Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Blog IT » Aktualizacja Windows 11 build 25247
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 10.30 do 19.30.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepu(PRZERWA URLOPOWA OD 30 do 3 lutego )Zgłoszenia napraw domowych codziennie 8.00 - 20.00. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 10.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu

Aktualizacja Windows 11 build 25247

Data dodania: 19-11-2022


Nowa aktualizacja Windows 11 build 25247
 
Aktualizacja Windows 11 build 25247


Najnowsza kompilacja podglądu systemu Windows 11 wreszcie umożliwia wyszukiwanie skopiowanego tekstu
Windows 11 build 25247 jest teraz dostępny w kanale deweloperskim z nową funkcją wyszukiwania oraz możliwością dodawania sekund do zegara paska zadań.
Microsoft zamyka tydzień nową kompilacją dla niejawnych testerów systemu Windows zarejestrowanych w kanale deweloperskim i jest dość duża. Po dwóch tygodniach bez nowej kompilacji, Windows 11 kompilacja 25427 jest teraz wdrażana i zawiera wiele ulepszeń, w tym kilka, które pojawiły się jako pierwsze na kanałach Beta i Release Preview. Jednak niektóre rzeczy są zupełnie nowe.

Zaczynając od tego, co jest zupełnie nowe, ta kompilacja zawiera nowy sposób wyszukiwania. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, sugerowane akcje to monity wyświetlane podczas kopiowania tekstu, a obecna implementacja ma opcje dzwonienia pod numer telefonu przy użyciu aplikacji Teams lub dodawania wydarzenia do kalendarza programu Outlook podczas kopiowania daty. Najnowszy dodatek umożliwia wyszukiwanie skopiowanego tekstu. Jednak wyszukiwanie zostanie przeprowadzone w Microsoft Edge, co może sprawić, że ta funkcja będzie mniej przydatna dla niektórych użytkowników. Podobnie jak inne sugerowane działania, ta jest początkowo dostępna tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych.
Kolejnym zupełnie nowym dodatkiem w tej kompilacji jest menu Start. Teraz sekcja Polecane zacznie pokazywać rzeczywiste polecane treści, w szczególności strony internetowe. Firma Microsoft rozpocznie promowanie popularnych witryn internetowych w Twoim regionie, dzięki czemu będziesz mieć do nich szybki dostęp z menu Start. Tylko nieliczni Insiderzy zobaczą to początkowo i będą mogli całkowicie wyłączyć rekomendacje, jeśli nie będą zainteresowani.
Microsoft odpowiada również na opinie użytkowników i dodaje możliwość przeglądania sekund na zegarze w prawym dolnym rogu paska zadań. Dostępnych było kilka narzędzi do dodawania sekund do zegara w systemie Windows 11, co sugeruje, że była to funkcja, której brakowało wielu użytkownikom, więc dobrze, że Microsoft się tym zajmuje.
Inne dodatki w tej kompilacji były już widoczne w innych kanałach Windows Insider. Pierwszą z tych aktualizacji jest możliwość korzystania z Windows Studio Effects bezpośrednio w panelu Szybkie ustawienia. Efekty Windows Studio to oparte na sztucznej inteligencji efekty do rozmów wideo, które mogą rozmyć tło, usunąć szum tła i nie tylko. Wcześniej trzeba było otworzyć aplikację Ustawienia, aby z nich korzystać, ale teraz możesz uzyskać do nich szybszy dostęp. Efekty Windows Studio są dostępne tylko na urządzeniach z NPU, co oznacza, że ​​potrzebujesz procesora opartego na ARM, takiego jak Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 3.
Coś, co być może już znasz, to strona Zalecenia dotyczące energii w aplikacji Ustawienia. To zasadniczo pokazuje wskazówki, jak oszczędzać energię na swoim urządzeniu, na przykład zmieniając liczniki czasu wygaszania ekranu, włączając tryb ciemny i tak dalej.

Firma Microsoft wprowadziła również ulepszenia w Menedżerze zadań, więc dostępny jest teraz pasek wyszukiwania, który ułatwia znalezienie procesu, którego szukasz, wyszukując go bezpośrednio. Firma Microsoft zmodernizowała również okna dialogowe w Menedżerze zadań, aby były zgodne z językiem projektowania systemu Windows 11, a jeśli korzystasz z trybu wydajności dla swoich aplikacji, istnieje teraz opcja, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się ostrzeżenia o trybie wydajności.

W aplikacji Ustawienia zobaczysz teraz przeprojektowany baner przechowywania w chmurze. Baner pamięci będzie teraz pokazywał dostępne miejsce w różnych produktach firmy Microsoft, które przygotowuje się do nadchodzącej zmiany w sposobie, w jaki firma Microsoft obsługuje przechowywanie w chmurze. Zasadniczo miejsce zajmowane przez pocztę e-mail programu Outlook zacznie być wliczane do całkowitego limitu miejsca wraz z usługą OneDrive, a ten zaktualizowany projekt pozwoli Ci zobaczyć, ile miejsca zajmuje jedna z tych rzeczy.
Oprócz tych dodatków w tej kompilacji wprowadzono kilka mniejszych ulepszeń. Microsoft twierdzi, że poprawił wydajność pola wyszukiwania systemu Windows na pasku zadań, umożliwiając wyświetlanie większej ilości treści w wynikach wyszukiwania. W aplikacji Ustawienia zmieniono sposób włączania ikony klawiatury dotykowej, więc teraz zobaczysz menu rozwijane, w którym możesz wybrać Nigdy , Zawsze lub Gdy nie ma podłączonej klawiatury . Microsoft dodaje również obsługę dwóch nowych francuskich układów klawiatury, w tym nowego układu AZERTY i układu BÉPO. Istnieją również ulepszenia wyszukiwania emoji w języku japońskim lub chińskim uproszczonym.
Chociaż nie jest to konkretnie związane z tą wersją, Microsoft podkreśla również ostatnią aktualizację Microsoft Store, która dodaje obsługę list szybkiego dostępu na pasku zadań. Oznacza to, że możesz łatwiej przejść bezpośrednio do jednej ze stron działów w Sklepie lub odwiedzić ostatnio otwartą listę produktów bezpośrednio z paska zadań.
Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem wersji 25427 systemu Windows 11, powinieneś być w stanie pobrać ją z witryny Windows Update, jeśli jesteś zarejestrowany w kanale deweloperskim programu Insider. W przeciwnym razie Microsoft wydał również ISO dla tej kompilacji, więc możesz pobrać ją ze strony pobierania Windows Insider i zainstalować ręcznie, jeśli chcesz.

 
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog IT
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu