Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Czy można rozbudować pamięć RAM w laptopie ?
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy.

Czy można rozbudować pamięć RAM w laptopie ?

Data dodania: 14-03-2024


Czy rozbudowa pamięci RAM w laptopie jest możliwa?

 

rozbudowa pamięci ram poznań
Rozbudowa RAM

 


Tak, możesz to zrobić w większości przypadków, ale najpierw upewnij się, że w przypadku Twojego konkretnego laptopa możliwa jest aktualizacja pamięci ram.
Sprawdź, czy możesz zaktualizować pamięć RAM swojego laptopa
Pierwszym krokiem w modernizacji pamięci laptopa jest sprawdzenie, czy możesz to zrobić. Doskonałym pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy na spodzie notebooka znajduje się dedykowany panel dostępu do pamięci. Chociaż nie jest to absolutnie konieczne, jeśli takowy posiadasz, Twój laptop powinien umożliwiać modernizację.

Możesz także użyć narzędzia Crucial System Advisor , aby określić, czy pamięć jest wymienna, czy nie (tzn. czy jest przylutowana do płyty głównej i nie można jej wymienić). Wprowadź producenta laptopa i numer modelu. Jeśli sugeruje, że pamięć jest wymienna i zaleca określone moduły, masz szczęście: możesz zaktualizować pamięć RAM swojego laptopa.
Narzędzie Crucial poinformuje Cię również, jaka jest maksymalna pamięć Twojego laptopa pod względem pojemności w gigabajtach (GB). Aby dowiedzieć się, czy Twoja istniejąca pamięć RAM jest mniejsza i czy warto ją rozbudować, możesz zajrzeć do zakładki Wydajność Menedżera zadań .
Jeśli aktualna pamięć jest mniejsza niż maksymalna ilość obsługiwana przez laptopa, możesz ją rozbudować. Możesz także użyć Menedżera zadań, gdy intensywnie pracujesz na komputerze, aby sprawdzić, czy wykorzystujesz większość pamięci. W takim przypadku aktualizacja może poprawić wydajność systemu.

Jak przeprowadzić aktualizację pamięci laptopa

Pierwszym krokiem w modernizacji laptopa jest jego zakup. Wybór odpowiedniej pamięci RAM dla Twojego komputera zależy od modelu, potrzeb w zakresie pamięci i budżetu. Skontaktuj się z producentem laptopa, aby dowiedzieć się, jakie pojemności pamięci i prędkości są obsługiwane, i wybierz opcję, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Ogólna zasada jest taka, że ​​16 GB w zupełności wystarczy dla większości użytkowników, chyba że wykonujesz intensywną edycję wideo lub inne intensywne zadania.

Pamięć RAM do laptopa jest również dostępna w rozmiarze SO-DIMM, a nie DIMM , więc pamiętaj o zakupie pamięci do laptopa.
Dobrym pomysłem jest uziemienie się podczas wykonywania jakiejkolwiek aktualizacji systemu za pomocą podzespołów komputera. Możesz dotknąć uziemionego obiektu w pobliżu lub założyć antystatyczną opaskę na nadgarstek. Należy także pamiętać o innych ważnych wskazówkach dotyczących naprawy bezpieczeństwa komputera
Odłącz przewód zasilający i baterię laptopa (jeśli to możliwe).

Wykręć wkręt(y) na panelu dostępu do pamięci RAM.

Niektóre laptopy umożliwiają rozbudowę pamięci po zdjęciu całego panelu spodniego, ale może to być bardzo pracochłonne i czasochłonne, a także ryzykowne. Jeśli się na to zdecydujesz, koniecznie zapoznaj się ze szczegółowym przewodnikiem dotyczącym demontażu swojego modelu laptopa, a nawet wtedy zachowaj szczególną ostrożność.
Jeśli usuniesz stare kości, aby zrobić miejsce na nowe, odepnij ramiona utrzymujące je na miejscu i delikatnie wysuń je z gniazda pamięci RAM. Eksperci zalecają takie rozwiązanie, ponieważ niedopasowana pamięć może zmniejszyć ogólną wydajność pamięci.
Upewnij się, że moduły SO-DIMM są ustawione we właściwej orientacji względem gniazda pamięci RAM i ostrożnie włóż je do gniazda. Delikatnie naciśnij, aby utrzymać je na miejscu, a następnie wciśnij ramię(a) utrzymujące z powrotem na miejsce, aby je przytrzymać.

Zamknij panele laptopa i uruchom go. Użyj ponownie Menedżera zadań, aby sprawdzić, czy aktualizacja pamięci RAM powiodła się.

 


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu