor w procesorach graficznych Nvidia służą do przyspieszenia tego procesu.


DLSS 3.0 to najnowsza wersja, która wykorzystuje Optical Flow Accelerator do przyspieszenia procesu w linii RTX 4000. DLSS nie zapewnia takiego samego poziomu ostrości jak bez niego, ale może znacznie zwiększyć wydajność.


Firma AMD ma prostsze rozwiązanie bez sztucznej inteligencji o nazwie FidelityFX Super Resolution (FSR), które zostało wprowadzone w procesorach graficznych RX 6000. FSR wykonuje tę samą podstawową funkcję co DLSS bez użycia sztucznej inteligencji. FSR to technologia, która nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu, co oznacza, że ​​teoretycznie może być używana przez dowolną kartę graficzną, w tym starsze karty graficzne AMD, a nawet Nvidia.

Inne zaawansowane funkcje specyficzne dla niektórych modeli kart graficznych


Zarówno Nvidia, jak i AMD mają bogactwo innych funkcji opartych na konkretnych generacjach i kartach graficznych. Na przykład Nvidia G-Sync i AMD FreeSync mogą łączyć kartę graficzną i monitor, aby zapewnić spójną liczbę klatek na sekundę, co pozwala uniknąć rozdarcia i smużenia obrazu. Niektóre monitory obsługują obie technologie, więc warto się upewnić, że dokonano starannego wyboru.
 

VRAM, szybkość zegara i procesory mają zbyt duży wpływ na wydajność

 

VRAM (pamięć RAM wideo)


VRAM służy do przechowywania informacji potrzebnych do renderowania obrazu na ekranie. Obejmuje to tekstury definiujące poszczególne elementy w grze, informacje o oświetleniu, cienie i inne. VRAM to bardzo szybka wersja pamięci RAM używanej przez procesor i występuje w dwóch wersjach.


Najpopularniejszym jest GDDR lub Graphics Double Data RAM (DDR), gdzie DDR to pamięć używana przez procesor. GDDR6 i GDDR6X to najnowsze standardy, które są szybsze i wydajniejsze niż poprzednie generacje. Inny rodzaj używanej pamięci VRAM jest znacznie mniej powszechny i ​​nazywa się High Bandwidth Memory lub HBM. Wykorzystuje typ pamięci, który jest ułożony w stos i wymaga mniej miejsca na płycie głównej karty graficznej. Karty graficzne do gier zwykle używają pamięci GDDR, podczas gdy karty graficzne przeznaczone do zastosowań komercyjnych, takich jak wysokiej klasy kreatywność i inżynieria, pracują z HBM.


Im szybsza pamięć VRAM, co przekłada się na większą przepustowość, tym szybciej karta graficzna może uzyskiwać dostęp i przetwarzać informacje potrzebne do przesłania obrazu na wyświetlacz. Ważna jest również ilość pamięci VRAM, która zależy od takich czynników, jak rozdzielczość, przy czym wyższe rozdzielczości wymagają więcej pamięci VRAM, funkcje takie jak wygładzanie krawędzi i ogólna złożoność gry.


Nie ma sztywnych reguł dotyczących ilości pamięci VRAM potrzebnej na karcie graficznej. Najlepiej przeczytać wymagania dotyczące gier, w które chcesz grać, i uzyskać zalecaną pamięć RAM. Prawdopodobnie będziesz potrzebować co najmniej 6 GB pamięci RAM, aby grać w rozdzielczości 1080p, a następnie wymagania wzrosną, gdy dodasz więcej funkcji i wyższe rozdzielczości.
 

Jak szybkość zegara GPU wpływa na wydajność w grach?


Szybkość zegara GPU wskazuje, jak szybko może przetwarzać informacje graficzne przed wysłaniem ich do monitora. Jest to jedna ze specyfikacji karty graficznej, która rośnie wraz z ceną. Niższe procesory graficzne mają wolniejsze częstotliwości taktowania, podczas gdy procesory graficzne wyższej klasy mają wyższe częstotliwości taktowania.

Podobnie jak w przypadku procesorów, im większa częstotliwość zegara GPU, tym lepsza wydajność grafiki.
 

Strumieniuj procesory i rdzenie oraz wydajność gier


Oprócz wyspecjalizowanych procesorów używanych do funkcji takich jak ray tracing i DLSS, procesory graficzne mają podstawowe procesory, które wykonują ciężką pracę karty graficznej. AMD nazywa swoje wersje procesorami strumieniowymi i mają one prostsze i mniejsze konstrukcje, a jednocześnie działają z niższymi częstotliwościami. Nvidia ma swoje rdzenie CUDA, które są większe, bardziej skomplikowane i działają szybciej.

Z tego powodu nie oceniaj AMD i Nvidii na podstawie liczby procesorów strumieniowych lub rdzeni CUDA, ponieważ porównanie to nie jabłka do jabłek. Ale możesz oceniać między procesorami graficznymi z tej samej serii, gdzie większa liczba procesorów i rdzeni równa się wyższej wydajności. Ponadto każdy producent poprawiał wydajność swoich wersji z każdą nową iteracją, co oznacza, że ​​musisz spojrzeć na liczbę procesorów i rdzeni w każdej serii, aby określić, która jest szybsza.
Procesory graficzne obecnej generacji: Nvidia RTX 3000 i 4000 oraz AMD RX 6000 i 7000

Dwoma głównymi producentami procesorów graficznych, wokół których produkowane są karty graficzne, są Nvidia i AMD. Te dwie firmy przez lata zmieniały się pod względem zapewniania najlepszej wydajności i wartości, a dziś obie mają doskonałe opcje.


Nvidia i AMD budują procesory graficzne, a także tworzą referencyjne projekty kart graficznych. Kilka firm opiera produkty tych konstrukcji na własnych produktach, różniących się głównie rozwiązaniami w zakresie chłodzenia, opcjami oprogramowania i możliwością podkręcania - co oznacza uruchamianie karty graficznej z większą szybkością niż przewiduje jej podstawowa konstrukcja.


Intel niedawno zaczął również produkować oddzielne karty graficzne, które będą współpracować ze zintegrowaną grafiką w swoich procesorach, ale przyszłość tych kart jest otwarta do debaty. A ich stosunek ceny do wydajności pozostaje wątpliwy. Tak więc ten przewodnik skupi się na Nvidii i AMD.
 

Seria NVIDIA 3000 i seria 4000


Najpopularniejsze karty graficzne Nvidii oparte są na procesorach graficznych z serii RTX 3000 i RTX 4000. Chociaż RTX 4000 to najnowsza seria, nadal można kupić karty graficzne oparte na RTX 3000 w rozsądnych cenach, które zapewniają doskonałą wydajność.


Seria RTX 3000 wykorzystuje architekturę Nvidia Ampere, podczas gdy RTX 4000 wykorzystuje architekturę Ada Lovelace. Ten ostatni zawiera nowe multiprocesory strumieniowe, które zapewniają nawet dwukrotnie wyższą wydajność, wraz z rdzeniami Tensor czwartej generacji dla lepszej wydajności DLSS i rdzeniami RT trzeciej generacji dla ulepszonego śledzenia promieni.
Seria AMD 6000 i seria 7000

Seria RX 6000 firmy AMD wykorzystuje architekturę RDNA 2, podczas gdy seria RX 7000 aktualizuje się do RDNA 3. Aktualizacja niesie ze sobą fundamentalną zmianę w architekturze GPU, dzieląc różne funkcje na „chiplety”, które zmieniają sposób, w jaki każdy typ rdzenia obliczeniowego uzyskuje dostęp do pamięci podręcznej pamięć. Wszystko to jest bardzo szczegółowe technicznie i wykracza poza zakres tego artykułu, ale wystarczy powiedzieć, że RDNA 3 ma na celu być bardziej wydajną architekturą przy jednoczesnej poprawie wydajności.
Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem karty graficznej do gier

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy komputer, czy dodajesz nową kartę graficzną do istniejącego komputera, istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić dobre dopasowanie.
 

Wymagania dotyczące zasilania i dostępne złącza


Im wydajniejsza karta graficzna, tym więcej mocy potrzebuje. To dodatek do wszystkich innych komponentów komputera, takich jak procesor, pamięć RAM i pamięć masowa. Będziesz chciał się upewnić, że twój zasilacz zapewnia wystarczającą moc dla wybranej karty graficznej.


Istnieje szeroki zakres zaleceń dotyczących zasilania, które różnią się nie tylko w zależności od procesora graficznego używanego w karcie graficznej, ale także od ogólnego projektu karty graficznej, w tym jej elementów termicznych, takich jak wentylatory. Ale jako przykład, AMD zaleca 350-watowy zasilacz dla skromnego Radeona RX 6400 w porównaniu do 800-watowego zasilacza dla wysokiej klasy RX 7900 XTX. Podobnie Nvidia zaleca 550 watów dla RTX 4060 i 850 watów dla RTX 4090.


Będziesz także potrzebować odpowiedniego gniazda PCI dla karty graficznej, które obecnie jest zazwyczaj gniazdem PCIe 4.0 x8 lub x16. Ponadto niektóre nowsze karty graficzne wymagają dwóch gniazd o szerokości lub trzech gniazd. Ponownie, różni się to w zależności od karty graficznej, ale upewnij się, że obudowa i płyta główna mają odpowiednie gniazda i wystarczającą szerokość, aby pomieścić wybraną kartę graficzną.
 

Wymiary fizyczne i ograniczenia przestrzenne


Karty graficzne są również dostępne w różnych długościach i to kolejna rzecz, którą należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Musisz upewnić się, że obudowa jest wystarczająco duża, aby zmieścić kartę graficzną, w tym upewnić się, że nie ma w niej żadnych przeszkód, takich jak okablowanie, wnęki do przechowywania i system chłodzenia.
 

Rozwiązania chłodzące i poziomy hałasu


Im mocniejsza karta graficzna, tym więcej generuje ciepła i tym bardziej złożona jest jej konstrukcja termiczna. Niektóre karty graficzne opierają się wyłącznie na wentylatorach, które w zależności od ich rozmiaru i prędkości mogą generować sporo hałasu, gdy grafika jest przyspieszana. Najcichszym rozwiązaniem jest chłodzenie cieczą, które jest bardziej złożone i droższe, ale może zapewnić znacznie cichszą kartę graficzną. To kolejna specyfikacja, którą należy sprawdzić przy wyborze karty graficznej, ponieważ każdy producent stosuje inną filozofię projektowania.
 

Dowiedz się, czego potrzebują Twoje gry, aby uzyskać optymalną wydajność


Jednym z pierwszych kroków, które będziesz chciał podjąć, decydując się na odpowiednią kartę graficzną, jest zidentyfikowanie najważniejszych gier. Różne rodzaje gier mają bardzo różne wymagania, przy czym strzelanki dla wielu graczy z perspektywy pierwszej osoby mają jedne z najwyższych wymagań, a gry strategiczne czasu rzeczywistego mają jedne z najniższych. Są też gry, takie jak symulatory lotu, które mogą obciążać zarówno procesor graficzny, jak i procesor.


Zdecyduj, które gry są dla Ciebie ważne, a następnie odwiedź witrynę każdego dewelopera i przeczytaj wymagane, zalecane i maksymalne specyfikacje. Jeśli wiesz, że chcesz grać z włączonymi wszystkimi funkcjami i najwyższymi możliwymi ustawieniami graficznymi, kup kartę graficzną, która spełnia maksymalne wymagania. Jeśli nie masz nic przeciwko uruchamianiu gry przy minimalnych ustawieniach, wymagane specyfikacje są do zaakceptowania.

Po prostu zrozum, że każda gra może zmieniać grafikę w górę iw dół, aby zmaksymalizować lub zminimalizować jej realizm. Ponadto niektóre nowsze gry obsługują technologie, takie jak DLSS, ray tracing i HDR, co oznacza, że ​​jeśli chcesz korzystać z tych funkcji, potrzebujesz karty graficznej, która je obsługuje.
 

Najpierw przeczytaj opinie klientów i profesjonalistów


Kolejnym ważnym krokiem jest poszukiwanie opinii użytkowników na temat wydajności kart graficznych w różnych grach. Możesz odwiedzić różne fora i scentralizowane lokalizacje, takie jak Reddit, aby uzyskać mnóstwo opinii na temat tego, które karty graficzne są najlepsze dla jakich gier. Oczywiście znajdziesz również mnóstwo sprzecznych informacji, dlatego ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na każdą recenzję.


Profesjonalne recenzje i testy porównawcze są również ważnymi zasobami. Są szanse, że znajdziesz wiele recenzji, zawężając wybór kart graficznych. Testy porównawcze dostarczone przez profesjonalnych recenzentów są również kluczem do zrozumienia, jak dany poziom karty graficznej poradzi sobie z grami, w które chcesz grać. Celuj w co najmniej 60 klatek na sekundę (fps), aby uzyskać najlepsze minimalne wrażenia, przy czym wyższa liczba klatek na sekundę oznacza bardziej realistyczne wrażenia. Upewnij się, że Twój monitor będzie obsługiwał liczbę klatek na sekundę zapewnianą przez wybraną kartę graficzną, w przeciwnym razie dodatkowe pieniądze, które wydasz, zostaną zmarnowane.
 

Określanie budżetu


Kilka lat temu, dzięki popularności kryptowaluty, zakup karty graficznej w rozsądnej cenie był niemożliwy. To zmiany w ciągu ostatniego roku, do których dzisiaj można kupić karty graficzne po cenie katalogowej lub zbliżonej do niej. W tej chwili wydaje się, że waha się od 300 do ponad 1000 USD za kartę graficzną zdolną do uruchamiania dzisiejszych gier w podstawowej rozdzielczości 1080p i ustawieniach graficznych ustawionych na rozsądnym poziomie.
 

Granie w 1080p


To jest minimum, do którego będziesz chciał dążyć. Możesz wydać rozsądne kwoty, jeśli chcesz ograniczyć grę do 1080p, a to przełoży się również na tańszy wyświetlacz. Większość graczy będzie prawdopodobnie zadowolona z gier w rozdzielczości 1080p, a tylko najbardziej hardkorowi i wymagający gracze będą chcieli więcej.


Każda z kart graficznych omówionych w tym artykule może obsługiwać nowoczesne tytuły w rozdzielczości 1080p, w zależności od tego, jak wysoko chcesz podkręcić grafikę. Dwie dobre podstawowe opcje 1080p obejmują 230 USD MSI Gaming GeForce RTX 3050 i 200 USD ASRock Radeon RX 6600 .
 

Gry w 1440p


Granie w rozdzielczości 1440p to solidny kompromis między stosunkowo niską rozdzielczością 1080p a najbardziej wymagającą i imponującą rozdzielczością 4K. Będziesz potrzebować mocnej karty graficznej, aby działać w rozdzielczości 1440p z podłączoną grafiką, ale nic tak nie będzie potrzebne, jeśli podniesiesz ją o kolejny poziom.

Będziesz potrzebować nieco szybszej karty graficznej do uruchamiania dzisiejszych gier w rozdzielczości 1440p, zaczynając od Nvidia GeForce RTX 4070 i AMD RX 6700. Dwie dobre opcje to 600 USD Asus Deal GeForce RTX 4070 i 320 USD MSI Mech Radeon RX 6700 XT . Pamiętaj, że karty na tym poziomie są również dobrym wyborem, jeśli chcesz działać w rozdzielczości 1080p, ale korzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak ray tracing i HDR.
 

Gry w 4K


Rozgrywka w rozdzielczości 4K, która byłaby 2160p wyrażona w taki sam sposób jak inne kategorie, jest najbardziej wymagającą rozdzielczością ze wszystkich. Wyświetlacz 4K obsługuje cztery razy więcej pikseli niż wyświetlacz 1080p, co oznacza, że ​​karta graficzna musi przetwarzać cztery razy więcej danych jednocześnie. To naprawdę obciąża kartę, co oznacza, że ​​tylko najpotężniejsze i najdroższe modele mogą obsługiwać gry 4K.


Jeśli chcesz grać w 4K, będziesz chciał również wykorzystać wszystkie funkcje i jakość graficzną, które może zapewnić gra. Oznacza to, że będziesz chciał rozważyć RTX 4080 i RX 6950 XT jako linie bazowe. Gigabyte Gaming GeForce RTX 4080 za 1300 USD i Asus AMD Radeon RX 6950 XT za 1077 USD to dwie dobre opcje.
 

Poruszaj się po linie między ceną a wydajnością


Równoważenie kwoty wydanej na kartę graficzną z pożądanymi wrażeniami z gry jest jak chodzenie po linie. Nie chcesz wydawać więcej pieniędzy, niż potrzebujesz, ale nie chcesz też zaoszczędzić kilku dolców i wyłączać funkcje i obniżać jakość grafiki, aby uzyskać odpowiednią kombinację liczby klatek na sekundę i realizmu.


Pamiętaj też o przyszłych grach. Możesz teraz rozważyć wydanie trochę więcej, wiedząc, że Twoja karta graficzna nadąży za przyszłymi grami, w które możesz chcieć grać. Częstotliwość wymiany karty graficznej zależy całkowicie od budżetu i pamiętaj, że wiele gier może być ograniczonych przez procesor, co oznacza, że ​​dodanie szybszej karty graficznej niekoniecznie pozwoli ci grać w nowszą grę tak, jak chcesz. W pewnym momencie może być konieczna wymiana całego komputera do gier, aby uzyskać pożądane wrażenia z gry.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu