Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Jak korzystać z Discord
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Jak korzystać z Discord

Data dodania: 21-02-2023


Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z Discord, oto jak zacząć rozmawiać online zarówno ze znajomymi, jak i nieznajomymi.

Discord to ulubiony sposób większości graczy na rozmowy głosowe i wideo ze znajomymi podczas grania. Ostatnio okazało się również niezwykle popularne w utrzymywaniu kontaktu ze znajomymi, nawet bez udziału gier wideo.

 
Co to jest Discord
Jak korzystać z Discord


Discord świetnie nadaje się do komunikowania się ze znajomymi przez cały dzień i poznawania nowych ludzi za pośrednictwem serwerów publicznych. A w gruncie rzeczy jest to po prostu zabawne miejsce do spędzania czasu, z większą ilością zajęć niż na innych platformach mediów społecznościowych.
Jeśli zostałeś zaproszony na serwer Discord znajomego i nigdy z niego nie korzystałeś lub chcesz stworzyć własny serwer Discord dla siebie i swoich znajomych, oto przewodnik po Discord dla początkujących.

Co to jest serwer Discord?

Serwer jest domem tylko dla zaproszonych osób z Twojego osobistego kręgu, pracy lub innego klubu lub społeczności, w której uczestniczysz. Na tym serwerze znajduje się wiele  kanałów dla różnych tematów ,  o których lubią rozmawiać Twoi znajomi lub członkowie społeczności.
Na przykład stworzyłem nowy serwer na discordzie dla wszystkich moich znajomych, którzy lubią tworzyć i chcą współpracować oraz poznawać podobnie myślących ludzi.

Na naszym serwerze mamy różne kanały dla różnych  tematów . Kanały te poświęcone są różnym twórczym wysiłkom, takim jak serwis laptopów, naprawa komputerów, odzyskiwanie danych Poznań. Mamy też kanał, na którym można się po prostu pośmiać.

Jak stworzyć własny serwer Discord

Aby utworzyć serwer, po prostu kliknij ikonę + pod listą serwerów. Discord zapewni Ci wiele różnych opcji.
 
serwer Discord


Jeśli chcesz dostosować swój serwer od podstaw, kliknij Utwórz własny .
Discord udostępnia również kilka różnych szablonów , które zawierają wstępnie nazwane kanały, w zależności od rodzaju serwera, który próbujesz utworzyć. Dla uproszczenia utworzymy nasz serwer z szablonu, ale nie martw się, możesz później zmienić nazwę i usunąć kanały. Stworzymy taki tylko dla naszych Przyjaciół .
Następnie będziesz chciał nazwać swój serwer. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, to dobrze. Discord daje ci swobodę późniejszej zmiany.

Możesz także przesłać ikonę swojego serwera. Może to być zdjęcie, ulubiony mem lub dostosowana ikona.

Gratulacje, masz teraz swój własny serwer, na którym możesz spędzać czas ze znajomymi!

 
Własny serwer na Discord


Jak widać, nasza lista kanałów jest dość mała. Dodajmy więc inne tematy.

Jak tworzyć i dostosowywać swoje kanały Discord

Aby utworzyć nowy kanał, kliknij ikonę + nad listą kanałów.
 
Kanał na Discord


Discord da ci wtedy możliwość utworzenia  kanału głosowego lub  tekstowego .

Nadaj swojemu kanałowi nazwę dowolnego tematu, który chcesz dodać do listy kanałów, i gotowe. Aby dostosować nazwę kanału, kliknij ikonę koła zębatego obok niej. Będziesz mógł zmienić jego nazwę, a także usunąć niechciany kanał. Tutaj możesz także dostosować uprawnienia kanału, zaproszenia i integracje.

 
Kanały na Discord


Aby edytować kanał na urządzeniu mobilnym, wystarczy dotknąć i przytrzymać nazwę kanału, a zostanie wyświetlona większość opcji dostępnych w aplikacji komputerowej.
 
Znajomi na Discord

 

Jak zaprosić znajomych na swój serwer Discord

Wszystko, co musisz zrobić, aby zaprosić znajomych na nowy serwer, to udostępnić link. Kliknij lub naciśnij  przycisk Zaproś ludzi nad swoimi kanałami, a zobaczysz listę znajomych z Discorda, których możesz zaprosić jednym kliknięciem, gdzie zobaczą ją w swoim  folderze wiadomości bezpośrednich .
Najpierw zmodyfikujemy link, abyśmy mogli udostępnić go w mediach społecznościowych bez wygaśnięcia linku. Aby to zrobić, kliknij niebieski  link z zaproszeniem do edycji na komputerze lub ikonę koła zębatego obok opcji  Kopiuj link do udostępniania na urządzeniu mobilnym.

Tutaj możesz zmienić datę wygaśnięcia linku, a także maksymalną liczbę użyć. Jest to pomocne, jeśli chcesz ograniczyć liczbę znajomych na serwerze. Dopilnujemy, aby nasz link nigdy nie wygasł i mógł być używany przez dowolną liczbę znajomych.

Po kliknięciu przycisku Zapisz lub  wygeneruj nowy link zobaczysz, że pierwotny adres łącza uległ zmianie. Pamiętaj, aby skopiować ten link i wkleić go na swoim kanale ogólnym lub powitalnym, aby mieć pewność, że go nie zgubisz. Możesz teraz wkleić ten link tam, gdzie chcesz zaprosić znajomych!
Jak rozmawiać głosowo i wideo na Discordzie
Jedną z najlepszych rzeczy, do których służy Discord, jest czat głosowy ze znajomymi podczas wspólnej gry. Po prostu kliknij lub stuknij jeden ze swoich kanałów głosowych i uzyskasz połączenie. Możesz także zobaczyć innych członków, którzy są razem z Tobą na kanale.

Aby rozpocząć czat wideo, wystarczy ponownie kliknąć kanał głosowy, a Discord wyświetli okno czatu wideo, w którym możesz zobaczyć wszystkich znajomych, którzy są również połączeni.
Na urządzeniu mobilnym dotknij salonu kanału głosowego, a zobaczysz ikonę aparatu w lewym dolnym rogu. Zapewni to wszystkie te same funkcje, co aplikacja komputerowa, w tym udostępnianie ekranu z telefonu.
Poniżej możesz zmienić używaną kamerę internetową (jeśli masz zewnętrzną kamerę internetową), a także ustawienia wejścia i wyjścia audio. Jeśli używasz laptopa, domyślnie będzie to wewnętrzny mikrofon, kamera internetowa i dowolne podłączone źródło dźwięku, takie jak słuchawki i głośniki wewnętrzne lub zewnętrzne.

Discord umożliwia także udostępnianie ekranu innym osobom, co jest przydatne, jeśli chcesz przesyłać strumieniowo grę wideo ze znajomymi.
Kiedy grasz w gry wideo na komputerze, wokół ciebie może się dziać wiele dźwięków, takich jak wentylator komputera, współlokatorzy, zwierzęta domowe, a nawet dźwięk kliknięć klawiatury i myszy. Tutaj może się przydać zewnętrzny mikrofon USB.
Aby skonfigurować mikrofon zewnętrzny, najpierw przejdziemy do  ustawień głosu .

Po podłączeniu mikrofonu USB Discord automatycznie wykryje i przełączy się na ten mikrofon. Jeśli nie, przejdź do listy urządzeń wejściowych i wybierz swój mikrofon. Chcesz również upewnić się, że urządzenie wyjściowe jest podłączone do słuchawek, które są zalecane, lub do głośników. Jeśli masz wiele źródeł wyjścia audio, zobaczysz je na tej liście.
Zanim zaczniesz rozmawiać ze znajomymi, upewnij się, że poziomy wprowadzania są prawidłowe. Nazywa się to również wzmocnieniem, które można regulować bezpośrednio w ustawieniach oprogramowania mikrofonu, a także w Discord. Zobaczysz to poniżej, gdzie jest napisane Głośność wejściowa .
Discord ułatwia łączenie się ze znajomymi
Discord to niezwykle przydatna aplikacja dla tak wielu różnych ludzi. To świetny sposób na pozostawanie w kontakcie z grupą znajomych, przesyłanie strumieniowe ulubionych gier, łączenie się ze społecznością online i współpracę z innymi twórcami online.
A teraz, dzięki temu artykułowi, wiesz, jak zacząć korzystać z Discorda, nawet jeśli jesteś zupełnie nowy na tej scenie.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu