Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Jak poprawić wydajność gier na laptopie
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Jak poprawić wydajność gier na laptopie

Data dodania: 16-12-2022


Chcesz poprawić wydajność gier na laptopie? Oto jak poprawić wydajność laptopa i upewnić się, że możesz łatwo uruchamiać gry, które chcesz.


 

Optymalizacja gier FPS
Poprawa wydajności gier


W przypadku komputerów stacjonarnych modernizacja sprzętu jest mozliwa. Użytkownicy laptopów mają ograniczone możliwości aktualizacji.

Co więc możesz zrobić, aby poprawić wydajność laptopa? Jak przyspieszyć laptopa do gier?

Oto 20 sposobów optymalizacji konfiguracji gier na laptopie w systemie Windows. Uporządkowaliśmy je od pierwszej i najłatwiejszej rzeczy, którą powinieneś zrobić, do najbardziej skomplikowanej i kosztownej czynności, więc przeczytaj do końca!
 

1.Gra z podłączoną ładowarką

Najłatwiejsza odpowiedź na pytanie „Jak zwiększyć wydajność laptopa do grania?” polega na podłączeniu go. Niektóre laptopy mają tendencję do ograniczania wydajności lub odmawiania aktywacji oddzielnego procesora graficznego bez podłączonej ładowarki, więc miej oko.

Różnica w wydajności jest ogromna, gdy grasz na zasilaniu bateryjnym, a grasz z podłączoną ładowarką. Wentylatory Twojego laptopa będą działać z maksymalną prędkością, chyba że ustawisz inaczej, a sprzęt Twojego laptopa będzie działał na najwyższych obrotach, zapewniając najlepszą liczbę klatek na sekundę i opóźnienie -darmowa rozgrywka.

 

2. Graj w gry na odpowiedniej powierzchni

Po długim dniu możesz cieszyć się ulubioną grą RPG lub MMO, relaksując się na sofie lub łóżku. Niezależnie od tego, jak wygodne może to być, granie w gry, gdy trzymasz laptopa na miękkiej powierzchni, takiej jak łóżko lub kanapa, może uszkodzić urządzenie.

Po umieszczeniu laptopa na miękkiej powierzchni, takiej jak łóżko, otwory wentylacyjne komputera mogą zostać zablokowane, co prowadzi do gromadzenia się ciepła w urządzeniu, ponieważ ciepło wytwarzane przez sprzęt nie może się wydostać. Co może doprowadzić do przegrzania się laptopa.
Ma to wpływ na wydajność generowaną przez urządzenie, a co ważniejsze, granie w gry na nieregularnej, miękkiej powierzchni może znacznie pogorszyć stan urządzenia na dłuższą metę. Zawsze powinieneś grać w gry na twardej powierzchni, takiej jak stół.

 

3.Dostosuj ustawienia zasilania laptopa do gier

Niewiele urządzeń może cieszyć się lepszym działaniem bez efektywnego zarządzania energią. W przypadku laptopów — urządzeń przeznaczonych do użytku z dala od stałego źródła zasilania — ważne jest zarządzanie energią.

Sprawdź ustawienia zasilania systemu Windows w systemie Windows:

Kliknij Start > Ustawienia (lub WIN + I )
Przejdź do System > Zasilanie i uśpienie > Dodatkowe ustawienia zasilania
Wybierz Wysoka wydajność
Kliknij Zmień ustawienia planu > Zmień zaawansowane ustawienia zasilania
Sprawdź, czy ustawienia mocy są ustawione na optymalny poziom
Pamiętaj, że w przypadku niektórych laptopów do gier ustawienia baterii są zarządzane automatycznie. Niezależnie od systemu, unikaj mniej niż optymalnych ustawień zasilania podczas wyciszania wydajności gier z komputera.

 

4.Przyspiesz wentylatory laptopa, aby uniknąć dławienia cieplnego

Ogrzewanie to istotny problem, który od wieków trapi graczy na laptopach. Chociaż współczesne laptopy są wyposażone w wiele wentylatorów, radiatorów i innych technologii chłodzenia, jeśli nie są prawidłowo skonfigurowane, komputer może nadal nagrzewać się do wyższych temperatur, co odzwierciedla wydajność w grach. Jeśli sytem wentylacji był długo używany warta przemyślenia jest wymiana wentylatorów.
Prostym, ale skutecznym sposobem na obniżenie temperatury podczas grania jest utrzymanie maksymalnej prędkości wentylatora lub włączenie turbodoładowania, jeśli jest to dozwolone. Dzięki temu wentylatory Twojego laptopa osiągają maksymalne obroty na minutę (RPM) i aktywnie chłodzą Twoje urządzenie.

 

5. Zamknij aplikacje działające w tle, aby zwiększyć FPS laptopa

Zakładamy, że korzystasz z systemu Windows 10 lub 11 dla wielu z tych wskazówek. Jeśli nie, możesz ręcznie wprowadzić zmiany w laptopie przed uruchomieniem gry — upewnij się, że wszystkie inne aplikacje są zamknięte przed uruchomieniem gry.

Gdy to zrobisz, spójrz na tacę systemową. Ta część paska zadań systemu Windows zawiera listę aplikacji działających w tle. Kliknij każdą ikonę prawym przyciskiem myszy i zamknij ją, chyba że ma to związek z twoim doświadczeniem w grze. Na przykład pozostaw otwartą aplikację do zarządzania kartami graficznymi.

 

6. Sprawdź szybkość swojej sieci, jeśli grasz w gry online

Wydajność laptopa w grach zależy głównie od sprzętu, sterowników i konfiguracji komputera. Ale jeśli grasz w gry online, szybkość Twojego połączenia internetowego to kolejny element, który należy wziąć pod uwagę.

Opóźnienia są częstą przyczyną problemów z grami online, niezależnie od tego, czy są spowodowane łącznością internetową, czy wolnym połączeniem między laptopem a routerem bezprzewodowym. W większości przypadków Twoja bezprzewodowa karta sieciowa będzie miała najnowsze sterowniki dzięki usłudze Windows Update lub jakimkolwiek aktualizacjom systemowym pobranym przez Twój system operacyjny.
Jeśli po zastosowaniu aktualizacji nie ma żadnych zmian, rozważ przewodowe połączenie Ethernet z routerem. Powinieneś także rozważyć zakup jednego z najlepszych routerów do gier , który umożliwi Twojej sieci priorytetowe traktowanie danych gier w stosunku do innego ruchu. Pomoże Ci to uzyskać najlepszą wydajność gier online, nawet jeśli inni korzystają z Twojej sieci podczas gry.

Używasz laptopa do gier? Jeśli Twój system jest wyposażony w urządzenie sieciowe Killer, można zainstalować program Intel Killer Control Center w celu optymalizacji gier online.

 

7. Wybierz odpowiednie ustawienia zasilania dla swojego GPU

W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych do gier, laptopy są dostarczane z kilkoma różnymi trybami zasilania oddzielnego procesora graficznego. Te tryby zasilania wpływają na wydajność, jaką może zapewnić Twój GPU, oraz na zużycie energii przez Twoją maszynę.

Niewłaściwe ustawienia zasilania karty graficznej mogą znacząco wpłynąć na wydajność FPS, utrudniając w ten sposób wrażenia z gry. Chociaż tryby zasilania dostępne w laptopach różnią się w zależności od marki i modelu, każdy komputer oferuje dwa podstawowe tryby: tryb oszczędzania energii i tryb standardowy.

Podczas grania lub robienia czegokolwiek, co wymaga maksymalnej wydajności komputera, pamiętaj o przełączeniu trybu zasilania karty graficznej na maksymalne ustawienie dostępne w laptopie. Podobnie przełącz tryb zasilania na Oszczędzanie energii, aby oszczędzać baterię podczas oglądania YouTube lub surfowania po Internecie.

 

8. Zmień ustawienia NVIDIA, aby uzyskać maksymalną wydajność

Jeśli twój laptop ma procesor graficzny NVIDIA, powinieneś zmienić jego ustawienia zarządzania energią w panelu sterowania NVIDIA. Czasami może być ustawiony na tryb oszczędzania energii. Otwórz panel sterowania NVIDIA i przełącz go na Preferuj maksymalną wydajność , aby uzyskać najlepszą wydajność FPS z karty graficznej NVIDIA.

Pamiętaj, że jeśli grasz na zasilaniu bateryjnym (niezalecane), powinieneś obniżyć to ustawienie do trybu oszczędzania energii. W przeciwnym razie nie ma powodu, aby grać w trybie oszczędzania energii z podłączoną ładowarką.

 

9. Dostosuj ustawienia tekstur, aby zoptymalizować kartę graficzną laptopa

Jeśli próbowałeś już wszystkiego i nadal chcesz wiedzieć, jak szybciej zoptymalizować laptopa do grania, warto przyjrzeć się ustawieniom sterownika karty graficznej. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli musisz uruchomić określoną grę.

W ustawieniach sterownika karty graficznej znajdziesz główne elementy sterujące teksturami i szczegółami cieniowania, które określą wygląd twoich gier.

Pamięć dostępna dla procesora graficznego laptopa ogranicza dostępne opcje, więc wybierz konfigurację, która oferuje wydajność zamiast wyglądu. Krótko mówiąc, tekstury o wysokiej rozdzielczości zużywają pamięć RAM, wpływając na liczbę klatek na sekundę. Tutaj możesz także nadać poszczególnym grom własne preferencje dotyczące tekstur i cieniowania.
Zastanawiasz się, jak zwiększyć wydajność gier na starszych lub słabszych laptopach? To proste: wystarczy obniżyć tekstury i liczbę klatek na sekundę. Znalezienie optymalnych ustawień wideo dla gier może trochę potrwać. Jednak po ustaleniu kompromisu między wydajnością a jakością przekonasz się, że było warto. Jeśli nie jesteś zadowolony z tego, jak gra wygląda i działa na niskich ustawieniach, być może nadszedł czas na uaktualnienie laptopa.

 

10. Wyłącz Vsync w grach

Vsync to przydatna funkcja, która może zmniejszyć i naprawić rozrywanie ekranu. Jeśli jednak nie masz do czynienia z rozrywaniem ekranu, włączenie Vsync może znacznie ograniczyć maksymalną liczbę klatek na sekundę (FPS) uzyskiwanych podczas grania.

Podstawową funkcją Vsync jest blokowanie liczby klatek na sekundę gry w celu dopasowania do częstotliwości odświeżania ekranu. Jeśli twój wyświetlacz ma częstotliwość 60 herców, a Vsync jest włączony, nigdy nie będziesz w stanie przekroczyć 60 klatek na sekundę podczas grania, nawet jeśli twój sprzęt może generować ponad 100 klatek na sekundę.

To często prowadzi do opóźnień w grze i wprowadzania danych, co może być szkodliwe, jeśli lubisz rywalizować w grach. Tak więc, jako praktyczna zasada, zawsze wyłączaj Vsync, chyba że absolutnie musisz go użyć.

 

11. Utrzymuj swój laptop w czystości i bez kurzu, aby poprawić wydajność gier

Chcesz wiedzieć, jak poprawić wydajność gier na swoim laptopie, ale nie masz umiejętności technicznych? Po prostu go wyczyść, lub zleć e serwisie laptopów Poznań czyszczenie laptopa z wymianą past.

Będziesz cieszyć się lepszą wydajnością swojego laptopa tylko dzięki proaktywnemu podejściu do fizycznej konserwacji. Kurz i brud są wrogami wydajności — to dlatego, że ograniczają przepływ powietrza, przez co komputer się przegrzewa. Gdy temperatura wzrośnie, procesor, GPU i większość innych komponentów zwolni. To nie czyni wydajnej maszyny do gier.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z tym jest usunięcie kurzu. Oczywiście nie jest to łatwe. Twój laptop jest prawdopodobnie zapieczętowany, a jeśli tak nie jest, otwarcie go prawie na pewno unieważni gwarancję. Rozwiązaniem jest zastosowanie określonych technik czyszczenia.

Ale nie tylko otwory wentylacyjne w laptopie muszą być czyste. Jeśli regularnie korzystasz z klawiatury (podstawa gier komputerowych), bardzo ważne jest, aby upewnić się, że nie ma na niej kurzu, jedzenia ani innych substancji, ponieważ mogą one powodować lepkie klawisze. Jeśli o to chodzi, nie chcesz też brudnego ekranu.

Możesz sprawdzić te sztuczki czyszczące, które pomogą Twojemu laptopowi wyglądać jak nowy , jeśli nie masz pewności, jak go wyczyścić.

 

12. Włącz tryb gry systemu Windows

To wskazówka, z której każdy może skorzystać. System Windows 10 i nowsze wersje systemu Windows są wyposażone w aplikację Xbox, która zawiera takie funkcje, jak nagrywanie ekranu, przesyłanie strumieniowe i tryb gry. Optymalizacja laptopa do gier może być tak prosta, jak aktywacja paska gry i trybu gry.

Kliknij Start > Ustawienia (lub WIN+I )
Kliknij Gry > Xbox Game Bar
Przełącz na Wł. OBRAZ
Wybierz tryb gry w lewym okienku
Przełącz na Wł
Blisko do końca
W dowolnym momencie możesz teraz nacisnąć WIN + G , aby wyświetlić panel Xbox. Jeśli pojawi się monit, zaznacz pole Tak, to jest gra .

Po włączeniu trybu gry system Windows będzie uruchamiał gry z optymalnymi ustawieniami. W tym celu system Windows może zamknąć lub zawiesić niektóre zadania w tle.

 

13. Zarządzaj automatycznymi aktualizacjami laptopa do gier

Chcesz wiedzieć, jak przyspieszyć laptopa do grania przez cały czas? Następnie zarządzaj automatycznymi aktualizacjami.

Automatyczne aktualizacje mogą być dużym problemem. Na przykład usługa Windows Update może pobierać aktualizacje w tle przed okresowym przypominaniem o konieczności zainstalowania aktualizacji. Nie tylko pobranie aktualizacji i pozostawienie jej odinstalowanej może wpłynąć na wydajność, ale także przypomnienia.
Niestety, nie można trwale wyłączyć aktualizacji systemu Windows, więc masz następujące opcje:

Trzymaj komputer w trybie offline.
Instaluj aktualizacje, gdy tylko pojawi się monit (kiedy nie grasz).
Od aktualizacji z maja 2019 (wersja 1903) można blokować aktualizacje na 35 dni.
Jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie całkowicie odłączyć się od Internetu, jeśli używasz laptopa do gier, więc zainstalowanie tych aktualizacji tak szybko, jak to możliwe, jest najlepszą odpowiedzią.

 

14. Spraw, aby Twoje gry działały lepiej, aktualizując Steam

Czy nadal masz problemy z graniem w gry na swoim laptopie? Czy nadal chcesz wiedzieć, jak poprawić działanie swoich gier na komputerze? Następnie powinieneś zaktualizować Steam.

Cyfrowe systemy dostarczania, takie jak Steam, również wypychają aktualizacje. Istnieje również szansa, że ​​druga gra pobierze aktualizacje w tle, gdy już w coś grasz.

Uniknąć tego:

Otwórz Steama
Przejdź do Steam > Ustawienia
Na karcie Pobieranie wyczyść pole wyboru Zezwalaj na pobieranie podczas gry
Kliknij OK , aby potwierdzić.
Możesz także zarządzać regułami aktualizacji dla poszczególnych gier.
Kliknij prawym przyciskiem myszy grę w swojej bibliotece Steam
Wybierz Właściwości > Aktualizacje
Ustaw preferowane opcje automatycznych aktualizacji i pobierania w tle
W przypadku aktualizacji automatycznych możesz wybrać opcje Zawsze aktualizuj tę grę , Aktualizuj tę grę tylko wtedy, gdy ją uruchamiam i Wysoki priorytet .

Możesz wybrać jedno z trzech ustawień pobierania w tle: Wstrzymaj pobieranie w tle podczas gry , Zawsze zezwalaj na pobieranie w tle i Nigdy nie zezwalaj na pobieranie w tle .

Dalsze wskazówki dotyczące zarządzania pobieraniem Steam mogą również potencjalnie poprawić wydajność grania na laptopie.

 

15. Zoptymalizuj laptopa do gier dzięki zaktualizowanym sterownikom

Chcesz naprawdę wiedzieć, jak sprawić, by gry działały lepiej na laptopie? Wszystko zależy od sterowników.

Jeśli nie masz pewności, jak zoptymalizować laptopa do gier, jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest aktualizacja sterowników urządzenia. Na szczęście jest to zwykle prosty proces, zwykle występujący automatycznie podczas standardowych aktualizacji systemu operacyjnego. Ale jeśli sterowniki Twojego sprzętu nie aktualizują się automatycznie, wypróbuj te bezpłatne aktualizatory sterowników dla systemu Windows , aby optymalizować swój laptop do gier.
Jednak jeśli chodzi o sterowniki graficzne, możesz potrzebować bardziej praktycznego podejścia. Podczas gdy grafika Intela — w dużej mierze nieodpowiednia do gier typu hardcore — będzie korzystała ze zaktualizowanych sterowników za pośrednictwem aktualizacji systemu Windows, Twój zewnętrzny dostawca grafiki nie oferuje takiej opcji.

Zamiast tego upewnij się, że oprogramowanie do zarządzania GPU (takie jak Nvidia GeForce Experience lub AMD Gaming Evolved) jest ustawione na automatyczną aktualizację. Jeśli nie używasz żadnego oprogramowania do zarządzania GPU, powinieneś ręcznie zaktualizować sterowniki GPU, aby uzyskać maksymalną wydajność. Pamiętaj też o aktualizowaniu sterowników kontrolera i dźwięku.


16. Zoptymalizuj laptopa do gier, aktualizując DirectX

DirectX to zbiór narzędzi programowych, które ułatwiają grafikę w grze wideo. W rzeczywistości na przestrzeni lat wydano różne iteracje DirectX, umożliwiając grom wykorzystanie mocy najnowszego sprzętu.

Wprowadzony na rynek w 2020 r. DirectX 12 Ultimate to najnowsza wersja, którą znajdziesz fabrycznie zainstalowaną na laptopie z systemem Windows. Zapewnia wspólną bibliotekę dla systemów Windows i Xbox Series X|S.

Aby sprawdzić aktualną wersję DirectX:

Naciśnij WIN + R , aby otworzyć okno dialogowe Uruchom
Wpisz dxdiag
Poczekaj na załadowanie narzędzia diagnostycznego DirectX (DXDiag).
Aby zaktualizować DirectX:

Przejdź do Start > Ustawienia (lub WIN + I )
Kliknij Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update
Kliknij Sprawdź aktualizacje
Oprócz aktualnych sterowników graficznych warto upewnić się, że sterowniki audio są odpowiednie do gier. W DxDiag możesz sprawdzić stan swojego sterownika audio w zakładce Dźwięk . Należy również zauważyć, że tutaj podsumowano sterowniki urządzeń wejściowych.

 

17. Ustaw koligację procesów, aby wykorzystać wszystkie rdzenie procesora

Czasami z powodu błędów gra wideo lub aplikacja może nie być w stanie wykorzystać wszystkich rdzeni procesora. Tak więc nawet przy 8 rdzeniach i 16 wątkach nadal możesz uzyskać dwurdzeniową wydajność w grach lub aplikacjach intensywnie korzystających z procesora. Jest prosty sposób, aby to naprawić.

Najpierw uruchom grę, co do której podejrzewasz, że jest ofiarą tego problemu, a następnie uruchom Menedżera zadań systemu Windows. W Menedżerze zadań systemu Windows znajdź proces gry i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wybrać opcję Przejdź do szczegółów > Ustaw powinowactwo > Wybierz wszystkie dostępne rdzenie . Spowoduje to ustawienie gry wideo lub dowolnej innej aplikacji na wykorzystanie wszystkich rdzeni procesora.

Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem dotyczącym korzystania z Menedżera zadań systemu Windows , aby w pełni go wykorzystać.

 

18. Zdobądź podkładkę pod laptopa, aby uzyskać maksymalne chłodzenie i rozpraszanie ciepła

Podkładki chłodzące do laptopa to prawdopodobnie najlepsze akcesoria komputerowe, jakie możesz kupić jako gracz na laptopa. Są tanie i skuteczne w swoim zadaniu, czyli chłodzeniu laptopa.

Co więcej, dodatkowe wentylatory, pochylona elewacja i perforowana podłoga pomagają w wentylacji i odprowadzaniu ciepła z laptopa znacznie bardziej, niż myślisz. Zdecydowanie powinieneś rozważyć jego zakup, jeśli Twoje urządzenie dotyka wysokich temperatur podczas grania lub wykonywania zadań wymagających dużej ilości zasobów.

 

19. Przetaktuj kartę graficzną laptopa, aby zoptymalizować grę

Chcesz wiedzieć, jak zwiększyć wydajność grafiki na swoim laptopie? Najlepszym sposobem jest overclocking.

Choć ryzykowne dla początkujących, przetaktowywanie może wymusić dodatkową wydajność karty graficznej. Narzędzia są dostępne zarówno dla procesorów graficznych AMD, jak i Nvidii, więc nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem czegoś odpowiedniego. Pamietaj jednak, ze niewłaściwe postępowanie może doprowadzić Cię do konieczności naprawy karty graficznej.

Główne problemy dotyczą prądu i ciepła. Przetaktowywanie zużywa więcej energii elektrycznej, więc musisz odpowiednio dostosować ustawienia zasilania komputera (patrz poniżej). Ale przetaktowywanie zwiększa również temperaturę GPU.

Zwykle jest to obsługiwane przez wbudowany system chłodzenia laptopa. Należy regularnie czyścić radiatory i wentylatory, jak opisano w punkcie 2. Jeśli nie, komputer wyłączy się automatycznie — ze względów bezpieczeństwa — gdy zrobi się zbyt gorąco.
Szukasz narzędzia do przetaktowywania swojej karty graficznej? Najpopularniejszy obecnie jest MSI Afterburner , który jest odpowiedni dla kart graficznych Nvidia i AMD.

Możesz cieszyć się dobrymi wynikami podczas przetaktowywania, ale musisz to robić ostrożnie. Nasz przewodnik dotyczący bezpiecznego przetaktowywania GPU powinien tutaj pomóc.

 

20. Zmodernizuj swój laptop, aby zwiększyć wydajność gier

Instalowanie nowego sprzętu to kluczowy sposób na przyspieszenie laptopa do gier. Ale co możesz ulepszyć?

Laptopy są znane z tego, że nie można ich aktualizować. Niemniej jednak istnieją trzy komponenty, które można zaktualizować w większości laptopów do gier.

Wymiana RAM : zwiększenie ilości i szybkości pamięci może mieć ogromny wpływ
Pamięć masowa : przejście na szybki dysk półprzewodnikowy (SSD) SATA lub NVMe znacznie poprawi wydajność gry
Wymiana baterii : baterie nie są w stanie zapewnić działania gier przez jakikolwiek czas przy włączonych pełnych ustawieniach
Co więcej, jeśli potrzebujesz niedrogiego uaktualnienia, dlaczego nie poprawić wydajności gier osobistych za pomocą zewnętrznej klawiatury i myszy zaprojektowanych do optymalnego grania? A jeśli wbudowany monitor laptopa jest za mały, możesz podłączyć do laptopa wiele monitorów, aby uzyskać najwyższą jakość gier.
Jeśli nie masz pewności, jak zaktualizować pamięć RAM laptopa do gier, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku dotyczącym rozbudowy pamięci RAM laptopa, aby rozpocząć.

Teraz już wiesz, jak poprawić wydajność laptopa w grach
Kto by pomyślał, że możesz zrobić tak wiele, aby poprawić wydajność gier na laptopie? Chociaż większość z nich dotyczy wyłącznie laptopów z systemem Windows, niektórych wskazówek można również użyć w systemach macOS i Linux.

W przypadku komputerów stacjonarnych modernizacja sprzętu może mieć ogromny wpływ na gry; jako użytkownik laptopa jesteś ograniczony. W większości laptopów nie można wymienić karty graficznej ani procesora. Właśnie dlatego te 20 wskazówek jest tak ważnych dla poprawy wydajności w grach.

Jeśli to nie wystarczy, spróbuj przesyłać strumieniowo gry z serwera gier w chmurze.


 

Twój wysokiej jakości laptop do gier nigdy nie osiągnie wydajności komputera stacjonarnego do gier o podobnej cenie. Ale to nie znaczy, że nie możesz grać w najnowsze gry. Zamiast tego wywiera na ciebie dodatkową presję, aby upewnić się, że twój laptop jest zoptymalizowany do gier.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu