Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Blog IT » Apple GPT
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy.

Apple GPT

Data dodania: 25-10-2023


Czy będzie „Apple GPT”

 

Apple GPT
Apple GPT

 


Niedawne szepty sugerują, że Apple rygorystycznie testuje swój własny model „Apple GPT”, chcąc konkurować z takimi modelami jak ChatGPT
Coraz popularniejsze jest to, że Apple potencjalnie wkracza do walki w sektorze generatywnej sztucznej inteligencji ze swoją własną wersją, tak zwaną: Apple GPT. W tym artykule szczegółowo omawiamy wszystko, co zebraliśmy na temat wejścia Apple na sztuczną inteligencję i będziemy stale aktualizować w miarę pojawiania się nowych informacji.

Faza rozwoju „Apple GPT”

Pod przewodnictwem szefa AI Apple, Johna Giannandrei, technologiczny gigant był głęboko zaangażowany w rozwój dużych modeli językowych. Giannandrea, podlegająca bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Timowi Cookowi, kilka lat temu zainicjowała zespół zajmujący się konwersacyjną sztuczną inteligencją i od tego czasu jego wysiłki zintensyfikowały się.
Ostatnie szepty sugerują, że Apple rygorystycznie testuje swój własny model „Apple GPT”, chcąc konkurować z takimi rozwiązaniami jak ChatGPT. Mark Gurman z Bloomberg podkreśla, że ​​rozwój sztucznej inteligencji jest dla Apple centralnym punktem, ponieważ tworzy framework „Ajax” dostosowany do ekspansywnych modeli językowych.

Wewnętrznie Apple ma chatbota, którego niektórzy znawcy potocznie nazywają „Apple GPT”. Jest jednak oczywiste, że taka nazwa nie byłaby oficjalną etykietą skierowaną do konsumenta. Dostęp do tego chatbota jest wyłączny w Apple i wymaga specjalnych uprawnień. Jego podstawowa funkcja koncentruje się wokół prototypowania produktów, wyposażonych w celu zapewnienia wglądu w dane szkoleniowe.
Ajax podobno przewyższa możliwości wcześniejszego ChatGPT 3.5, mogąc pochwalić się szkoleniem na oszałamiających 200 miliardach parametrów. Jednak od września 2023 r. Istnieją twierdzenia, że ​​najnowsze modele OpenAI mogą przewyższać Ajax.

Kierunek, jaki Apple zamierza obrać w zakresie wprowadzenia generatywnego produktu AI do mas, pozostaje nieco niejednoznaczny. Obecne badania obejmują ulepszanie Siri, opracowywanie oprogramowania do generowania filmów i obrazów oraz zagłębianie się w multimodalną sztuczną inteligencję, która płynnie integruje obrazy, filmy i tekst.
Godne uwagi jest zaangażowanie finansowe Apple w badania nad konwersacyjną sztuczną inteligencją. Ogromne wymagania sprzętowe dotyczące modeli języków szkoleniowych oznaczają, że Apple wydaje miliony dziennie. Prognozy wskazują, że wydatki Apple na serwery AI mogą do 2024 roku przekroczyć 4 miliardy dolarów.

Czy wydarzenie Scary Fast ujawni tak zwane Apple GPT?

Gdy Apple przygotowuje się do wydarzenia Scary Fast, społeczność technologiczna jest pełna spekulacji. Jedną z najbardziej intrygujących plotek jest potencjalne ujawnienie odpowiedzi Apple na generatywne narzędzia AI, takie jak ChatGPT, wstępnie określane w kręgach technologicznych jako „Apple GPT”. Biorąc pod uwagę ostatnie postępy Apple w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, o czym świadczą postępy w fotografii, monitorowaniu stanu zdrowia i funkcjonalnościach urządzeń, wprowadzenie własnego, generatywnego narzędzia AI wydaje się prawdopodobne.
Historia integracji sztucznej inteligencji przez Apple ze swoim ekosystemem, od zaleceń Siri dotyczących uczenia maszynowego po dedykowane możliwości przetwarzania silnika Neural Engine, sugeruje, że firma jest dobrze przygotowana do wprowadzenia przełomowego produktu opartego na sztucznej inteligencji. Ponieważ konkurenci tacy jak Google, Microsoft i Amazon już dokonali znaczących postępów w przestrzeni sztucznej inteligencji, Apple może być gotowy do przedstawienia swoich roszczeń.

Siri i generacja AI

Dążenie Apple do udoskonalenia Siri może wkrótce doprowadzić do integracji generatywnej sztucznej inteligencji. Podczas szczytu AI, który odbył się w lutym 2023 r., Apple omawiał ze swoimi pracownikami postępy w zakresie dużych modeli językowych.

Jednak architektura Siri stwarza wyzwania. Jak podkreślił były inżynier Siri, John Burkey, skomplikowany projekt Siri wymaga całkowitej przebudowy bazy danych w celu dodania nawet drobnych fraz, co może zająć do sześciu tygodni. Wdrożenie bardziej skomplikowanych funkcji, takich jak narzędzia wyszukiwania, może zająć nawet rok.

Zdecydowane stanowisko Apple w sprawie prywatności użytkowników jeszcze bardziej komplikuje integrację generatywnej sztucznej inteligencji z Siri. Historycznie rzecz biorąc, Apple przedkładał prywatność użytkowników nad najnowocześniejsze funkcje i był to wybór, który sprawił, że Siri pozostawała w tyle za konkurentami, takimi jak Alexa i Asystent Google.
Jest jednak nadzieja na ewolucję Siri. Raporty The Information wskazują na ambicje Apple, aby umożliwić Siri autonomiczne wykonywanie wieloetapowych zadań, za pomocą której obecnie zarządza Shortcuts. Spostrzeżenia Bloomberga dodatkowo sugerują wizję Apple dotyczącą Siri, która jest bardziej inteligentna i zintegrowana ze sztuczną inteligencją. Jedno z przewidywanych ulepszeń obejmuje ulepszenie interakcji Siri z aplikacją Wiadomości, zwiększające jej możliwości w zakresie obsługi skomplikowanych zapytań i przewidywania pełnych zdań.

Sztuczna inteligencja Apple idzie do przodu

Według doniesień Apple bada integrację sztucznej inteligencji w swoim pakiecie aplikacji. W Apple Music sztuczna inteligencja może potencjalnie tworzyć automatycznie generowane playlisty dostosowane do preferencji użytkownika. W przypadku programistów korzystających z Xcode ulepszenia AI mogą usprawnić proces kodowania, pomagając zarówno w pisaniu, jak i debugowaniu. Narzędzia zwiększające produktywność firmy Apple, takie jak Pages i Keynote, mogą obsługiwać funkcje oparte na sztucznej inteligencji, które pomagają w tworzeniu treści i projektowaniu slajdów. Co więcej, wewnętrzne mechanizmy obsługi klienta Apple mogą zyskać na generatywnej sztucznej inteligencji, optymalizującej korzystanie z AppleCare.

Apple nałożył na swoich pracowników zakaz korzystania z narzędzi AI, takich jak ChatGPT i GitHub Copilot, wynikający z obaw związanych z potencjalnymi wyciekami wrażliwych informacji firmowych. Ta obawa nie jest charakterystyczna tylko dla Apple; główne instytucje, w tym rząd USA, podmioty świadczące opiekę zdrowotną i banki, również ograniczyły korzystanie z ChatGPT ze względu na podobne obawy dotyczące bezpieczeństwa danych. Inni giganci technologiczni, w tym Verizon, Google i Samsung, również wprowadzili zakazy dotyczące generatywnych narzędzi AI, aby chronić swoje zastrzeżone informacje. ML firmy Apple w fotografii

Apple wykorzystuje uczenie maszynowe, aby podnieść jakość fotografowania na iPhone'ach. Funkcje takie jak Deep Fusion minimalizują szumy na obrazach, a najnowsze narzędzia trybu portretowego iPhone'a 15 zapewniają elastyczność aktywacji efektów portretu po zrobieniu zdjęcia.

Zalecenia Siri dotyczące ML

Algorytmy uczenia maszynowego wspomagają sugestie Siri, niezależnie od tego, czy chodzi o prośbę o wysłanie wiadomości urodzinowej, czy o integrację wydarzenia z aplikacji Poczta z Kalendarzem.

Silnik neuronowy

Z urządzeniami Apple zintegrowany jest dedykowany silnik neuronowy, zaprojektowany specjalnie w celu wzmocnienia możliwości uczenia maszynowego.
Wyszukiwanie oparte na sztucznej inteligencji Spotlight
Wyszukiwanie Spotlight, a także inne funkcje wyszukiwania w ekosystemie iOS są obsługiwane przez sztuczną inteligencję, zapewniając szybkie i dokładne wyniki.
Wykrywanie zawartości Visual Lookup
Zdolność iPhone'a do rozpoznawania i kategoryzowania treści na zdjęciach przypisuje się jego możliwościom uczenia maszynowego, znanym jako wyszukiwanie wizualne.

Wykrywanie wypadków i upadków
Zaangażowanie firmy Apple w bezpieczeństwo użytkowników jest widoczne dzięki opartym na uczeniu maszynowym systemom wykrywania upadków i wypadków. Funkcje te analizują dane z czujników urządzenia w celu ustalenia potencjalnych upadków lub awarii.

Ulepszanie wprowadzania tekstu dzięki autokorekcie
System autokorekty Apple wraz z funkcjami sugestii słów są dopracowywane przy użyciu uczenia maszynowego, dzięki czemu wprowadzanie tekstu jest bardziej intuicyjne.
Monitorowanie stanu zdrowia za pomocą EKG
Funkcja EKG zegarka Apple Watch wykorzystuje uczenie maszynowe do analizowania danych dotyczących rytmu serca, pomagając identyfikować schorzenia takie jak migotanie przedsionków.

Więcej informacji o „Apple GPT”

W maju 2023 roku podczas wnikliwej dyskusji dyrektor generalny Apple Tim Cook wyraził swoją fascynację potencjałem sztucznej inteligencji. Podkreślił jednak złożoność związaną ze sztuczną inteligencją, opowiadając się za „przemyślanym i przemyślanym” podejściem do jej wdrażania. Perspektywa Cooka podkreśla zaangażowanie Apple w zapewnienie płynnej i etycznej integracji sztucznej inteligencji z ekosystemem.

Tim Cook konsekwentnie podkreślał centralne miejsce sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w ofercie produktów Apple. Opisując te technologie jako „podstawowe” elementy, potwierdził, że rola sztucznej inteligencji jest „absolutnie kluczowa” dla wizji Apple. Co więcej, Cook ujawnił, że podejście Apple do generatywnej sztucznej inteligencji nie jest nowe; firma zajmuje się tym „od lat”.
Spekulacje na temat osiągnięć Apple w zakresie sztucznej inteligencji były powszechne. Zarówno The Information , jak i analityk Jeff Pu zasugerowali możliwość wprowadzenia przez Apple generatywnych funkcji AI na swoich urządzeniach iPhone i iPad do końca 2024 r., co zbiegnie się z przewidywaną premierą systemu iOS 18. Spostrzeżenia Pu z października sugerują znaczne inwestycje w infrastrukturę sztucznej inteligencji, obejmujące Według doniesień Apple utworzy kilka serwerów AI w 2023 r. i będzie dalej rozwijać się w 2024 r. Strategia wydaje się stanowić połączenie rozwiązań AI opartych na chmurze w połączeniu z możliwościami przetwarzania na urządzeniu.

Jednak nie wszystkie prognozy się pokrywają. Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, przedstawił w sierpniu odmienny pogląd, sugerując, że „nic nie wskazuje na to”, aby Apple wdrożyło generatywną sztuczną inteligencję w 2024 r. Kuo wyraził nawet opinię, że postęp Apple w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji pozostaje w tyle za jego odpowiednikami z branży.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog IT
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu