Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Gdy laptop się grzeje
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy.

Gdy laptop się grzeje

Data dodania: 23-11-2022


Gorący laptop wyłącza się

 
Laptop się przegrzewa
Laptop się grzeje

Twój laptop przegrzewa się zbyt szybko? Zobacz, co możesz zrobić, aby utrzymać temperaturę pod kontrolą!
Twój laptop nagle umiera lub jest tak głośny, że może obudzić sąsiadów? Przyczyną tego może być przegrzanie. Jeśli chcesz wiedzieć, jak ochłodzić laptopa, przeczytaj poniższy artykuł. Miłej lektury!

W tym artykule dowiesz się:


dlaczego laptop się grzeje,
jakie są objawy przegrzania,
jak sprawdzić temperaturę swojego urządzenia,
co zrobić, aby kontrolować temperaturę.
Dlaczego laptopy się przegrzewają?

Istnieje wiele powodów, dla których laptop się nagrzewa. Dzieje się tak zwykle z powodu:


zbyt duże obciążenie procesora – może tak być w przypadku uruchamiania zbyt wielu programów na raz. Dobrze jest zobaczyć, które procesy zużywają najwięcej energii. Możesz użyć specjalnego oprogramowania do optymalizacji – usunie niepotrzebne pliki i pomoże zarządzać aplikacjami działającymi w tle.
osadzanie się kurzu na wentylatorach – na przewodach wentylatora gromadzi się kurz, który blokuje przepływ powietrza i zatrzymuje ciepło wewnątrz. 
zaschnięta pasta termoprzewodząca lub jej niewystarczająca ilość – ta plastyczna pasta przewodzi ciepło. Nakłada się go na te elementy płyty głównej, które mają tendencję do nagrzewania się, czyli procesor i kartę graficzną. Po pewnym czasie może się on wyczerpywać, dlatego warto co jakiś czas go uzupełniać.
zbyt wysoka temperatura  – unikaj używania laptopa w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych. Pamiętaj, że wysoka temperatura otoczenia może również spowodować przegrzanie laptopa.
niewłaściwe użytkowanie  – laptopa najlepiej używać na twardym, równym podłożu. Używanie laptopa na miękkiej lub nieprzewodzącej powierzchni (np. na łóżku) może zablokować otwory wentylacyjne, co zakłóci przepływ powietrza.
problemy z baterią – wadliwa lub uszkodzona bateria może spowodować przegrzanie.
Jak sprawdzić temperaturę procesora i skąd wiadomo, że laptop jest za gorący?
Sprawdzanie temperatury procesora może pomóc w monitorowaniu wydajności laptopa i utrzymaniu jej na zadowalającym poziomie. Optymalna temperatura procesora zwykle mieści się w zakresie od 70 do 90 ℃ (chociaż warto wiedzieć, że ta wartość może się różnić w zależności od modelu, typów komponentów lub konfiguracji). Niektóre laptopy są dostarczane z obudową, która wyświetla takie informacje w czasie rzeczywistym. W przeciwnym razie będziesz musiał użyć specjalnego oprogramowania do sprawdzenia temperatury procesora i karty graficznej. Potrzebne szczegóły można również znaleźć w systemie BIOS.

Jakie są objawy przegrzania? Uważaj na nie – oto, co się dzieje, gdy Twój laptop się nagrzewa:


system zwalnia,
obserwujesz spadek wydajności i spadki FPS w grach,
system nieoczekiwanie się zawiesza,
laptop nagle się wyłącza lub system się resetuje,
wysoka temperatura obudowy,
wentylator pracuje cały czas.
Jak obniżyć temperaturę naszego laptopa?
Sposób korzystania z urządzenia wpływa na długość jego życia i funkcjonalność jego elementów. Jeśli niewłaściwie obchodzisz się z laptopem, może on się przegrzać, więc musisz zrobić wszystko, aby tego uniknąć.

Co możesz zrobić, gdy laptop się przegrzewa? Oto kilka przydatnych wskazówek, jak obniżyć temperaturę:


Użyj sprężonego powietrza do czyszczenia wnętrza laptopa . Warto raz na jakiś czas rozebrać urządzenie i wyczyścić wnętrze, wentylator oraz otwory wentylacyjne, które pełnią funkcję wylotów gorącego powietrza.
Wymień pastę termoprzewodzącą . Usuń wszystkie pozostałości starej pasty i delikatnie nałóż nową.
Zdobądź podkładkę chłodzącą . To specjalna „mata”, którą umieszczasz pod laptopem – jest wyposażona w zestaw wentylatorów, które schładzają urządzenie od spodu.
Kup specjalną podstawkę, jeśli chcesz korzystać z laptopa leżąc w łóżku . Uniemożliwi to trzymanie laptopa na kolanach (wbrew temu, co sugeruje nazwa urządzenia, nie jest to najlepszy pomysł). Zamiast tego będziesz mógł postawić go na twardej powierzchni, która zapewni odpowiedni przepływ powietrza.
Pamiętaj, aby wyłączać laptopa, gdy nie planujesz go używać przez jakiś czas.
Zoptymalizuj swoją pracę i zarządzaj procesami działającymi w tle . Sprawdź, które z nich zużywają najwięcej mocy obliczeniowej i upewnij się, że zostawiasz tylko te, które są absolutnie niezbędne. Usuń niepotrzebne pliki, które są zalegające na dysku.
Zawsze, gdy korzystasz z wielu programów, upewnij się, że laptop jest podłączony do źródła zasilania .
Jeśli jesteś graczem, od czasu do czasu pozwól swojemu urządzeniu „odpocząć” . Spędzanie długich godzin zanurzonych w ulubionej rozrywce zza ekranu oznacza, że ​​Twoje urządzenie jest zmuszone do pracy na najwyższych obrotach.
Upewnij się, że twój laptop ma dobrą baterię .

Streszczenie

Istnieje możliwość obniżenia temperatury urządzenia. Masz kilka opcji do wypróbowania. Ale pamiętaj – często lepiej zapobiegać niż leczyć. Niestety problemy związane z przegrzewaniem się mogą wiązać się z wizytą w serwisie w celu uzyskania fachowej porady. Dlatego ważne jest, aby używać laptopa prawidłowo, dopóki jest dobry. A gdy zajdzie konieczność wymiany baterii lub zdobycia nowej ładowarki, w Yeto znajdziesz odpowiedni produkt . Skorzystaj z naszej wyszukiwarki lub skontaktuj się z naszymi ekspertami – chętnie pomożemy w doborze odpowiednich komponentów!
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu