Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Napęd DVD nie czyta płyt
Zmiana języka
PolskiAngielski
Kontakt
  • Yeto Services - Poznań Stablewskiego 3 60-224 Poznań (DOSTARCZANIE SPRZĘTU DO ZAKŁADU PO TELEFONICZNYM UZGODNIENIU TERMINU Z UWAGI NA STAN EPIDEMIOLOGICZNY)
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 8.00 - 20.00. Z uwagi na stan epidemiologiczny wysyłani są po sprzęt nasi kurierzy ( nie informatycy) Przyjęcia sprzętu w zakładzie - po uzgodnieniu telefonicznym terminu. W wypadku przyjazdu pod zakład bez umówienia prosimy dzwonić - dojście obsługi ok 5 min
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Napęd DVD nie czyta płyt

Choć wiele programów i filmów dostępnych jest w wersji cyfrowej, to znaczną ilość takich treści wciąż oferuje się na płytach DVD i CD. Stąd też jeszcze w wielu laptopach można znaleźć napęd dysków optycznych, często z funkcją nagrywania.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których podzespół ten odmawia współpracy ze swoim właścicielem. Czasem to kwestia tego, że napęd nie czyta płyt. W innych sytuacjach w ogóle nie chce się otworzyć. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej zwrócić się po wsparcie do specjalistów.

Profesjonalna diagnoza kłopotu z odtwarzaczem płyt w laptopie

Stawiając na nasz serwis, masz pewność, że fachowcy szybko zorientują się, co stanowi problem i czemu napęd w laptopie odmówił posłuszeństwa. Często sprawa jest bardzo prozaiczna – nagrywarka przestaje czytać lub nie nagrywa płyt DVD i CD w wyniku zabrudzeń. Zazwyczaj w takich sytuacjach wystarczy tylko szybkie oczyszczenie soczewki lasera, a także wnętrza komputera wraz z układem chłodzenia i wszystko powinno wrócić do normy.

Niekiedy jednak usterka może dotyczyć samego podzespołu. W takich sytuacjach mogą być potrzebne bardziej zaawansowane prace.

Naprawa uszkodzonego odtwarzacza

Przyczyną, przez którą napęd nie czyta płyt, często jest też zużycie soczewki lasera. W takich sytuacjach należy dokonać jej wymiany. To konieczne również w przypadku, gdy była ona czyszczona w nieodpowiedni sposób i uległa zmatowieniu.

Zdarza się, że urządzenie uległo awarii, której nie da się usunąć inaczej niż przez wymianę tego podzespołu. Wiąże się to również z kosztem zakupu nowej części. Zastąpienie jednego napędu w laptopie drugim to kwestia kilkunastu minut i w rzeczywistości niewielkiego kosztu, dzięki czemu sprzęt szybko wraca do właściciela.

Powierz naprawdę napędu specjalistom!

Jeśli nawet doszło do zabrudzenia soczewki lasera lub notebook wymaga czyszczenia – lepiej pozostawić wykonanie tych czynności serwisantom z Yeto. Dysponujemy profesjonalnymi narzędziami i preparatami, a także wiedzą i doświadczeniem, dzięki którym Twój komputer po niedługim czasie wróci do Ciebie ze sprawnym napędem.
Przejdź do strony głównej