Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Koniec z Kaspersky
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Koniec z Kaspersky

Data dodania: 08-04-2022


Koniec z Kaspersky Lab w Polsce

Kaspersky w Polsce był w ostatnich dniach coraz gorzej odbierany. Problemy nawarstwiały się na tyle, że spółka Kaspersky Lab Polska zakończyła współpracę z rosyjską marką. Wstrzymana została sprzedaż jej oprogramowania, a polski partner rozpoczął proces zmiany nazwy.
Po ponad 20 latach działalności spółka Kaspersky Lab Polska poinformowała o zakończeniu współpracy z firmą Kaspersky, popularnym producentem oprogWspółpraca z rosyjskim dostawcą jest wygaszana i w najbliższych dniach zmianie ulegnie także nazwa spółki Kaspersky Lab Polska.
Na decyzję polskiej spółki miał także wpływ fakt, że w wyniku występowania w jej nazwie słowa „Kaspersky”, firma i jej pracownicy byli atakowani w Polsce po wybuchu wojny

 
kaspersky

Obecnie domena kaspersky.pl przekierowana jest na stronę w domenie globalnej. Jednocześnie dotychczasowi użytkownicy mogą nadal korzystać z polskiego serwisu technicznego, ale pod nowym adresem
Przyczyną oporu odbiorców jest nie tylko niechęć do Rosji, ani skuteczność programu antywirusowego Kaspersky. Po inwazji wojsk rosyjskich w Ukrainie, produkty tej marki automatycznie straciły na jakości. Zaczęły być bowiem postrzegane jako potencjalne zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa.
Negatywne rekomendacje dla tego oprogramowania wydał niemiecki BSI i francuska ANSSI. Amerykańska FCC wprowadziła embargo na zakup i wykorzystywanie programów antywirusowych Kaspersky.ramowania antywirusowego. Polskie przedsiębiorstwo rezygnuje z dalszej dystrybucji rosyjskich aplikacji, co jak łatwo się domyślić ma związek z działaniami wojennymi Rosji na Ukrainie.
Antywirusy i pakiety internet security firmy Kaspersky Lab, choć cieszyły się w Polsce całkiem dużą popularnością, ogłaszają rynkowy koniec, gdyż spółka Kaspersky Lab Polska potwierdziła w mediach społecznościowych, że nie będzie prowadzić interesów z rosyjskim producentem oprogramowania.
W krótkim wpisie czytamy, że polski podmiot nie będzie się zaopatrywał w produkty Kaspersky'ego, choć równocześnie chce się wywiązać ze wszystkich zobowiązań wobec swoich klientów.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu