Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Porady komputerowe » Czym jest przetwarzanie w chmurze ?
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy po uzgodnieniu tel.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy po informacji telefonicznej

Czym jest przetwarzanie w chmurze ?

Data dodania: 03-11-2022


Czym jest przetwarzanie w chmurze?
 
Przetwarzanie w chmurze
Przetwarzanie w chmurze

O cloud computingu słyszymy codziennie, ale co to jest i jak działa? Nasz przewodnik wyjaśnia termin oraz funkcje, korzyści i zagrożenia bezpieczeństwa.
Jeśli czujesz się trochę pochmurnie z powodu chmury, wiedza o jednym fakcie powinna oczyścić powietrze. „Chmura” to w rzeczywistości sieć zdalnych serwerów (komputerów do przechowywania, przetwarzania i dystrybucji danych), w których przechowywane są informacje i pliki. 

Po zarejestrowaniu się w usłudze w chmurze możesz przesłać swoje informacje i pliki do ogromnej pojemności usługi i pobrać je ponownie, gdziekolwiek jesteś.

Z chmury korzystamy na co dzień, często nawet o tym nie wiedząc. Na przykład usługi poczty e-mail działają ze zdalnych serwerów, a nasze wiadomości e-mail są przechowywane na ich serwerach, aby zapewnić nam dostęp do nich z dowolnego urządzenia.

Maksymalne wykorzystanie chmury obliczeniowej
Komputery osobiste i inne urządzenia połączone z Internetem mają ograniczoną przestrzeń dyskową. Korzystanie z bezpłatnej lub płatnej usługi przechowywania w chmurze może uwolnić Cię od przechowywania informacji na ich dyskach twardych i zapewnić dostęp do nich z dowolnego urządzenia, które ma połączenie z Internetem. Niektóre powszechnie używane usługi przechowywania w chmurze obejmują

•  Dropbox umożliwia przechowywanie dokumentów, obrazów, filmów i innych danych w chmurze. Dostajesz dwa gigabajty przestrzeni dyskowej z bezpłatnym kontem i możesz zapłacić za więcej miejsca, jeśli go potrzebujesz.

•  Dysk Google to jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji w chmurze. Dysk zapewnia 15 gigabajtów przestrzeni dyskowej za darmo, a w razie potrzeby możesz kupić więcej miejsca.

•  Apple iCloud jest dla Ciebie, jeśli korzystasz z komputera Apple, iPhone'a lub innego urządzenia Apple. Dostajesz pięć gigabajtów darmowej przestrzeni dyskowej i możesz kupić więcej, jeśli i kiedy tego potrzebujesz.  

Ale przechowywanie to nie wszystko, do czego nadaje się przetwarzanie w chmurze. Z oprogramowaniem w chmurze możesz zrobić prawie wszystko, w tym przetwarzanie tekstu, księgowość, projektowanie, rysowanie i wiele więcej. Gdy skończysz, możesz zapisać go w chmurze lub pobrać na swój komputer osobisty.


Czy to bezpieczne?
Pomimo wielu korzyści, korzystanie z usługi, do której mogą uzyskać dostęp miliony innych osób, zawsze wiąże się z ryzykiem. Wystarczy spojrzeć na włamanie na konta Apple iCloud celebrytów, aby zobaczyć, dlaczego.

Ale kluczem do chmury jest sprytne podejście do tego, jak z niej korzystać. To bezpieczny i wygodny sposób przechowywania niewrażliwych informacji. Po prostu przechowuj prywatne i poufne materiały, takie jak dane bankowe i hasła (lub bezczelne zdjęcia), w miejscu, do którego hakerzy nie mają dostępu – w trybie offline.

Oto, co powinieneś wiedzieć w skrócie o przetwarzaniu w chmurze:
Czym jest przetwarzanie w chmurze? Przetwarzanie w chmurze to dostarczanie usług obliczeniowych, takich jak aplikacje i oprogramowanie internetowe, za pośrednictwem Internetu.

Dlaczego nazywa się to „chmurą”? W powijakach Internet był zazwyczaj przedstawiany schematycznie jako chmura. Ta praktyka wprowadziła popularne obecnie terminy, takie jak „przechowywanie w chmurze”.

Jak działa przetwarzanie w chmurze? Przetwarzanie w chmurze działa poprzez zdalne wykonywanie głównej czynności obliczeniowej, poprawiając w ten sposób bezpieczeństwo i udostępniając systemy z dowolnego miejsca.

Kto korzysta z usług w chmurze? Większość ludzi korzysta na co dzień z usług w chmurze, aby wysyłać e-maile, przechowywać pliki, udostępniać zdjęcia, przesyłać strumieniowo filmy i nie tylko.

Jakie są korzyści z przetwarzania w chmurze dla firm? Korzyści z przetwarzania w chmurze dla firm obejmują dostęp z dowolnego miejsca, natychmiastową skalowalność, minimalne koszty początkowe i zwiększone bezpieczeństwo danych.

Dlaczego przenieść się do chmury? Zalety przejścia do chmury to łatwość obsługi, zwiększona wydajność, elastyczny dostęp i praktycznie nieskończona pojemność.

Jak bezpieczna jest chmura? Przetwarzanie w chmurze jest generalnie bezpieczniejsze niż przechowywanie danych na miejscu, ponieważ dostawcy usług w chmurze mogą ściślej kontrolować dostęp do danych.

Jakie są rodzaje przetwarzania w chmurze? Typy przetwarzania w chmurze to infrastruktura jako usługa (IaaS), oprogramowanie jako usługa (SaaS) i platforma jako usługa (PaaS).

Jakie są typowe biznesowe zastosowania przetwarzania w chmurze? Typowe zastosowania biznesowe obejmują rekrutację, zarządzanie projektami, płace, zarządzanie wydatkami, zarządzanie relacjami z klientami (CRM) i oprogramowanie do wirtualnych spotkań.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady komputerowe
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu