Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady » Uaktualnienie do Windows 11
Kontakt
  • Yeto Services - Poznań Stablewskiego 3 60-224 Poznań Od 12.00 do 19.00. Po uzgodnieniu telefonicznym również od 8.00 do 12.00
    NIP: 7831008522

  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 8.00 - 20.00. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 12.00 do 19.00 - po uzgodnieniu telefonicznym także od 8.00 do 12.00. W wypadku przyjazdu pod zakład bez umówienia prosimy dzwonić - dojście obsługi ok 5 min

Uaktualnienie do Windows 11

Data dodania: 22-08-2021


Jak uaktualnić Windows 10 do Windows 11

Instalator WINDOWS 11

 

Na prezentacji Microsoft, gigant z Redmond zaprezentował nową generację systemu Windows. Windows 11 to przede wszystkim zmiany wizualne, a klienci Yeto Services i użytkownicy Windowsa z zapartym tchem czekają na wypróbowanie nowego systemu operacyjnego. Dlatego przygotowaliśmy prosty przewodnik, który pomoże Wam uaktualnić system do Windows 11 z Windows 10 . Opowiemy również o krokach do przeprowadzenia czystej instalacji systemu Windows 11 na dowolnym komputerze. Teraz, jeśli jesteś zaciekawiony wypróbowaniem systemu Windows 11, postępuj zgodnie z przewodnikiem, który opisze serwis komputerowy Poznań.

Aktualizacja do systemu Windows 11 z systemu Windows 10: przewodnik krok po kroku (Yeto 2021)

Jeśli korzystasz z systemu Windows 10, możesz postępować zgodnie z przewodnikiem serwis laptopów Poznań, aby bezproblemowo zainstalować system Windows 11 na komputerze. A dla zaawansowanych użytkowników dodaliśmy również instrukcje dotyczące czystej instalacji systemu Windows 11 za pomocą obrazu ISO.

Instalacja systemu Windows 11 na komputerze z systemem Windows 10

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows 10 i chcesz przetestować system Windows 11, możesz to zrobić już teraz, a proces jest dość prosty. Pamiętaj, że Twoje pliki i aplikacje nie zostaną usunięte , a Twoja licencja pozostanie nienaruszona. Jeśli chcesz przywrócić system Windows 10 z systemu Windows 11, możesz to również zrobić.

1. W przypadku użytkowników systemu Windows 10, którzy chcą zainstalować system Windows 11, należy najpierw dołączyć do programu Windows Insider, https://insider.windows.com/en-us/. Kliknij i zarejestruj się. Powinieneś mieć konto Microsoft w celu zarejestrowania do programu Insider Windows. Jeśli go nie masz, utwórz go na tej samej stronie internetowej.

alt

2. Po utworzeniu internetowego konta Microsoft musisz połączyć konto Microsoft z komputerem z systemem Windows 10. Zasadniczo, jeśli korzystasz z konta lokalnego na komputerze z systemem Windows 10, będziesz musiał przejść na konto online. Nie martw się, to niczego nie usunie. Aby to zrobić, otwórz Ustawienia i przejdź do „Konta”. Tutaj kliknij opcję „ Zaloguj się przy użyciu konta Microsoft zamiast ”.

alt

3. Teraz wprowadź te same dane konta Microsoft, których użyłeś do zarejestrowania się w programie Windows Insider i zaloguj się.

alt

4. Po przejściu na konto online przejdź do „Aktualizacja i zabezpieczenia” na stronie Ustawienia. Tutaj przejdź do „ Niejawnego programu testów systemu Windows ” i kliknij „Rozpocznij”.

Uwaga : jeśli pojawi się błąd dotyczący danych diagnostycznych, przejdź do „Ustawienia -> Prywatność -> Diagnostyka i opinie -> Włącz opcjonalne dane diagnostyczne”.

alt

5. Wybierz swoje konto Microsoft, a następnie wybierz „Kanał dewelopera ”, ponieważ system Windows 11 jest obecnie wdrażany tylko dla użytkowników w tym kanale. Teraz potwierdź to.

alt

6. Teraz przejdź do menu „ Windows Update ” i kliknij „Sprawdź aktualizacje”.

alt

7. To zajmie trochę czasu. Na koniec otrzymasz aktualizację Windows 11 Insider Preview Build 22000.51 na komputer z systemem Windows 10. Kliknij „ Pobierz ”.

alt

8. Teraz, w zależności od szybkości Internetu i sprzętu PC, instalacja systemu Windows 11 zajmie do max 2 godzin. Twój komputer uruchomi się kilka razy podczas instalacji.

alt

9. Po zakończeniu aktualizacji komputer uruchomi się do systemu Windows 11 Preview Build 22000.51 .Wszystkie Twoje programy, pliki i licencje pozostaną nienaruszone w systemie Windows 11.

alt

Czysta instalacja systemu Windows 11 na komputerze

Jeśli jesteś zaawansowanym użytkownikiem i chcesz wyczyścić system Windows 11 na swoim komputerze, musimy wrócić do metody rozruchowej.

1. Przede wszystkim pobierz oficjalną kompilację ISO systemu Windows 11 ze strony internetowej Microsoft. Obecnie kompilacja Windows 11 Insider Preview 22000.51 nie jest jeszcze dostępna do pobrania, ale obserwuj gdy się pojawi, aby pobrać obraz ISO.

2. Następnie musisz pobrać Rufus (https://rufus.ie/pl/), który pozwala utworzyć bootowalną pamięć USB z systemem Windows 11.

3. Uruchom Rufusa i kliknij „ Wybierz ” i wybierz obraz ISO systemu Windows 11. Podłącz pamięć USB, a Rufus automatycznie wybierze urządzenie. Polecam uruchomienie Rufusa na tym samym komputerze, na którym chcesz zainstalować system Windows 11. Dzięki temu Rufus może automatycznie wstępnie wybrać prawidłowe wartości w oparciu o konfigurację systemu.

alt

4. Aby uniknąć błędów GPT/MBR podczas procesu instalacji, sugerujemy wcześniejsze sprawdzenie schematu partycji. Na komputerze, na którym chcesz zainstalować system Windows 11, naciśnij skrót klawiaturowy (Windows+X) i otwórz „Zarządzanie dyskami”. Tutaj kliknij prawym przyciskiem myszy „Dysk 0” i otwórz „Właściwości”. Jeśli zamierzasz zainstalować system Windows 11 na innym dysku (dysk 1 lub 2, wybierz ten dysk. Następnie przejdź do „Woluminów” i sprawdź „Styl partycji” , niezależnie od tego, czy jest to GPT, czy MBR. Na przykład nasz to GPT .

alt

5. Tak więc na Rufusa wybraliśmy „GPT” w „ Schemacie partycji ”. Musisz odpowiednio wybrać schemat partycji. Na koniec zachowaj wszystko jako domyślne i kliknij „START”.

alt

6. Po zakończeniu procesu flashowania pozostaw dysk USB podłączony, jeśli chcesz zainstalować system Windows 11 na tym samym komputerze. Teraz uruchom ponownie komputer, a podczas uruchamiania komputera zacznij naciskać klawisz rozruchu w sposób ciągły.

Uwaga : W laptopach HP naciśnięcie klawisza „Esc” podczas uruchamiania powoduje wyświetlenie menu startowego. W przypadku innych laptopów i komputerów stacjonarnych będziesz musiał poszukać klucza rozruchowego w Internecie. Powinien to być jeden z tych: F12, F9, F10 itd.

alt

7. Następnie naciśnij „F9” (klawisz może być inny dla laptopa/komputera), aby otworzyć „Opcje urządzenia rozruchowego. Tutaj wybierz pendrive i naciśnij enter.

alt

8. Teraz uruchomisz instalację instalatora systemu Windows 11. Po uruchomieniu postępuj zgodnie z tą ścieżką instrukcji , kliknij Dalej -> Zainstaluj teraz -> Nie mam klucza produktu -> Wybierz edycję Windows 11 -> Niestandardowe. Jeśli wcześniej aktywowano system Windows, „klucz produktu” i „strona edycji systemu Windows 11” mogą się nie pojawić. Zostaną one wstępnie wybrane przez samego instalatora na podstawie wcześniejszej konfiguracji.

alt

9. Teraz zidentyfikuj partycję dysku „C” na podstawie rozmiaru dysku i kliknij „Dalej”, aby zainstalować system Windows 11 na swoim komputerze. Spowoduje to tylko wyczyszczenie dysku C (w tym programów i plików z Pulpitu, Moich dokumentów, Pobrań — wszystko na dysku C) i nie dotknie innych partycji.

alt

10. Po zakończeniu procesu instalacji komputer uruchomi się ponownie. Tym razem wyjmij pamięć USB , a przywita Cię zupełnie nowa konfiguracja dołączania systemu Windows 11.

alt

11. Podczas instalacji, jeśli korzystasz z systemu Windows 11 Home, możesz również utworzyć konto offline poprzez Opcje logowania -> Konto offline -> Ograniczone doświadczenie. W przypadku innych wersji możesz zrezygnować z łączenia się z siecią Wi-Fi.

alt

12. Jeśli pomyślnie zainstalowałeś Windows 11 Preview Build 22000.51 na swoim komputerze, wypróbuj wszystkie jego nowe elementy.

alt

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu