Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Laptop nie ładuje baterii
Zmiana języka
PolskiAngielski
Kontakt
  • Yeto Services - Poznań Stablewskiego 3 60-224 Poznań (DOSTARCZANIE SPRZĘTU DO ZAKŁADU PO TELEFONICZNYM UZGODNIENIU TERMINU Z UWAGI NA STAN EPIDEMIOLOGICZNY)
  • E-mail:serwis@yeto.pl
  • Telefon732-900-555
  • Godziny działania sklepuZgłoszenia napraw domowych codziennie 8.00 - 20.00. Z uwagi na stan epidemiologiczny wysyłani są po sprzęt nasi kurierzy ( nie informatycy) Przyjęcia sprzętu w zakładzie - po uzgodnieniu telefonicznym terminu. W wypadku przyjazdu pod zakład bez umówienia prosimy dzwonić - dojście obsługi ok 5 min
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail

 
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Laptop nie ładuje baterii

Notebooki są przede wszystkim stworzone po to, by funkcjonować jako komputery przenośne. Te zaś powinny charakteryzować się sprawnie działającym akumulatorem, gwarantującym dostatecznie długi czas pracy. To pozwala pracować na laptopie w dowolnym miejscu. Bywa jednak tak, że bateria się nie ładuje, a notebook, bez podłączenia do stałego źródła zasilania, nawet się nie odpali.

Przyczyny takich kłopotów mogą być różne. Aby je poprawnie zdiagnozować, najlepiej zwrócić się do profesjonalnego serwisu. Jeśli zauważyłeś brak ładowania baterii w laptopie, skorzystaj z pomocy serwisu Yeto.

Trafna diagnoza problemu z układem zasilania

Jedną z najczęstszych przyczyn, przez które notebook nie ładuje akumulatora, jest wyeksploatowanie jego ogniw. Bateria, jak każdy sprzęt elektroniczny, z czasem ulega zużyciu, co przejawia się m.in. w skróceniu jej żywotności. Szczególnie niekorzystnie działają na to takie czynniki jak utrzymywanie stałego naładowania do 100%, jak i pozostawianie nieużywanego akumulatora w stanie rozładowania. Dlatego wielu producentów wprowadza rozwiązania mające zapewnić przedłużenie żywotności ogniw (np. laptop ładuje je tylko do 60–80% ich pojemności). Jeśli jednak bateria uległa wyeksploatowaniu – pozostaje tylko jej wymiana.

Z drugiej strony kłopot może dotyczyć samego zasilacza. Ładowarki zazwyczaj ulegają uszkodzeniu na skutek przegrzania, przerwania kabla lub upadku. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana tego elementu na nowy, dobrany odpowiednio do parametrów danego laptopa.

Bardziej skomplikowana jest awaria układu zasilania, zamkniętego w obudowie komputera. Usterka może dotyczyć np. gniazda ładowania, które obluzowało się i przez to nie łączy baterii z zasilaczem. Warto mieć na uwadze fakt, że tego typu uszkodzenie negatywnie wpływa na żywotność akumulatora.

Fachowa pomoc? Tylko w Yeto

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego laptop nie ładuje baterii – zgłoś się do nas! Szybko zdiagnozujemy przyczynę i naprawimy usterkę, niezależnie, co jest jej powodem. Oferujemy też atrakcyjnie niskie ceny.
Przejdź do strony głównej