Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady » Części laptopa
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepu(PRZERWA URLOPOWA OD 30 do 3 lutego )Zgłoszenia napraw domowych codziennie 8.00 - 20.00. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu

Części laptopa

Data dodania: 06-07-2022


Podstawowe części do laptopa
 
alt


Ekran
Zacznijmy od zewnętrznej strony laptopa. Ekran składa się z tablicy pikseli, z których każdy może indywidualnie zmieniać swój kolor. Rozdzielczość ekranu jest mierzona jako liczba pikseli na szerokości i wysokości wyświetlacza (np. 1920x1080 pikseli). Z pewnymi wyjątkami piksele na wyświetlaczu nie emitują światła; zamiast tego zmieniają kolor światła emitowanego przez podświetlenie znajdujące się za pikselami. Jeśli któraś z tych części ulegnie awarii, należy je w całości wymienić w serwisie laptopów Poznań.

procesor
Wewnątrz laptopa procesor (czasami nazywany po prostu „procesorem”) działa jak mózg maszyny. Wykonuje cały kod, który zawierają programy, których używasz na co dzień. Procesor generuje ciepło, które należy jakoś rozproszyć — w przeciwnym razie komputer przegrzeje się i wyłączy. Wiele laptopów ma radiator pochłaniający ciepło z procesora i wentylator, który wydmuchuje chłodne powietrze na ten radiator i usuwa ciepłe powietrze z tyłu/boku urządzenia. Jeśli wyjmiesz radiator, MUSISZ nałożyć na procesor nową pastę termoprzewodzącą , aby zapewnić odpowiedni transfer ciepła.

Płyta główna
Podczas gdy procesor działa jak mózg laptopa, płyta główna jest układem nerwowym. Płyta główna to cienka płyta, która zajmuje większość miejsca w komputerze i jest na ogół największym komponentem. Wykonany jest z włókna szklanego z osadzonymi w nim maleńkimi miedzianymi liniami, które przecinają powierzchnię. Linie te, umożliwiają procesorowi bezpośrednią komunikację z innymi elementami komputera, takimi jak pamięć RAM i pamięć masowa. Podczas gdy niektóre grube, starsze laptopy mają gniazdo na procesor, które umożliwia jego wymianę, obie części są często lutowane razem i nie można ich wymieniać pojedynczo.

Pamięć RAM
Przed wykonaniem kod używany przez procesor znajduje się w tymczasowej lokalizacji pamięci o nazwie RAM . Komponenty pamięci RAM są albo przylutowane bezpośrednio do płyty głównej (co komplikuje naprawę serwisowi) albo włożone do gniazda na płycie głównej, co ułatwia wymianę. W drugim scenariuszu możesz wymienić pamięć RAM, która uległa awarii lub dodać więcej pamięci RAM do komputera; RAM przylutowany do płyty głównej nie może być łatwo naprawiony, chyba że przez profesjonalistę z Yeto.

Dysk twardy
Twoje programy i dokumenty są przechowywane na dysku twardym lub SSD wewnątrz laptopa. Ponieważ dyski twarde dosłownie składają się z talerzy obracających się z dużą prędkością w laptopie, mogą w końcu umrzeć lub pęknąć z ostrym uderzeniem. Dyski SSD nie mają tych samych problemów i są szybsze niż dyski twarde, więc wykonanie wymiany może mieć duże znaczenie dla twojego komputera. Niektóre dyski SSD są jednak przylutowane bezpośrednio do płyty głównej, co utrudnia naprawę bez wykwalifikowanego technika.

Bateria
Ostatnim elementem, o którym tutaj wspomnę, jest bateria. Bateria zapewnia zasilanie laptopa, gdy nie jest podłączony do gniazdka. Bateria dostarcza tę dodatkową energię jako produkt reakcji chemicznej zachodzącej wewnątrz. Z biegiem czasu ta reakcja powoduje powstawanie niezamierzonych produktów ubocznych i zużycie baterii. Tak więc bateria jest zasadniczo częścią eksploatacyjną i po pewnym czasie będzie wymagała wymiany. Niektórzy producenci przyklejają swoje baterie, co utrudnia ich wymianę. Jeśli masz ochotę, możesz użyć zmywacza do kleju , aby usunąć tę lepką sztuczkę produkcyjną.

Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań oferuje pełen zakres napraw laptopów i komputerów, oraz sprzedaż części do laptopów i komputerów stacjonarnych. W sklepie Yeto znajdziecie również wszystkie akcesoria komputerowe.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu