Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Jak korzystać z Midjourney
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Jak korzystać z Midjourney

Data dodania: 21-02-2023


Jak używać Midjourney do tworzenia grafiki AI

Midjourney ułatwia udział w rozwoju sztuki generowanej przez sztuczną inteligencję. Pokażemy Ci, jak z niego korzystać.
Sztuka sztucznej inteligencji staje się coraz bardziej zaawansowana, a część tego obejmuje coraz większą dostępność. Midjourney jest jednym z takich przykładów. To narzędzie generuje obrazy na podstawie podpowiedzi tekstowych dzięki sile sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

 
Jak korzystać z Midjourney
Jak korzystać z Midjourney


Jest to podobne do innych generatorów grafiki AI, takich jak DALL-E OpenAI. Kiedy już naprawdę wiesz, jak korzystać z Midjourney, nie będziesz miał problemów z tworzeniem naprawdę wyjątkowych dzieł sztuki.

Jak uzyskać dostęp do Midjourney

Uzyskanie dostępu do Midjourney jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku wielu innych programów AI, takich jak ChatGPT. Nie ma programu do zainstalowania ani skomplikowanych bibliotek do skonfigurowania, a jeśli masz już konto Discord, nie musisz nawet się rejestrować.

Wynika to z faktu, że dostęp do Midjourney jest całkowicie możliwy za pośrednictwem Discord. Discord to bezpłatna internetowa usługa czatu tekstowego i głosowego, która pozwala setkom, a nawet tysiącom użytkowników spotykać się i rozmawiać.
Jeśli nie znasz Discorda, nie martw się, możesz szybko nauczyć się, jak zacząć korzystać z Discorda .

 
Korzystanie z Midjourney


Gdy już zapoznasz się z Discordem, wszystko, co musisz zrobić, to dołączyć do serwera Midjourney Discord. Możesz to zrobić, korzystając z tego linku z zaproszeniem na Discord lub przechodząc do przycisku Dołącz do wersji beta na stronie Midjourney .

Jak korzystać z Midjourney

Tak po prostu masz teraz dostęp do Midjourney. Ale co właściwie możesz z tym zrobić? Korzystanie z Midjourney jest dość prostym procesem, ale jeśli jesteś nowy w Discord lub po prostu odwiedzasz serwer po raz pierwszy, może to być trochę przytłaczające.
Będziesz chciał zacząć od udania się do jednego z pokoi pod nagłówkami sekcji Nowicjusze . Zostaną one nazwane nowicjuszami , po których nastąpi numer. Nie ma żadnej różnicy między tymi pokojami, więc możesz korzystać z dowolnego.

Gdy znajdziesz się w odpowiednim pokoju, możesz zacząć. Aby Midjourney wygenerował obraz, musisz uruchomić polecenie Discord. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać /imagine , a następnie opis tekstowy tego, co chcesz wygenerować w Midjourney.

Istnieje mnóstwo pomysłów na grafiki AI, które warto wypróbować , na przykład wpisanie „/ wyobraź sobie nocne niebo pełne fajerwerków” spowoduje, że Midjourney zacznie generować dokładnie to.

 
Midjourney poradnik


Bot Midjourney zajmuje trochę czasu, aby podać wyniki i wygeneruje cztery różne obrazy na podstawie Twojego monitu.

Kiedy korzystasz z Midjourney po raz pierwszy, rozpoczniesz bezpłatny okres próbny z usługą, która wystarcza na około 25 generacji obrazów. Po tym będziesz mógł korzystać z Midjourney tylko wtedy, gdy zarejestrujesz konto premium. Możesz sprawdzić, jak daleko jesteś w okresie próbnym, używając polecenia /info na serwerze Midjourney Discord.
Jak najlepiej wykorzystać Midjourney
Jeśli chodzi o użycie Midjourney w celu uzyskania jakiegokolwiek wyniku, to naprawdę wszystko. Ale generowanie grafiki AI nie jest tak proste, jak po prostu wpisanie tego, co chcesz, a bot sztuki czyta w twoich myślach. Zamiast tego istnieje wiele sposobów, aby uzyskać dokładnie to, czego szukasz w Midjourney.

 
Co zrobić z Midjourney


Pierwszą i najłatwiejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to użyć przycisków pod wygenerowanym obrazem, aby poprowadzić sztuczną inteligencję w kierunku tego, czego chcesz. Przyciski oznaczone U służą do przeskalowania odpowiedniego obrazu, przy czym U1 skaluje w górę pierwszy obraz, U2 drugi i tak dalej. Kliknięcie dowolnej z tych opcji zwiększy rozdzielczość obrazu, co jest świetne, gdy Midjourney generuje piękne dzieło sztuki, które chcesz nadać wyższej jakości.

Poniżej znajdują się przyciski oznaczone V , które odpowiadają obrazom w siatce w taki sam sposób, jak przyciski U. Te przyciski tworzą wariacje wybranego obrazu, które są podobne pod względem ogólnej struktury i stylu. To jest to, co chcesz wybrać, gdy Midjourney tworzy obraz, który jest zbliżony do tego, czego chcesz, ale nie do końca prawidłowy.
Wreszcie, istnieje również przycisk powtórzenia , który powtórzy ten sam monit, ale wygeneruje zupełnie nowe wyniki. Możesz powtarzać ten proces tyle razy, ile chcesz, i jest to dobry sposób na zawężenie tego, co chcesz, gdy jesteś już blisko. Oczywiście zawsze możesz wypróbować jeden z najlepszych darmowych generatorów tekstu do grafiki AI, aby zamiast tego utworzyć obraz z tego, co wpisujesz.

 
Poznaj Midjourney


Podobnie jak w przypadku całej sztucznej inteligencji, kluczem do uzyskania dobrych wyników jest nauczenie się pisania najskuteczniejszych podpowiedzi. Jeśli próbujesz dowiedzieć się, jak zmusić Midjourney do wygenerowania najlepszej możliwej grafiki AI, to chcesz się upewnić, że przekazujesz mu właściwe informacje.

Możesz powiedzieć Midjourney, aby używał określonych stylów graficznych, kolorów lub motywów w swoim monicie. Wydaje się, że Midjourney najlepiej reaguje, jeśli oddzielisz te szczegóły przecinkami, więc jeśli szukasz na przykład określonego stylu graficznego, możesz wpisać „/wyobraź sobie nocne niebo pełne fajerwerków, hiperrealistyczne”, aby uzyskać bardziej realistyczną grafikę AI z Midjourney.

 
Midjourney poradnikOstatnią rzeczą, którą możesz zrobić, aby uzyskać lepsze wyniki z Midjourney, jest uwzględnienie parametrów w monicie. Midjourney obsługuje szeroką gamę różnych opcji parametrów, których można użyć do dostosowania wydajności grafiki AI.
Na przykład, jeśli chcesz uzyskać obraz o określonym rozmiarze, możesz użyć parametru aspektu. Midjourney domyślnie generuje swoje obrazy jako kwadraty, co nie jest idealne, jeśli planujesz użyć grafiki AI Midjourney jako tła pulpitu. Parametr proporcji umożliwia Midjourney generowanie grafiki, która pasuje do rozdzielczości twojego komputera.

 

Możesz dowiedzieć się więcej o tych parametrach w oficjalnej dokumentacji Midjourney .


Grafika generowana przez sztuczną inteligencję zmienia zasady gry
Jak widać, rozpoczęcie pracy z Midjourney nie jest tak trudnym procesem, jak mogłoby się początkowo wydawać. Pod koniec dnia jest to całkiem łatwy i zabawny sposób, aby zobaczyć, jak daleko rozwinęła się sztuczna inteligencja na przestrzeni lat. Więc spróbuj i zobacz, co możesz stworzyć.


 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu