Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Blog IT » Nvidia: 100% wykorzystanie GPU w Menedżerze zadań Windows 11
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepu(PRZERWA URLOPOWA OD 30 do 3 lutego )Zgłoszenia napraw domowych codziennie 8.00 - 20.00. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu

Nvidia: 100% wykorzystanie GPU w Menedżerze zadań Windows 11

Data dodania: 03-11-2022


Nvidia: 100% wykorzystanie GPU w Menedżerze zadań Windows 11 to znany problem
 
Nvidia problemy

Przez ostatnie kilka tygodni firma Microsoft  intensywnie wprowadzała aktualizację 2022 dla systemu Windows 11 , pierwszą dużą aktualizację nowego systemu operacyjnego. Uruchomiliśmy system Windows 11 w wersji 22H2 na naszych komputerach bez większych problemów. Jednak użytkownicy zgłosili, że problem ze zgodnością zepsuł raport użycia procesora GPU Menedżera zadań.

Wielu użytkowników zauważyło , że Menedżer zadań w Windows 11 22H2 nie pokazuje prawidłowego użycia GPU, gdy mają zainstalowany sterownik Nvidia w wersji 526.47 lub starszej. Na szczęście jest to znany problem i zgodnie z oświadczeniem urzędników Nvidii rozwiązanie jest w drodze.
Z jakiegoś powodu Menedżer zadań informuje, że mój procesor graficzny wykorzystuje 100% swoich zasobów, ale mówi o bardzo niskim zużyciu energii. Jestem naprawdę zdezorientowany, moje sterowniki są aktualne i nie widzę żadnej utraty wydajności podczas grania w gry – zauważył jeden z użytkowników, których to dotyczy w mailu do nas.
Wygląda na to, że jest to problem z niektórymi sterownikami GeForce i został wcześniej zgłoszony w jednej z wersji zapoznawczych w programie Windows Insider. Wygląda jednak na to, że wślizgnął się do publicznego wydania. Możemy potwierdzić, że widzimy ten sam problem, chociaż nie jest on ekstremalny, a 100% wykorzystanie GPU stabilizuje się automatycznie.

Powiązany błąd wpływa również na odczyty 3D dla procesorów graficznych Nvidia. 

Oczywiście nieprawidłowe raportowanie użycia GPU jest bardziej drobną irytacją niż poważnym problemem, ponieważ można je bezpiecznie zignorować. Może to być jednak irytujący problem, jeśli zawsze zwracasz uwagę na użycie GPU, gdy karty graficzne są mocno lub średnio obciążone i chcesz to monitorować.

Warto zauważyć, że faktyczne zużycie zasobów nie wzrośnie w wyniku nieprawidłowego raportu Menedżera zadań, więc nie jest to wielka sprawa, przynajmniej technicznie.

Dobrą wiadomością jest to, że Nvidia planuje wkrótce rozwiązać problem 100% wykorzystania GPU w systemie Windows 11, według rzecznika firmy. Najwyraźniej w następnej wersji beta sterowników GeForce zostanie wprowadzona poprawka, a następnie stabilna. Nie wiemy, czy poprawka zostanie uwzględniona w nadchodzącej wtorkowej aktualizacji poprawki dla systemu Windows 11.

Nowe aktualizacje GeForce i Windows 11 powinny pojawić się w listopadzie.

 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog IT
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu