Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Najlepsze klawiatury gamingowe. Jak wybrać klawiaturę do gier
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Najlepsze klawiatury gamingowe. Jak wybrać klawiaturę do gier

Data dodania: 06-12-2022


JAK WYBRAĆ KLAWIATURĘ DO GIER.


 

Klawiatury gamingowe
Klawiatury gamingowe


Technologia przeszła długą drogę, zwłaszcza w rosnącym rozwoju branży gier. Dzięki przeładowaniu wysokiej jakości produktów różnych producentów, gracze mają teraz do wyboru mnóstwo klawiatur, które pasują do ich indywidualnych stylów gry.

 

 

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPÓW KLAWIATURY

Szukając odpowiedniej klawiatury, należy wziąć pod uwagę wiele kwestii. Przy tak wielu klawiaturach dostępnych obecnie na rynku, będziesz chciał mieć pewność, że wybierasz odpowiedni produkt, który odpowiada Twoim potrzebom.

Różne klawiatury służą różnym funkcjom. Czy jesteś typem gracza, który preferuje większe klawiatury?

Cenisz sobie makra i łatwo dostępne klawisze?

A może po prostu jesteś graczem, który ceni sobie ergonomię i wygodę podczas grania.

Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o następnej klawiaturze do gier.

 

 

ROZMIAR

 Jak zapewne zauważyłeś, rozmiary klawiatur są różne. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku laptopów, w których decydującym czynnikiem jest rozmiar ekranu. Klawiatura jest uważana za „pełnowymiarową”, gdy ma 104 lub 105 klawiszy, w tym pełną sekcję QWERTY, klawiaturę numeryczną, dedykowane klawisze funkcyjne i cztery kierunkowe klawisze kursora.

Pełnowymiarowe klawiatury są najbardziej rozbudowanymi stylami i mogą być zbyt duże w stosunku do wielkości twojej powierzchni do grania. Niektórzy gracze zdecydują się zrezygnować z klawiatury numerycznej, ponieważ może się wydawać, że pozostawia ona zbyt dużo miejsca między klawiszami, których używają lewą ręką, a miejscem na mysz. Z drugiej strony, jeśli klawiatura numeryczna jest dla Ciebie kluczowa, będziesz chciał skorzystać z pełnowymiarowej klawiatury.

Jeśli zdecydujesz się pójść drogą z brakującą klawiaturą numeryczną, rozmiar „tenkeyless” będzie dla Ciebie właściwym wyborem. Będzie to znacznie łatwiejszy w obsłudze rozmiar i nadal zachowa wszystkie niezbędne klucze. Większość graczy uważa, że ​​rozmiar „tenkeyless” działa dobrze.

 

 

ERGONOMIA

Jeśli chodzi o gry, wygoda jest bardzo ważna. Większość klawiatur do gier jest wyposażona w podstawki na nadgarstki, które zapobiegają skurczom nadgarstków po wielu godzinach intensywnej gry.

Inną wspólną cechą, którą zobaczysz, są wygodne lokalizacje klawiszy, takie jak gumowane klawisze WASD lub brak klawisza Windows przy klawiszu sterującym, co może być bardzo uciążliwe, jeśli zostanie naciśnięte podczas gorącej sesji gry.

Jako pojedynczy gracz chcesz wybrać minimalistyczny, klasyczny wybór. Unikaj kółek, tajemniczych przycisków multimedialnych, które zaśmiecają wygląd klawiatury i przyczyniają się do niepotrzebnie wysokich cen.

 

 

KLAWIATURA DO GIER I POŁĄCZENIE

Istnieją dwa rodzaje połączenia z klawiaturą, przewodowe i bezprzewodowe. Klawiatury przewodowe to najpopularniejszy rodzaj dostępnych klawiatur. Te klawiatury nie będą wymagały ciągłego monitorowania poziomu naładowania baterii, aby upewnić się, że gra nie zostanie zrujnowana przez nagłą czerń komputera.
 

Istnieją dwa rodzaje połączeń przewodowych:


Powszechnie rozpoznawane gniazdo USB : Chociaż jest to powszechna metoda łączenia, ma ona kilka wad. Napotkałbyś główny problem, ponieważ możesz doświadczyć opóźnień w trafieniach, jeśli magistrala USB zostanie przeciążona innymi połączeniami. Drugi problem polega na tym, że liczba jednoczesnych trafień jest ograniczona podczas korzystania z połączenia USB.
 
PS/2 jest lepszym typem połączenia, ale trudno go zlokalizować, ponieważ stał się przestarzały. Ten sposób łączenia pozwala na jednoczesne trafienia, co skutkuje wysoką reakcją.
Połączenie bezprzewodowe zapewni Ci swobodę grania tam, gdzie chcesz, ale znowu będziesz mieć problemy z utrzymaniem naładowania urządzenia.
 

 

KLAWISZE KLAWIATURY DO GIER

Nie zapomnij o żadnym aspekcie wyboru klawiatury do gier. Materiał klawiszy i konstrukcja sprzętu to podstawowe elementy klawiatury i jej funkcjonalność, które będą miały wpływ na twoją grę. Po dłuższym używaniu klawiatury klawisze niskiej jakości zużyją się, a etykiety wyblakną.
 

W kluczach stosowane są dwa rodzaje plastiku:


Pierwszy nazywa się tworzywem ABS (akrylonitryl-butadien-styren).
To jest drogie
Nie ściera się
Ma odporność na wysoką temperaturę do 300 stopni Fahrenheita i trwałość.
Drugi to PBT Plastic (politereftalan butylenu)
Jest niskiej jakości i lekki
Postacie zostają wymazane
Topi się już po kilku godzinach na słońcu
Istnieją również różne metody nakładania znaków na klawisze:

Drukowanie: Przekonasz się, że znaki większości klawiatur są drukowane. Nakleja się je na naklejki, które można łatwo odkleić. Ze względu na przystępną cenę stały się najpopularniejszą metodą oznaczania klawiszy klawiatury. Jeśli to właśnie masz, możesz kupić zestaw naklejek i wymienić je, gdy twoje zaczną się odklejać.
Wypalanie laserowe: Te znaki są laserowo wypalane na klawiszach. Chociaż te znaki zanikają wolno, nie zawsze są najłatwiejsze do odczytania.
Sublime Print: W tej metodzie farba jest zamieniana w parę, a następnie wtryskiwana do plastiku. Ta technika aplikacji daje bardzo trwały efekt. Postacie zanikają długo, a klawisze są gładkie.
Formowanie dwuskładnikowe: To jest, gdy klucz składa się z dwóch części. Jest podstawa i góra, na której znajduje się postać.

RODZAJE KLAWIATUR

MECHANICZNY KONTRA MEMBRANOWY
 

Klawiatury membranowe są stosunkowo niedrogie w produkcji i ułatwiają korzystanie z cienkich konstrukcji. Jest warstwa gumy lub silikonu, która działa jak sprężyna i styk elektryczny. Klawiatury membranowe są wszechstronne, ale brakuje im dźwięku „kliknięcia”, do którego wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni, co sprawia, że ​​rozpoznanie momentu naciśnięcia klawisza do punktu, w którym jest on rejestrowany przez komputer, jest trochę trudne. Większość graczy nie lubi gąbczastego dotyku i woli inny rodzaj klawiatury.

Klawiatury mechaniczne to bardziej tradycyjny model klawiatury. Pod każdym klawiszem znajduje się dedykowany przełącznik mechaniczny. Przełączniki te mają swoje obudowy, sprężyny i trzpienie, co powoduje „kliknięcie”, które jest bardzo słyszalne i wyczuwalne podczas pisania. Istnieją trzy rodzaje kluczowych przełączników z trzema różnymi typami kliknięć, w zależności od tego, jak bardzo chcesz się poczuć.

Jeśli jesteś poważnym graczem, prawdopodobnie będziesz potrzebować klawiatury mechanicznej. Są dokładniejsze, dają lepsze sprzężenie zwrotne i są najtrwalszym rodzajem klawiatury. Statystycznie mogą obsłużyć około 40-50 milionów kliknięć, zanim trzeba będzie je wymienić.

DOSTOSOWYWANIE KLAWIATURY I PRZYCISKI MAKR

Kolejnym punktem, na który należy zwrócić uwagę, są przyciski dostosowywania i makr klawiatury. Odpowiednia klawiatura do gier może zapewnić ci przewagę nad przeciwnikami. Niektóre klawiatury do gier są wyposażone w zestaw elementów sterujących, które można zaprogramować tak, aby aktywowały makra w grze, czyli innymi słowy predefiniowaną kombinację poleceń. Na przykład w niektórych złożonych grach musisz wpisać polecenia i użyć myszy, a następnie kliknąć ikonę, aby aktywować makro. Gdy przypisujesz makra do przycisku makra na klawiaturze, wystarczy nacisnąć jeden klawisz, aby wykonać tę samą czynność. Czy widzisz przewagę? Posiadanie tej funkcji do swojej dyspozycji to ogromna wygoda.

Klawiatury mechaniczne umożliwiają również zmianę przełączników pod każdym klawiszem w celu dalszego dostosowania. Jeśli chcesz bardziej miękkiej sprężyny pod klawiszami WASD, ale więcej kliknięcia klawisza spacji, jest to wykonalne.

 

 

FUNKCJE N-KEY ROLLOVER I ANTI-GHOSTING

Kiedy używasz klawiatury do codziennych czynności, rzadko naciskasz więcej niż jeden klawisz jednocześnie, chyba że używasz klawisza Shift. Natomiast podczas grania cały czas naciskasz klawisze jednocześnie, a precyzja ma znaczenie.

Klawiatury do gier są zbudowane tak, aby wytrzymać określoną liczbę jednoczesnych naciśnięć. Jest to znane jako „n-key rollover”. Tutaj litera n oznacza liczbę klawiszy, które można nacisnąć jednocześnie. Im wyższa liczba „n”, tym więcej klawiatura będzie w stanie obsłużyć. Jeśli jesteś graczem rywalizującym lub grasz w gry, w których dwóch graczy jednocześnie używa klawiatury, najważniejsze jest wysokie przewijanie klawiszy n.

Inną rzeczą, która może się przytrafić zwykłym klawiaturom, jest zjawa klawiszy. Dzieje się tak, gdy naciskasz określone klawisze jednocześnie lub szybko po sobie, a klawiatura rejestruje naciśnięcie sąsiedniego klawisza, który nigdy nie był naciśnięty. Chociaż nie jest to wielka sprawa w codziennych czynnościach związanych z klawiaturą, może kosztować mecz podczas grania.

Podsumowując, potrzebujesz klawiatury do gier, która ma wysokie przewijanie klawiszy n i funkcje anti-ghosting. Wszystko mniej może spowodować frustrujące sesje grania.

 

 

PODŚWIETLENIE KLAWIATURY

Prawdopodobnie widziałeś te klawiatury do gier z olśniewającymi tęczowymi światłami i efektami wizualnymi. Większość modeli jest wyposażona w jasne podświetlenie. Chociaż światła mogą wydawać się, że wszystkie są na pokaz, jest o wiele więcej, niż tylko przyciąganie wzroku.

Możesz dostosować klawiaturę, aby przypisać określone kolory jasnych części do określonych części klawiatury. Pomoże Ci to śledzić, gdzie znajdują się klawisze i jakie są ich funkcje. Im więcej możesz używać tych świateł jako odniesienia, tym szybciej i dokładniej możesz grać, co robi różnicę.

 

Podsumowanie
Teraz, gdy masz już całą tę wiedzę, możesz wybrać klawiaturę, która będzie idealna dla Ciebie i Twoich potrzeb związanych z grami. W wyborze zawsze mozesz skorzystać z pomocy, której udzieli serwis komputerów Poznań.

Zakup klawiatury do gier nie musi być stresującym zadaniem, mimo że istnieje mnóstwo opcji do wyboru. Kupując klawiaturę specjalnie do gier, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak opóźnienie (jak szybko reaguje klawiatura), rodzaje przełączników (odczucie naciskania klawisza i wydawany przez niego dźwięk) oraz ogólny komfort i wrażenia. Powinieneś również rozważyć wszelkie dodatkowe funkcje, takie jak podświetlenie RGB, sterowanie multimediami lub opcje dostosowywania oprogramowania, które pomogą Ci sprawić, by gra była tak płynna i przyjemna, jak chcesz. Ogólnie rzecz biorąc, większość graczy szuka klawiatur mechanicznych, ponieważ zazwyczaj oferują one więcej funkcji, lepszą jakość wykonania i lepsze wrażenia podczas pisania, więc nasze rekomendacje opierają się bardziej na ofertach mechanicznych.

Przetestowaliśmy ponad 180 klawiatur, a poniżej znajdują się nasze rekomendacje dotyczące najlepszych klawiatur mechanicznych do gier z opcją nie mechaniczną, jeśli to Cię interesuje. Jeśli szukasz klawiatury mechanicznej, która nie jest przeznaczona do gier, zapoznaj się z naszymi zaleceniami dotyczącymi najlepszych klawiatur mechanicznych  lub najlepszych ekonomicznych klawiatur mechanicznych . Alternatywnie, jeśli szukasz klawiatury o ograniczonym budżecie, sprawdź nasze rekomendacje dotyczące najlepszych klawiatur do gier.

 

Najlepsza klawiatura do gier

 

SteelSeries Apex Pro Mini Wireless

Kompaktowe klawiatury są obecnie modne i ma to sens. Kiedy używasz tylko lewej połowy klawiatury, po co zajmować cały pulpit nieporęczną, pełnowymiarową jednostką z klawiaturą numeryczną? W morzu kompaktowych opcji do gier, jedna łatwo wznosi się na szczyt: SteelSeries Apex Pro Mini Wireless . Ta jednostka bezprzewodowa jest kompaktową wersją niezmiennie popularnego SteelSeries Apex Pro i podobnie jak jej poprzednik ma funkcję regulacji odległości przed podróżą, co oznacza, że ​​możesz ustawić czułość naciśnięć klawiszy. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz niemal natychmiastowego punktu aktywacji w grach rywalizacyjnych, czy dłuższej odległości przed podróżą do ogólnego pisania, możesz dostosować każdy klawisz indywidualnie w dość szerokim zakresie, aby najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

Ta klawiatura ma również funkcję umożliwiającą zaprogramowanie dwóch wejść do jednego naciśnięcia klawisza, co jest doskonałą funkcją oszczędzającą czas w konkurencyjnych grach FPS. Jak sama nazwa wskazuje, jest to bezprzewodowa klawiatura, która łączy się z odbiornikiem USB lub maksymalnie trzema urządzeniami za pomocą Bluetooth. Jednak jego żywotność baterii jest dość krótka, trwa tylko 30-40 godzin, ale jest to normalne, biorąc pod uwagę, ile funkcji ma ten mały facet. To powiedziawszy, istnieje również wersja przewodowa, SteelSeries Apex Pro Mini , więc nie musisz się martwić, że umrze w trakcie użytkowania.

 

Najlepsza klawiatura do gier z wyższej średniej półki

 

Logitecha G715


Logitech G715 wyróżnia się spośród wszystkich innych klawiatur z tej listy z bardzo prostego powodu: wygląda inaczej. Zamiast agresywnej czarnej lub szarej kolorystyki, G715 jest matowobiały z liliowymi klawiszami multimedialnymi. Do jego „miękkiej” estetyki dodaje matowy pasek świetlny RGB wokół klawiatury, który pokazuje kolory z bardziej pastelowymi odcieniami i bardzo wygodną podpórkę pod nadgarstek w kształcie chmurki. Chociaż ta jednostka nie ma takiego samego stopnia dostosowania jak klawiatury SteelSeries Apex Pro , jej bardzo niskie opóźnienia i ogólna wydajność w grach są równie fantastyczne.

Niezależnie od tego, czy używasz go w trybie przewodowym z dołączonym kablem USB-A do USB-C, czy bezprzewodowo z odbiornikiem USB, spotkasz się z responsywnym doświadczeniem w grze bez zauważalnego opóźnienia, nawet jeśli grasz w trybie rywalizacji . Możesz dostać to urządzenie z wyborem własnych przełączników GX firmy Logitech w zwykłych ofertach klikalnego niebieskiego, dotykowego brązowego i liniowego czerwonego. Warto wspomnieć, że te przełączniki są trochę szorstkie, ale przy odrobinie smaru można poprawić ich gładkość i dotyk.

 

Najlepsza klawiatura do gier ze średniej półki

 

Corsair K70 RGB TKL

W średniej cenie Corsair K70 RGB TKL to najlepsza klawiatura, jaką możesz kupić. Oprócz wydajności pod maską, K70 RGB TKL oferuje doskonałą jakość wykonania z twardą plastikową obudową, wytrzymałymi nakładkami na klawisze z PBT i ergonomicznymi podstawkami, które otwierają się na boki, dzięki czemu nie zwiniesz ich przypadkowo, jeśli przesuniesz swoją deskę. Jeśli chodzi o wydajność, jego prawie milisekundowe opóźnienie zapewnia bardzo płynne i responsywne wrażenia w grze, szczególnie w połączeniu z lekkimi do naciśnięcia przełącznikami Cherry MX. Możesz dostać tę klawiaturę z klasycznymi przełącznikami Cherry MX Red lub przełącznikami Cherry MX Speed, i niezależnie od tego, na co się zdecydujesz (gra słów zamierzona), znajdziesz bardzo lekki przełącznik z krótką odległością aktywacji, więc naciśnięcie klawisza wydaje się przedłużenie palca.

Jest to część większej linii K70, która obejmuje klawiatury o różnych rozmiarach i nieco innych funkcjach. Chociaż zalecamy tutaj rozmiar TKL, ponieważ jest uważany za optymalny rozmiar do gier, możesz preferować większą płytę, taką jak Corsair K70 RGB MK.2 , która kosztuje trochę więcej, ale zawiera również podpórkę pod nadgarstek. Dodatkowo warto zauważyć, że Corsair to klawiatura przewodowa, więc możesz preferować wspomnianą wcześniej Logitech G715 , jeśli chcesz mieć jednostkę bezprzewodową.

 

Najlepsza budżetowa klawiatura do gier

 

Razer Huntsman Tournament Edition

Razer Huntsman Tournament Edition osiąga niezłą cenę w przystępnej cenie bez uszczerbku dla wydajności . Ta klawiatura jest starszym modelem z flagowej linii Razer Huntsman , dzięki czemu ma wyjątkowo niskie opóźnienia i przełączniki optyczne skupione na grach, które łączą się, zapewniając bardzo płynne i responsywne wrażenia w grze. Przełączniki optyczne Razer mają liniowe wyczucie z bardzo krótką odległością przed skokiem i niewielką siłą aktywacji. Chociaż te przełączniki są doskonałe do grania, podczas rozmowy ze znajomymi może się zdarzyć, że popełnisz więcej literówek.

Ponieważ jednak jest to model budżetowy, brakuje mu kilku dodatkowych funkcji, które można znaleźć w czymś nieco bardziej premium, takim jak wspomniany powyżej Corsair K70 RGB TKL . Na przykład Razer nie ma dedykowanych klawiszy multimedialnych, pokrętła głośności ani ponadprzeciętnej szybkości odpytywania. Tak więc, jeśli nie przeszkadza ci bardziej uproszczony charakter planszy, jest to najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki.

 

Najlepsza tania klawiatura do gier

EVGA Z12

Chociaż EVGA Z12 może być najtańszą testowaną przez nas klawiaturą do gier, z pewnością nie jest najgorsza. To niesamowite, jak dobrze działa ta klawiatura, biorąc pod uwagę, że często trafia do sprzedaży w cenie poniżej 20 USD. Jego opóźnienie jest wystarczająco niskie do okazjonalnej gry, a oprogramowanie towarzyszące pozwala dostosować podświetlenie RGB w strefach, a także zaprogramować makra do dowolnego klawisza. Ponadto po lewej stronie znajduje się kolumna dedykowanych klawiszy makr dla łatwiejszego dostępu.

EVGA wykorzystuje przełączniki z gumową kopułką zamiast przełączników mechanicznych. Te przełączniki są cięższe do naciśnięcia i nie działają tak szybko jak przełączniki mechaniczne, ale są prawie bezgłośne podczas działania, co czyni je doskonałym wyborem dla dzieci lub graczy we wspólnych przestrzeniach, takich jak pokoje w akademiku. Ponadto konstrukcja gumowego przełącznika kopułkowego eliminuje wszelkie odsłonięte ruchome części, więc jeśli masz tendencję do jedzenia i picia przed klawiaturą, nie musisz się martwić, że rozlany płyn i okruchy mogą ją uszkodzić.

 

Najlepsza klawiatura do gier dla entuzjastów

Wooting two HE

Podczas gdy wiele z powyższych klawiatur jest wypełnionych dodatkowymi funkcjami sprzętowymi, takimi jak przejścia USB lub pokrętła głośności, Wooting two HE przenosi klawiatury do gier w innym kierunku. Podobnie jak linia SteelSeries Apex Pro , Wooting two HE wykorzystuje również zastrzeżone przełączniki magnetyczne, które pozwalają kontrolować odległość przed podróżą. Posuwa jednak tę technologię o krok dalej, poszerzając zakres. Możesz ustawić odległość przed podróżą od bardzo czułego 0,1 mm (więc nie oddychaj zbyt mocno, bo aktywujesz klawisz) do twardego dna 4,0 mm (jeśli chcesz ćwiczyć palce).

Dodatkowym plusem jest to, że oprogramowanie towarzyszące ma wersję internetową, więc nie musisz obciążać swojego komputera oprogramowaniem typu bloatware, aby dostosować klawiaturę. Istnieje mnóstwo funkcji oprogramowania do zabawy, w tym nie jedna, ale dwie funkcje z wieloma wejściami, przydatne w szybkich grach, takich jak Valorant i Fortnite, gdzie liczy się każda milisekunda. Co więcej, ta klawiatura ma tryb analogowy, który naśladuje wejścia kontrolera gamepada, co czyni ją doskonałym wyborem, jeśli jesteś także fanem gier wyścigowych lub symulatorów lotu. Należy pamiętać, że ta klawiatura jest sprzedawana w partiach, więc nie jest dostępna w żadnym popularnym sklepie internetowym. Zamiast tego będziesz musiał zamówić klawiaturę w  przedsprzedaży na stronie internetowej Wooting .

 

Godne uwagi wzmianki

Ducky One 3: Ducky One 3 to wszechstronna klawiatura mechaniczna dostępna w różnych kolorach i rozmiarach. Ponadto ma płytkę drukowaną z możliwością wymiany podczas pracy, co oznacza, że ​​możesz umieścić własne, niestandardowe przełączniki. Chociaż jego opóźnienie jest wystarczająco niskie, aby poradzić sobie z szybkimi lub konkurencyjnymi grami, nie jest tak niskie, jak Logitech G715. Zobacz naszą recenzję
Obinslab Anne Pro 2: Obinslab Anne Pro 2 to świetna kompaktowa klawiatura do gier. Jednak jego opóźnienie nie jest tak niskie jak Razer Huntsman Tournament Edition i ma stałe nachylenie, które jest dość wysokie

Najlepsze klawiatury gamingowe 2022. Jako nowoczesny gracz potrzebujesz wszystkich odpowiednich narzędzi, aby odnieść sukces. Jeśli zamierzasz mieć najwyższej klasy system do gier i mysz do gier, potrzebujesz również wysokiej jakości klawiatury do gier, która będzie pasować do Twojego niesamowitego sprzętu do gier.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu