Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Instalacja systemu Windows 11 w wersji 23H2 na nieobsługiwanym komputerze
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Instalacja systemu Windows 11 w wersji 23H2 na nieobsługiwanym komputerze

Data dodania: 29-11-2023


Jak zainstalować system Windows 11 w wersji 23H2 na nieobsługiwanym komputerze?

 

Wersja 23H2 Windows 11
Wersja 23H2 Windows 11

 

 

Serwis laptopów porady

Wersja 23H2 systemu Windows 11 jest już dostępna do pobrania z wieloma ciekawymi ulepszeniami i nowymi funkcjami. Niestety, nadal ma wysokie wymagania sprzętowe, co sprawia, że ​​system operacyjny jest niedostępny dla osób posiadających starsze, ale wciąż doskonale działające urządzenia z systemem Windows 10. Jeśli nie chcesz stawić czoła takiej niesprawiedliwości, ale zakup nowego komputera również nie wchodzi w grę, oto przewodnik szczegółowo opisujący, jak zainstalować system Windows 11 w wersji 23H2 na nieobsługiwanym komputerze.

Przestroga: Należy pamiętać o ryzyku używania nowoczesnego systemu operacyjnego na niekompatybilnym sprzęcie. Firma Microsoft może odmówić świadczenia pomocy technicznej, a ponadto możesz napotkać obniżoną wydajność, błędy i inne nieprzyjemne zdarzenia. Jeśli planujesz uaktualnienie systemu Windows 10 do Windows 11 23H2 na nieobsługiwanym komputerze, przed naciśnięciem przycisku wykonaj kopię zapasową ważnych danych.
Warto również zauważyć, że chociaż podczas pisania tego przewodnika sprawdziliśmy wszystkie trzy metody, Microsoft może w każdej chwili zmienić sposób działania bez ostrzeżenia.

Jak zaktualizować nieobsługiwany komputer z systemu Windows 10 do Windows 11 23H2?

Oto niedawno odkryta szybka i łatwa metoda aktualizacji nieobsługiwanego komputera z systemu Windows 10 do systemu Windows 11 w wersji 23H2. Nie wymaga aplikacji ani skryptów innych firm, dlatego jest świetną opcją dla tych, którzy nie ufają nieoficjalnym narzędziom ani modyfikowanym obrazom.
Pobierz obraz systemu Windows 11 w wersji 23H2 z oficjalnej strony internetowej. Możesz użyć bezpośredniego łącza lub aplikacji Media Creation Tool. Microsoft w końcu go zaktualizował i teraz poprawnie pobiera obrazy 23H2. Rozruchowy dysk USB z systemem Windows 11 23H2 również będzie działał.
Zamontuj pobrany obraz lub podłącz rozruchowy dysk USB.
Uruchom wiersz poleceń jako administrator: naciśnij Win + R , wpisz cmd i naciśnij Ctrl + Shift + Enter . Tryb użytkownika również będzie działał, ale po uruchomieniu aplikacji instalacyjnej system wyświetli monit UAC.
Wpisz . Zamień X na zamontowany obraz systemu Windows 11 lub literę USB. X:/ setup.exe /serwer produktu
 

Windows 11 wersja 23H2
Instalacja Windows 11 23H2Wiersz poleceń uruchomi proces instalacji bez sprawdzania modułu TPM lub odpowiedniego procesora. Pamiętaj, że polecenie to nie może zmienić wersji systemu — jedynie oszukuje aplikację instalacyjną, aby pomyślała, że ​​próbujesz zainstalować wersję serwerową. Instalacja będzie kontynuowana z kodem SKU pasującym do Twojej kopii systemu Windows 10.
Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces. Gdy wszystko zostanie wykonane, będziesz mieć system Windows 11 w wersji 23H2 działający na nieobsługiwanym sprzęcie, ze wszystkimi plikami i aplikacjami nietkniętymi (zakładając, że wybrałeś tę opcję podczas początkowej konfiguracji).
Jak zainstalować system Windows 11 w wersji 23H2 na nieobsługiwanym komputerze?
Bez aplikacji innych firm:

Ta metoda nie wymaga aplikacji ani skryptów innych firm. Potrzebny jest jednak plik rejestru z ustawionymi wartościami, aby wymusić pominięcie przez proces instalacji kontroli modułu TPM, pamięci RAM i procesora. Wartości te są łatwe do odczytania, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie wstrzykujesz żadnego niechcianego kodu strony trzeciej.

Skopiuj następujący tekst:
Edytor rejestru systemu Windows wersja 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\PCHC]
"UpgradeEligibility"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\LabConfig]
"BypassTPMCheck"=dword:00000001 "BypassSecureBootCheck"=dword:00000001 "BypassRAMCheck"=dword:00000001 "BypassStorageCheck"=dword:00000001 "BypassCPUCheck"=dword: 00000001 "BypassDiskCheck"=dword: 00000001
Uruchom Notatnik, wklej skopiowany tekst i zapisz plik. Włącz rozszerzenia plików w Eksploratorze plików i zmień rozszerzenie pliku z txt na reg. Teraz masz niezbędny plik rejestru.

Utwórz bootowalny dysk USB za pomocą aplikacji Media Creation Tool z oficjalnej strony internetowej .
Skopiuj plik rejestru na rozruchowy dysk USB.
Uruchom komputer z USB i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
Gdy pojawi się ekran błędu informujący, że Twój komputer nie spełnia wymagań, naciśnij Ctrl + Shift + F10 i wpisz notatnik w oknie wiersza poleceń.
W Notatniku kliknij Plik > Otwórz i przejdź do dysku startowego.
 

Instalacja Windows 11 23H2
Instalacja Windows 11 23H2Z listy rozwijanej Pliki typu wybierz opcję Wszystkie pliki .
Znajdź plik rejestru i kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz opcję Scal . Potwierdź zmiany i zamknij Notatnik i Wiersz Poleceń.
Cofnij się o jeden krok, aby zamknąć komunikat o błędzie i spróbuj ponownie. Aplikacja instalacyjna powinna wyświetlić monit o zaakceptowanie warunków licencji i kontynuację instalacji.
Kontynuuj instalację systemu Windows w zwykły sposób.
Korzystanie z aplikacji innej firmy (łatwiej)

Aplikacja innej firmy do tworzenia rozruchowych dysków USB może zautomatyzować proces i udostępnić nośnik startowy gotowy do zainstalowania systemu Windows 11 na nieobsługiwanym sprzęcie bez dodatkowych kroków i hacków rejestru. Może także wyposażyć obraz systemu Windows w dodatkowe udogodnienia, takie jak pominięcie wymagań dotyczących konta Microsoft, ominięcie przełączników prywatności itp.

Pobierz obraz systemu Windows 11 w wersji 23H2 z oficjalnej strony internetowej . Możesz także skorzystać z tego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak pobierać obrazy systemu Windows za pomocą programu Rufus .
Pobierz Rufusa z oficjalnej strony internetowej. Rufus to bezpłatna aplikacja typu open source, której wiele osób używa do tworzenia nośników startowych.
Podłącz pamięć USB i uruchom Rufusa. Wybierz dysk z listy rozwijanej Urządzenie .
Wybierz Dysk lub obraz ISO i kliknij Wybierz .
Określ ISO systemu Windows 11 i pozostaw wszystko inne bez zmian.
Kliknij przycisk Start .
Umieść znacznik wyboru obok opcji „Usuń wymagania dotyczące 4 GB lub więcej pamięci RAM, bezpiecznego rozruchu i modułu TPM 2.0”. Konieczne jest zainstalowanie systemu Windows 11 w wersji 23H2 na nieobsługiwanym komputerze. Dla dodatkowej wygody możesz także skorzystać z dodatkowych opcji.
 

Windows 11 23H2 instalacja
Windows 11 23H2Poczekaj, aż aplikacja zakończy tworzenie rozruchowego USB.
Teraz możesz uruchomić komputer z nowo utworzonego nośnika, aby zainstalować system Windows 11 w wersji 23H2 bez dodatkowych kroków i poprawek.
W ten sposób instalujesz system Windows 11 23H2 na nieobsługiwanym sprzęcie. Być może znajdziesz inne metody, ale w tym artykule przygotowaliśmy najprostsze z nich.
 Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu