Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Napraw zepsute menu start
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Napraw zepsute menu start

Data dodania: 01-02-2023


Napraw zepsute menu Start komputera

 
Zepsute menu start
Menu Start


Menu Start, wyszukiwanie systemu Windows i aplikacje UWP mają problemy na komputerach na całym świecie
Menu Start to kultowy element systemu Windows (udawajmy, że Windows 8 nigdy się nie pojawił). To panel startowy systemu Windows, zapewniający dostęp do plików, aplikacji, elementów sterujących i nie tylko. Ale ostatnio menu Start nie działało zgodnie z oczekiwaniami, podobnie jak wyszukiwarka systemu Windows ani niektóre aplikacje.

Jest ku temu powód i chociaż nie ma jeszcze oficjalnej poprawki, istnieją obejścia, aby wszystko znów działało
O co chodzi z błędem menu Start systemu Windows ?
Jeśli zauważysz, że menu Start nie odpowiada, nie jesteś sam. Jak donosi serwis BleepingComputer, system Windows ma obecnie problemy z menu Start, wyszukiwaniem systemu Windows i aplikacjami Universal Windows Platform (UWP). Microsoft potwierdził to samo w tym poście na temat znanych problemów z systemem Windows 11 w wersji 22H2. Jednak błąd dotyczy również innych klienckich wersji systemu Windows, w tym Windows 10, wersja 22H2; Windows 11, wersja 21H2; Windows 10, wersja 21H2; Windows 10, wersja 20H2.

Według Microsoftu problem wynika z procesów innych firm, takich jak narzędzie do nagrywania ekranu ClickShare, korzystające z interfejsów API pakietu Office na komputerze PC z uruchomionym pakietem Office za pośrednictwem technologii ClickToRun. ClickToRun to funkcja, która umożliwia uruchamianie programów pakietu Office bez konieczności ich pełnego pobierania na komputer.

Jak naprawić błąd menu Start systemu Windows

Microsoft pracuje nad łatką, ale jeszcze jej nie ma. W międzyczasie firma zaleca kilka kroków w celu rozwiązania problemów.

Po pierwsze, oficjalne obejścia: Microsoft twierdzi, że możesz odinstalować wszelkie problematyczne aplikacje, które integrują się z systemem Windows, Microsoft Office, Microsoft Outlook lub Outlook Calendar, aby zapobiec wystąpieniu problemu. Oczywiście, jeśli polegasz na tych aplikacjach, nie jest to odpowiednie obejście. Zamiast tego spróbuj usunąć te elementy z autostartu, którymi możesz zarządzać w Ustawieniach > Aplikacje > Uruchamianie. Szukaj aktualizacji lub wskazówek od twórców tych aplikacji.

Możesz także wypróbować następujące skrypty, aby rozwiązać pojawiające się problemy, chociaż Microsoft twierdzi, że nie zapobiegną one występowaniu problemów w przyszłości. Następnym razem, gdy aplikacje Start, Search lub UWP będą sprawiać problemy, otwórz monit Powershell, a następnie uruchom: .\FixUserShellFolderPermissions.ps1. Jeśli skrypt nie może uzyskać dostępu do klucza rejestru, otwórz monit programu Powershell z podwyższonym poziomem uprawnień i uruchom polecenie: FixUserShellFolderPermissions.ps1 -allprofiles . Jeśli dana aplikacja nie działa, uruchom ten skrypt: FixUserShellFolderPermissions.ps1 -register.

Jeśli żadne z nich nie działa w menu Start, Microsoft ma listę ogólnych kroków rozwiązywania problemów, w tym sprawdzenie, czy Start jest zainstalowany, upewnienie się, że Start jest uruchomiony i zainstalowanie najnowszych aktualizacji.

Ale pamiętaj: Microsoft pracuje nad poprawką. Pamiętaj, aby zainstalować najnowszą aktualizację za każdym razem, gdy trafi ona na Twój komputer.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu