Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Klawiatura laptopa nie działa ?
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Klawiatura laptopa nie działa ?

Data dodania: 23-11-2022


Klawiatura w Twoim laptopie nie reaguje? Sprawdź dlaczego
 
Klawiatura nie działa
Klawiatura nie działa

Jeśli klawiatura laptopa nie reaguje, może to stanowić pewien problem, zwłaszcza jeśli używasz komputera do pracy. Jeśli nie masz zapasowego laptopa, który możesz podłączyć kablem USB, masz kłopoty. Jak możesz sprawdzić, co jest nie tak z klawiaturą i czy możesz coś zrobić, aby to naprawić?

W tym artykule dowiesz się:

jakie są najczęstsze powody, dla których klawiatura nie reaguje,
jak dowiedzieć się, co jest nie tak,
jak naprawić klawiaturę laptopa.
Klawiatura w Twoim laptopie nie reaguje?
Może się to zdarzyć z wielu powodów. Najczęściej klawiatura przestaje reagować, gdy jest brudna. Cząsteczki kurzu lub okruchy jedzenia mogą utknąć między klawiszami, które nie będą reagować na dotyk. Ekstremalną sytuacją jest wylanie płynu na komputer. I zdarza się to całkiem często, wbrew temu, co mogłoby się wydawać. W rezultacie niektóre elementy laptopa mogą ulec uszkodzeniu.

Czasami powodem, dla którego klawiatura nie działa, jest usterka techniczna. Może to być BIOS lub Windows. Jeśli to drugie, możesz mieć do czynienia z pewnymi wadami sterownika odpowiedzialnego za klawiaturę. Czasami winne są niewłaściwe ustawienia.
Jak mogę sprawdzić, dlaczego klawiatura nie działa?
Aby zdiagnozować problem, należy przyjrzeć się bliżej następującym elementom:

Zacznij od aspektów mechanicznych. Prawdopodobnie Twoja klawiatura nie reaguje lub reaguje z opóźnieniem, gdy pod klawisze dostanie się brud. Odwróć laptopa spodem do góry i delikatnie nim potrząśnij. Cząsteczki mogą wypaść i gotowe. Dobrym pomysłem jest również czyszczenie klawiatury laptopa za pomocą sprężonego powietrza. To dość łatwy sposób na pozbycie się okruchów, które utknęły pod guzikami.

Następną rzeczą jest sprawdzenie laptopa pod kątem usterek technicznych. Najpierw spójrz na BIOS. Uruchom ponownie komputer (jeśli masz szczęście, to wystarczy, aby klawiatura ponownie zareagowała), a gdy system się uruchomi, wejdź do BIOS-u. Zwykle robisz to, naciskając kombinację klawiszy Delete, Escape, F2 lub innych klawiszy funkcyjnych. Jeśli laptop nie reaguje, może być konieczna wymiana klawiatury. Ale jeśli uda ci się wejść do BIOS-u, oznacza to, że jest to usterka systemowa.

Teraz musisz sprawdzić, czy sterowniki, które zainstalowałeś, są poprawne. Otwórz Menedżera urządzeń i rozwiń menu Klawiatura. Uważaj na żółtą ikonę. Ale nawet jeśli go nie widzisz, możesz ponownie zainstalować sterownik. Wystarczy, że usuniesz obecny, a po ponownym uruchomieniu laptopa system ponownie zainstaluje go od nowa. Możesz także upewnić się, że masz najnowszą wersję programu uruchomioną przez dostawcę. Aby być po bezpiecznej stronie, zajrzyj na odpowiednią stronę internetową, aby sprawdzić dostępność aktualizacji.

Problem może być również związany z ustawieniami systemu. W takim przypadku klawiatura prawdopodobnie zareaguje, ale daleko jej do płynnego działania. Sprawdź takie opcje jak częstotliwość powtarzania i opóźnienie, klawisz filtrowania, możesz też spróbować zmienić język lub układ klawiatury.
Na koniec możesz zdemontować laptopa. Jeśli czujesz się kompetentny, możesz sprawdzić połączenie między klawiaturą a płytą główną. W tym celu wyjmij i odłącz klawiaturę. Następnie podłącz go ponownie, upewniając się, że kabel taśmowy jest we właściwej pozycji.
Jeśli to nadal nie pomoże, prawdopodobnie będziesz musiał wymienić klawiaturę .
Wymiana klawiatury w laptopie
Jeśli klawiatura nie działa, należy ją wymienić. Normalnie zacząłbyś od zakupu zamiennika. W naszym sklepie internetowym znajdziesz części przeznaczone do najpopularniejszych notebooków. Wybierając klawiaturę , zwróć uwagę na układ klawiszy, rodzaj zaczepów oraz długość i kształt kabla. Jeśli znasz markę, serię i model swojego laptopa, z łatwością znajdziesz odpowiedni produkt.

Jeśli chcesz wymienić klawiaturę, wykonaj następującą procedurę:

Najpierw odłącz komputer od źródła zasilania, odwróć go spodem do góry i wyjmij baterię.
Następnie wykręć wkręty mocujące klawiaturę.
Obróć laptopa i zaklinuj sekcję zakrywającą śruby. Usuń śruby, gdy je zobaczysz.
Delikatnie podnieś klawiaturę, otwórz blokadę i odłącz kabel.
Włóż zamiennik, powtarzając powyższe kroki w odwrotnej kolejności.
Klawiatura nadal nie reaguje? Znajdź zamiennik w Battery Empire!
Jeśli klawiatura laptopa nie reaguje, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zdiagnozować problem i go rozwiązać. Jeśli nasze wskazówki do niczego Cię nie zaprowadzą, zawsze możesz wymienić klawiaturę – w naszym sklepie i serwisie komputerowym Yeto.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu