Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Laptop przegrzewa się
Kontakt
  • Yeto Sp. z o.o. Serwis laptopów i komputerów Poznań. Serwis Lenovo, Dell, HP, Asus, Toshiba, Acer, MSI, Sony, Samsung, Xiaomi, Microsoft, Gigabyte, Razer, LG, Huawei, PEAQ. Sklep komputerowy: akcesoria, laptopy, zasilacze, baterie. Ul. Stablewskiego 3 60-224 Poznań (wjazd między garażami) lub od Łukaszewicza 44 (vis a vis Biedronki-parking) Od 07.30 do 19.30, także weekendy.
    NIP: 7792533766
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 07.30 - 19.30. Przyjęcia sprzętu w zakładzie od 07.30 do 19.30 Darmowy parking przed serwisem lub pod Biedronką na Łukaszewicza 44 vis a vis serwisu. Przyjmujemy także w weekendy.

Laptop przegrzewa się

Laptop się grzeje

 

laptop się grzeje
Grzejący się laptop

 

Gdy podczas pracy na laptopie, ten niekontrolowanie się wyłącza, może to wzbudzić niepokój. Przyczyny zwykle są prozaiczne – wentylator, jak i radiator w czasie pracy wciągają i przepuszczają nie tylko powietrze, ale i wszelkie zanieczyszczenia, jakie się w nim znajdują. Najczęściej więc dochodzi do zapchania się układu chłodzenia, którego wydajność w takiej sytuacji spada.

Ciężko pracujesz na swoim laptopie, gdy nagle zaczyna się on nagrzewać, zwalniać, a może nawet zacinać. Twój laptop się przegrzewa? Wszyscy tam byliśmy.

Laptopy mogą się przegrzewać — i doznawać długotrwałych uszkodzeń — gdy uruchamiają wiele aplikacji w tym samym czasie. A ponieważ tak wielu z nas pracuje i uczy się z domu, ważniejsze niż kiedykolwiek jest upewnienie się, że Twoje urządzenie działa jak najlepiej i jest chronione przed uszkodzeniami.

W Yeto Serwis komputerowy Poznań nasi eksperci pomagają setkom klientów maksymalnie wykorzystać ich ulubioną technologię, od diagnozowania problemów z urządzeniem po ich jak najszybsze rozwiązywanie. Oto ich wskazówki dotyczące identyfikacji i naprawy przegrzewającego się laptopa.

Dlaczego mój laptop się przegrzewa?

W porównaniu z komputerem stacjonarnym laptopy są kompaktowe i mają niewiele miejsca na wszystkie swoje komponenty. Kiedy więc próbujesz wykonać zadania wymagające dużej mocy obliczeniowej — takie jak ładowanie gry wideo lub przesyłanie strumieniowe programów telewizyjnych — temperatura urządzenia może znacznie wzrosnąć. Wewnętrzne wentylatory będą próbowały wszystko schłodzić, ale laptop nadal może się przegrzać i zacząć działać nieprawidłowo.

Oto kilka innych powodów, dla których laptop może się przegrzewać:


Otwory wentylacyjne są zasłonięte. Może się to zdarzyć, gdy położysz laptopa na miękkiej lub nierównej powierzchni, takiej jak łóżko, poduszka lub kolano, co zmniejsza przepływ powietrza.
Kurz, brud, włosy i brud mogą utrudniać działanie wentylatora laptopa, powodując problemy z chłodzeniem urządzenia.
Występują problemy z wewnętrznym sprzętem, na przykład starą baterią lub rozkładającą się pastą termoprzewodzącą, czyli substancją, która pomaga zapobiegać przegrzaniu komputera.
Skąd mam wiedzieć, czy mój laptop się przegrzewa?
Według Hampshire College temperatura laptopa nie powinna przekraczać 95 stopni Fahrenheita. Więc kiedy czujesz, że robi się gorąco, działaj szybko. W przeciwnym razie komputer może nie tylko ulec trwałemu uszkodzeniu, ale także spowodować pożar lub oparzenia.

Inne oznaki przegrzania obejmują:


Twój laptop wykonuje podstawowe zadania dłużej niż zwykle.
Aplikacje i programy zawieszają się.
Akcesoria do laptopa, takie jak mysz lub klawiatura, przestają reagować.
Twój laptop nagle się wyłącza i nie można go włączyć przez kilka minut.
Pojawiają się nieoczekiwane komunikaty o błędach ostrzegające, że laptop się przegrzewa.
DLACZEGO MÓJ WENTYLATOR W LAPTOPIE JEST TAK GŁOŚNY?
Głośny wentylator laptopa to znak, że komputer przechodzi w tryb overdrive, próbując się ochłodzić. Przyczyny mogą być różne — może to być spowodowane gromadzeniem się kurzu w wentylatorze lub zakryciem otworów wentylacyjnych, przykładowo, gdy laptop leży na kolanach lub na miękkiej powierzchni, takiej jak łóżko. Może to również wynikać po prostu ze sposobu korzystania z komputera. Jeśli masz oprogramowanie, które stale działa w tle lub oprogramowanie, które pobiera dużo energii z twojego systemu, takie jak gra wideo lub oprogramowanie do edycji wideo, może to również powodować głośne obracanie się wentylatorów.
Jak zapobiegać przegrzewaniu się laptopów
Może być trudno wiedzieć, co zrobić, gdy laptop się przegrzewa, ale upewnienie się, że urządzenie jest odpowiednio wentylowane, to świetny początek, aby uniknąć konieczności naprawy laptopa. Oto jak:

Nie zasłaniaj otworów wentylacyjnych i usuwaj przedmioty, które znajdują się zbyt blisko laptopa.
Zawsze umieszczaj laptopa na stabilnej, płaskiej powierzchni, takiej jak biurko lub stół. Jeśli nie jest to możliwe, spróbuj umieścić pod nim książkę lub twardy przedmiot.
Natychmiast wyczyść otwory wentylacyjne, jeśli zauważysz kurz, brud lub włosy.
Pracuj w chłodniejszym pomieszczeniu.
Użyj podkładki chłodzącej, która uniesie laptopa ponad powierzchnię, na której stoi, i ma wbudowane wentylatory, aby zwiększyć przepływ powietrza.
Nic tak nie rujnuje produktywności jak awaria laptopa


Można to poznać także po tym, że laptop mocno się przegrzewa, wywołując przy tym dyskomfort w czasie pracy. Z drugiej strony – wyraźnie słychać, że wentylator działa cały czas na najwyższych obrotach, głośno hałasując. Spada również wydajność podzespołów i pojawia się zjawisko throttlingu, czyli wymuszonego obniżenia taktowania procesora czy układu graficznego. Przegrzewający się laptop jest jednak nie tylko uciążliwy, ale może również ulec awarii. Wysokie temperatury bowiem doprowadzają do szybszego zużycia podzespołów.

Jeśli więc zauważyłeś, że Twój notebook mocno się grzeje, wentylator działa bardzo głośno, a komputer ostatecznie zaczyna się wyłączać – nie zwlekaj! Skorzystaj z usług naszego serwisu, w którym sprawdzimy, co jest przyczyną nadmiernego nagrzewania się. W przypadku zabrudzenia szybko usuniemy kurz i inne pyłki z układu chłodzenia i najpóźniej na drugi dzień będziesz mógł cieszyć się swoim sprzętem.

 


Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu