Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Wymiana dysku twardego Poznań
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy.

Wymiana dysku twardego Poznań

Wymiana dysku twardego Poznań


Dyski twarde mają ograniczoną żywotność, a w przypadku awarii przywrócenie oprogramowania często pozwala znaleźć pliki, ale rzadko umożliwia uruchomienie dysku twardego. Może to mieć wpływ na aplikacje i systemy operacyjne. Jeśli potrzebujesz zdrowego dysku twardego, aby ponownie włożyć go do systemu, jedyną opcją jest wymiana uszkodzonego dysku przez Serwis komputerowy Yeto.

 
Wymiana dysku twardego Poznań
Wymiana dysku twardego Poznań

Jeśli w komputerze występują oznaki awarii dysku twardego, najlepiej wymienić go, zanim całkowicie się zużyje. Daje to szansę na uratowanie przechowywanych na nim danych, w tym systemu operacyjnego.

Czy warto wymienić HDD na SSD w laptopie?

Zmiana dysku twardego laptopa na dysk SSD



Większa prędkość : dyski SSD oferują znacznie większą prędkość niż tradycyjne dyski twarde, na przykład standardowa prędkość odczytu dysku twardego wynosi zwykle 80-160 MB/S, podczas gdy dysk SSD SSD osiąga prędkość do 200-500 MB/S. Poza tym dysk NVMe SSD ma najwyższą prędkość odczytu 3500 MB.

Solidna ochrona danych : dyski SSD nie zawierają żadnych ruchomych części, dzięki czemu znacznie lepiej chronią dane przed przypadkowym uszkodzeniem spowodowanym uderzeniem lub upuszczeniem dysku.

Ponadto dyski SSD są lżejsze, cichsze, trwalsze, wytwarzają mniej ciepła i zużywają mniej energii.
Większość laptopów prawie na pewno będzie używać 2,5-calowego dysku twardego SATA, chyba że masz ultraprzenośny notebook, który może korzystać z mniejszego 1,8-calowego dysku.
Dyski SSD mają również różne grubości (7 mm lub 9,5 mm) i różne interfejsy (IDE, SATA, NVMe). Ponieważ prędkość odczytu NVMe jest 6 razy większa niż dysk SSD SATA, warto zainwestować w dysk SSD M.2 PCIe lub NVMe, np. Samsunga 980 Pro, WD Black SN850, Kingston KC3000 itp.
A pojemność waha się od 125 GB do 2 TB, między innymi dysk SSD 250 GB jest opłacalny, jeśli chcesz używaćSSD na system operacyjny i HDD na przechowywanie.

Do zainstalowania systemu Windows 10 lub 11 wymagany jest dysk instalacyjny systemu Windows lub rozruchowy dysk USB. Możesz także utworzyć dysk odzyskiwania z wbudowanym narzędziem.
Proces jest wykonywany w środowisku przywracania, które nie jest znane większości użytkowników.
Proces usunie pliki, ustawienia i aplikacje, które nie są dostarczane z preinstalowanym systemem operacyjnym. Sugeruje się więc kopie zapasowe plików na zewnętrzny dysk twardy przed ponowną instalacją, aby uniknąć utraty danych.
Po instalacji musisz skonfigurować ustawienia preferencji, zainstalować programy i sterowniki, a proces ten może obejmować problem z reaktywacją.
Czy istnieje prosty sposób na zainstalowanie dysku SSD w laptopie bez ponownej instalacji systemu Windows? Odpowiedź brzmi: tak, możesz bezpośrednio sklonować dysk twardy laptopa na dysk SSD w systemie Windows 10 lub 11. I wszystko jest przechowywane na nowym dysku SSD, tak jak na starym dysku, takie jak system operacyjny, zainstalowane programy, pliki, skonfigurowane ustawienia itp.
Przed wykonaniem któregokolwiek z kroków związanych z fizyczną wymianą dysku wykonaj kopię zapasową wszystkiego, co zawiera, co chcesz zachować, w tym:
programy
Dokumenty
Pliki zdjęć i filmów
Pliki muzyczne i listy odtwarzania
Gry i zawartość do pobrania (DLC)
Możesz to zrobić, używając chmury do oszczędzania miejsca na dysku twardym za pośrednictwem usługi tworzenia kopii zapasowych lub zewnętrznego urządzenia do przechowywania danych . Może to również przeprowadzić nasz serwis komputerowy.
Zdecyduj między dyskiem twardym (dysk twardy) a dyskiem SSD (dysk półprzewodnikowy). Dyski SSD są znacznie szybsze niż dyski twarde i mają znacznie dłuższą żywotność dzięki mniejszej liczbie ruchomych części. Ze względu na te zalety dyski SSD są droższe i mają mniejsze rozmiary. Jeśli problemem są pieniądze i pamięć masowa, trzymaj się dysku twardego. Jednak gdy użyjesz komputera z dyskiem SSD, bardzo trudno będzie ci wrócić.

Typowe objawy wskazujące na uszkodzony dysk twardy

Klikanie lub pikanie w dysku twardym
Kliknięcie lub piszczenie jest oznaką, że głowice dysku uległy uszkodzeniu. Miejmy nadzieję, że głowice pozostaną zaparkowane, zamiast drapać talerze. W przypadku uszkodzenia talerzy naprawa będzie nieopłacalna i tylko część danych będzie możliwa do odzyskania.

Głośny dysk twardy. Zgrzytanie lub piszczenie

Chociaż zgrzytanie i piski mogą brzmieć śmiertelnie, często wskazuje to na awarię łożysk lub silnika. Zakładając, że nie ma związanych z tym uszkodzeń talerzy, naprawa i odbudowa mogą być skuteczne.

Dysk twardy nie został rozpoznany, niewykryty.

To najtrudniejsze do zdiagnozowania awarie. Często odzyskiwanie oprogramowania kończy się powodzeniem w przypadku uszkodzenia, ale jest mało prawdopodobne, aby odzyskało pliki systemowe bez dalszej logicznej przebudowy danych. 

Problemy z oprogramowaniem układowym dysku twardego.

Większość awarii oprogramowania układowego można łatwo naprawić bez wpływu na integralność danych lub plików systemowych. Jeśli dysk twardy nie może się zainicjować, zwykle wskazuje to na uszkodzenie oprogramowania układowego.

Uszkodzony dysk twardy. Błąd logiczny dysku

Awaria logiczna może być śmiertelna, jeśli potrzebujesz oryginalnych plików systemowych i danych. Podczas gdy dysk twardy może pozostać zdrowy, odbudowa oprogramowania uszkodzonych danych może sprawić, że pliki systemowe staną się bezużyteczne.
Niezależnie od powodów uszkodzenia dysku HDD, lub SSD warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu komputerowego Yeto Poznań, w celu wymiany dysku twardego lub odzyskania danych.

Zwłaszcza starego dysku twardego laptopa, w większości przypadków radykalnie skróci czas uruchamiania systemu Windows, ładowania programów, edycji wideo, grania w gry, przesyłania dużej ilości plików itp. Dlatego warto to zrobić i oto dwie główne zaawansowane zalety używania dysku SSD jako zamiennika dysku twardego w laptopie.

 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu